24.12.2007 - Šťastné a veselé ......

23.12.2007 - Čtvrtá adventní neděle

Poslední čtvrtou adventní neděli jsem brzy ráno, když všichni ještě spali, vyrazila na procházku do té ledové nádhery, kterou nám připravila ta příšerná inverze, která u nás a nejen u nás panuje již několik dní. Ale krása to je, to se musí nechat.

Tak se mějte a v klidu a v pohodě se připravte na zítřejší Vánoce.

Krásný Štědrý den.

21.12.2007 - Díky Terezce a Honzíkovi za hlídání psů.

V pátek začaly mým dětem Terezce a Honzíkovi prázdniny a proto se uvolily, že si vezmou na starost Martičku a Daníčka. Já byla v práci, ale nedalo mi to a tak trochu jsem se je snažila kontrolovat na dálku. Volám jim, jak se daří a co psi, jestli je tam moc nezlobí. Odpověď zněla - jo dobrý, nic se neděje, v pohodě...., vlastně jsem se toho moc nedozvěděla. Druhý den beru foťák a že si vyfotím tu krásnou ledovou přírodu, kterou nám připravila inverze. Jaké bylo moje překvapení, když kromě fotek z přírody jsem našla fotky z páteční pohody hlídání psů od Terezky a Honzíka. S tím se mi však nepochlubily, že mi psi leželi v peřinách. Podle fotek tedy vím, že mi nelhaly a že doma opravdu panovala pohoda, jak sami vidíte. Vím, že naše psy milují stejně jako já a když je třeba, tak se o ně dokáží postarat a za to jim velmi děkuji.

Daníček se svou věrnou zelenou kostičkou.

20.10.2007 - Podzimí zkoušky MS Dlažov - Blue Martha - 3. cena

20.10.2007 jsem se s Martou zúčastnila podzimních zkoušek v honitbě MS Dlažov (OMS Klatovy). Byly to její první „dospělácké“ zkoušky na kterých obstála ve 3. ceně - 170 bodů - nos 4. Bodů měla bohatě na 1.cenu, ale bohužel obdržela na poslední disciplíně – přinášení kachny z hluboké vody limitní známku 1, resp. za neochotu vlézt do vody + moje povely, ale když už konečně po dlouhé době do vody šla, krásně pro kachnu doplavala a předala s předsednutím. Do této disciplíny jsme měly samé čtyřky, ale nedá se nic dělat. Trošičku jsem tohle od ní čekala, jelikož moje princezna, která se do vody vždy vrhala hlava nehlava, poslední 3 týdny nevěděla jak do té vody vlézt, běhala po břehu, kachnu chtěla přinést, ale strašně dlouho jí to trvalo, než se odhodlala. Nevím, co se jí stalo, jestli se někdy ve vodě uhodila, ale věřím, že na to zapomene a příští rok se bude zase vrhat do vody tak, jak bylo jejím zvykem, s chutí a radostí. Jsem ráda, že jsem si Martu sama na zkoušky připravila a předvedla. Škoda té jedničky, ale ostatní známky jsou pěkné a mám z nich radost. Je to moc krásný pocit a zadostiučinění za ty nachozené hodiny při tréninku, za nespočet natažených vleček. … :)

Zkoušky byly velmi pečlivě připraveny. Rozhodčí posuzovali úměrně přísně, ale hlavně všem stejným metrem. Výborné zázemí (v teple) ze strany pořadatelů MS Dlažov.

Trošičku bych si postěžovala na velikou zimu (chvílemi sněžilo), která nás provázela po celou dobu zkoušek. No a uznejte sami, komu by se chtělo vlézt do vody, když venku padá sníh.

Zkouškou z výkonu se Blue Martha stala lovecky upotřebitelnou a čekatelkou českého šampiona krásy !

6.10.2007 - Mezinárodní výstava psů České Budějovice

Na MVP v Českých Budějovicích se Blue Martha poprvé vystavovala ve třídě otevřené, ve které bylo přihlášeno 9 fen. Zlaté retrievery psy i feny posuzoval JUDr. Jindřichovský. Martička se umístila na pěkném 4. místě s oceněním výborná. Za foto děkuji Lence Formanové (CHS Apraxia Felon).

Moc gratulujeme bráškovi Bradleymu, který získal V 1 CAC, res. CACIB.

25.8.2007 - Pozdrav z výšin, aneb nespadla z oblakou.... :)

Všem přátelům a známým posílám pozdrav z výšin obce Netunice a jejího okolí. O víkendu jsem měla možnost se proletět s mojí dcerou Terezou v ultralehkém motorovém letadle /EV 97 Eurostar/, která létá pod Aeroklubem Plzeň – Letkov. Letadlo je malé a tak jsem tentokrát musela doma nechat moje psy, ale možná když se pozorně zahledíte, tak je dole na zemi uvidíte. Je to makačka co ? Ale jsou tam. Měli za úkol být na zahradě, abych je mohla vyfotit. Chtěla bych moc poděkovat Terezce za krásný vyhlídkový let po okolí.

Terez si připravuje letadlo...

20.8.2007 - Kámoška Kety...... :))

Naproti přes ulici,kde bydlí můj bratr s rodinou, máme novou kámošku, černou labradorku Kety. Je to drzé 8 týdnů staré štěndo, které si myslí, že může všechno a Martička to zatím tiše trpí. Je k ní velmi jemná a moc ráda si s Kety hraje. Myslím, že bude jednou dobrá máma.

19.8.2007 - CHS Apraxia Felon

Velmi ráda upozorňuji na skutečnost, že moje kamarádka Lenka Formanová - CHS Apraxia Felon, opět zprovoznila svoje webové stránky. O tom, co všechno se jí přihodilo se dočtete v novinkách.

1.8.2007 - Blue Martha hárá o:)

Naše Martička konečně začala hárat. Já osobně bych už štěňátka brala, ale to si zřejmě nemyslí naše Marta. Někdy prostě příroda velmi ovlivňuje naše představy a já ji budu raději respektovat. No je pravda, že se zima blíží a taky je pravda, že má můj miláček času dost. Už se móóóc těším na jaro !

22.7.2007 - Speciální zkoušky z vodní práce retrieverů - CACT - Dandy 1. cena

Dne 22.7.2007 jsem se s Daníkem zúčastnila speciální zkoušky z vodní práce retrieverů se zadáním titulu CACT a Res. CACT, které pořádal Retriever klub CZ a OMS Plzeň-jih v Nezdřevě. Dan zkoušky dokončil v 1. ceně s celkovým počtem bodů 133.

11.7.2007 - Dovolená v Orlických horách

Ve dnech od 1. 7. do 8.7. strávila naše rodina se svými kamarády, ale také s věrnými kamarády čtyřnohými dovolenou v Orlických horách.

Pobývali jsme v krásné roubené chalupě asi 200 let staré v klidném prostředí v obci Šediviny, nedaleko Deštné v Orlických horách. Skoro celý týden pršelo, ale to nám na náladě neubralo a myslím, že si všichni tento týden užili jak se patří.

18.6.2007 - Všechno nejlepší - Blue Martha slaví druhé narozeniny

18.6.2007 - slaví naše Martička své 2. narozeniny.

Naše milá Martičko, přejeme ti krásný a spokojený psí život mezi námi, alespoň tak krásný jako doposud. Hodně zdraví a lásky. Spoustu lumpáren s tvým kámošem Daníkem a hodně psích kamarádů.

Všechno nejlepší přejeme též sourozencům Marty z vrhu "B" z CHS Santana Golden : Blue Beatrix, Blue Rose Dynasty, Blue Kimberly, Blue Rebeca, Blue Samanta, Blue Brandy, Blue Bradley, Blue Barcley, Blue Baltazar.

Tak tady je nás ještě všech 11 dětiček († 10.9.2005 Blue Bella) s naší maminkou Clarou v ten báječný den 18.6.2005.

15.6.2007 - Blue Martha - splněny podmínky pro zařazení do chovu

Blue Martha úspěšně splnila všechny podmínky, které jsou potřebné pro zařazení do chovu a tato skutečnost byla poradcem chovu Ing. Kordou /KCHLS/ zanesena do jejího průkazu původu pod reg. č. 23/GR/07.

11.6.2007 - Víkend ve znamení návštěv 9.-10.6.2007

Tento víkend byl opravdu ve znamení návštěv. V sobotu za námi přijela kamarádka Eva z Plzně se svým jezevčíkem Truhlíkem.

 

V neděli přijela Katka s přítelem Mírou a jejich pejskem Daggim (Easy To Be Santana Golden), Lenka s holkami - Trixi (Blue Beatrix Santana Golden) a Felon (Felon The Best Baron). Vzhledem k tomu, že náš Daníček bere antibiotika a má být v klidu, tak s námi nemohl jít k řece, kde to bylo v tom horku opravdu nejlepší řešení. Ale taky to doma zvládnul, vždyť jsme se mu vrátili.

Malý Daggi poprvé zjistil co je to plavání a stal se z něho náruživý plavec. Panička byla móóóc ráda.

Po oba dva dny to bylo super, psi se dosyta vyřádili. Děkujeme za návštěvu.

8.6.2007 - Vzpomínáme na Andělku

Když nám Ježíšek v roce 2004 přinesl pod stromeček milou a hodnou fenečku Andělku (Angel od Ticholovce) byl to pro nás všechny ten nejkrásnější dárek. Bohužel s tímto naším dárečkem jsme se dlouho radovat nemohli, neboť se nám Andělka 8.6.2005 otrávila prudkým jedem.

Věřím, že Andělčin krátký život u nás doma (necelých 6. měsíců), byl pro ni krásný a spokojený. Byli jsme šťastný, že ji máme a ona nám naši lásku k ní moc a moc oplácela. Dovedla se radovat z každé maličkosti a být šťastná. Vstoupila do našich srdcí a navždy tam zůstane.

26.5.2007 - Klubová výstava na Konopišti

26.5.2007 pořádal Retriever klub CZ tradiční klubovou výstavu retrieverů v krásném prostředi zámeckého parku Konopiště.

Po loňských zkušenostech z této výstavy jsem svoje psy hlášený neměla a ani bych na ní nejela, nebýt našich známých, kteří mě požádali, abych je tam svezla. Výstava probíhala ve stejném duchu jako loni, kdo se jí zúčastnil, tak ví o čem píši. Ale mě to nemuselo tolik trápit, když jsem nevystavovala. Nabízím článek od některých vystavovatelů, tak jak to viděli oni. Příspěvek

Na této výstavě jsem nejvíce fandila pejskovi Daggimu ( Easy To Be Santana Golden) a jeho paničce Katce Štampachové, jelikož to byla jejich první výstava. Daggi se vystavoval jako profík a byl v kruhu moc hodný a šikovný. A právem si tato dvojice zasloužila ocenění velmi nadějný 3 a velmi krásný posudek od rozhodčí z Anglie Mrs. Janet Buckingham.

Moc jim k tomuto úspěchu gratuluji a přeji jim oběma spoustu takových krásných ocenění jak na výstavách, tak později na zkouškách.

12.5.2007 - V 1 CAC - Blue Martha

V sobotu 12.5.2007 pořádala Českomoravská kynologická jednota a Klub chovatelů loveckých slídičů - sekce retrieverů Speciální výstavu retrieverů.

Výstava probíhala v krásném prostředí Loveckého zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou.

Blue Martha se vystavovala v mezitřídě a umístila se ve své třídě na příčce nejvyšší, získala ocenění výborná 1 a titul CAC. Radost mám z toho, že toto ocenění obdržela od paní rozhodčí ze Švédska - Mrs. Tina Angrell, která chová goldeny od roku 1975 - Kennel Festival.

29.4.2007 - Výlet okolo Ejpovického jezera...

V neděli dopoledne jsem vyrazila s Daníkem a Martou k Ejpovickému jezeru (dnešní jezero vzniklo zatopením vytěženého dolu, ve kterém se do roku 1967 těžila železná ruda), kde byl naplánovaný sraz s našimi kamarády a jejich roztomilými dítky – nejmladší účastník byl 6-ti měsíční Bartoloměj, Vítek, Matouš, Hedvika, Miloň). Samozřejmě nechyběli ani jejich čtyřnozí kamarádi – jezevčík Truhlík, kokršpaněl Cyril, berňačka Dimba.Více zde + foto.

28.4.2007 - Mezinárodní výstava psů v Praze - výborná 3

Na MVP v Praze posuzovala feny GR paní Jiřina Holečková, kterou jsme do této výstavy neznaly a  Martha se opět vystavovala v mezitřídě a umístila se na pěkném 3. místě a hodnocením výborná.

21.4.2007 - Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích - výborná 2, RES. CAC

Na této výstavě se Martička vystavovala stále ještě v mezitřídě a pan rozhodčí Miroslav Václavík, který posuzoval GR psy i feny, ji ohodnotil známkou výbornou 2 a RES. CAC.

14.4.2007 - Národní výstava psů v Ostravě

Na Národní výstavě v Ostravě se Blue Martha vystavovala stále ještě v mezitřídě a získala ocenění výborná od ing. Kordy. Martička obdržela pěkný posudek bez jediné výtky !

16.3.2007 - výcvikový víkend od Horys-lovu

16.3 – 18.3. 2007 – v pátek po obědě jsem s Martičkou vyrazila směrem na Nové Město na Moravě. Jely jsme na výcvikový víkend od Horys-lovu na chatu Horka. Byl to moc pěkně strávený víkend se skvělými lidmi a jejich čtyřnohými miláčky. Výcvik loveckých psů různých plemen od pátku do neděle byl opravdu velmi poučný a za to bych chtěla poděkovat Mirkovi Horáčkovi a Ivetě Pražákové. Děkuji jim oběma za jejich rady při výcviku a za trpělivost, kterou s námi měli.

22.2.2007 - Marta,Trixi,Felon,Dan - na procházce

Jela jsem za Lenkou Formanovou (CHS Apraxia Felon), aby jsme se prošly s našimi hafíky a taky podpořit Lenku v její velice nelehké a pro ní smutné době.

10.2.2007 - MVP Brno - Martha - Výborná 2, Res.CAC

S Martičkou jsme se zúčastnily XV. Mezinárodní výstavy psů v Brně. Byla přihlášena do mezitřídy a z 9 přihlášených fenek v této třídě se umístila na krásném druhém místě a hodnocením výborná a titulem res. CAC. Feny GR posuzoval pan Miroslav Václavík.

Moc gratulujeme sestřičce Trixi (Blue Beatrix Santana Golden) k velkému úspěchu, když ve třídě otevřené získala - výborná 1 a tituly CAC, CACIB a BOB.

4.2.2007 - Na návštěvě u sestry Trixi a kámošky Felon.

V neděli jsme vyrazily za Marty sestřičkou Trixi a kamarádkou Felon. Děkujeme Lence za ostříhání krku Marty. Nebylo nejvhodnější počasí, ale přesto jsme byly na krátké procházce a holky se proběhly.

27.1.2007 - Mezinárodní výstava psů v Trenčíně (SK) - Blue Martha - výborná

Na mezinárodní výstavě psů v Trenčíně obdržela Marta od rozhodčího pana Petra Studeníka známku výbornou. Prý by měla být víc temperamentní. No, je pravda, že jsem ji opět v kruhu táhla jako "látrošku". To čekání na to, až na nás přijde řada ji asi odrovnalo. I když musím uznat, že ji to nikdy na výstavách nebere. Kdyby viděl pan rozhodčí její temperament, když beru vodítko, píšťalu a batoh, na ty jejich potvůrky smradlavý (králíka,kachnu, prostě, co zrovna je doma v mrazáku), jak vyvádí, asi by se divil. Nic naplat, výstava není zábava v lese. A musí se umět všechno, že. Tak snad příště.

21.1.2007 - Na procházce...

O víkendu jsme se domluvili s p. Kadlecem, že spolu vyrazíme potrénovat jeho černou labradorku Trixi a naší Martičku. A tak jsme celý nažhavený vyrazily s Martičkou v neděli po obědě do Dnešického lesa. Samozřejmě nechyběl ani můj dvorní nosič batohu,moje máti (to proto, aby prý byla něco platná). Trénovali jsme aport a na louce u lesa handling. Byli jsme pochváleni, jaký že to děláme pokroky. No to tedy nevím, pokrok si představuji trochu jinak. S tréninkem jsme to pravda moc nepřeháněli, ale za to jsme si všichni užili tuto větrnou neděli dosyta, hlavně Martička a Trixi se parádně vyřádily.

20.1.2007 - Dan slaví 6.narozeniny.

Dnes náš Daníček slaví šesté narozeniny. Přejeme mu všichni jen to nejlepší, hodně zdravíčka, spoustu zábavy a radosti z práce. A ať má stále tolik neutuchajícího elánu jako doposud.

12.1.2007 - II. Hanácká národní výstava psů v Olomouci - O pohár Zvěrokruhu

Naše výstavní sezóna začala na II. Hanácké národní výstavě psů v Olomouci. Feny GR posuzoval ing. František Korda. Blue Martha se vystavovala v mezitřídě a byla oceněna známkou výborná 2, res. CAC.

Posudek: 19-ti měs. světle zlatá fenka, velice příjemné typické hlavy, tmavé oko, výborně nasazený krk, správná hřbetní linie, oháňka správně nasazená, korektní pohyb, výborná srst, klidná povaha a výborně předvedená.

Děkuji za alespoň "nějaké fotky"mojí matce, která jezdí se mnou a fandí nám a moc se snaží fotit a to i přesto, že vůbec není s fotoaparátem kamarád. Ještě jednou díky za snahu.