21.12.2008 - PF 2009

20.12.2008 - Výlet k řece Berounce

V sobotu jsme se vydali s našimi přáteli na výlet k řece Berounce (Radnice,Třímany..., okres Rokycany). Počasí nám moc nepřálo, ale když je dobrá parta, dobrá nálada u ohně, tak se na špatné počasí nehledí. Martička s Daníkem byli ve svém živlu, když běhali po lese. Také jsem si z výletu přivezla krásné, velké jmelí, kterého je tam na stromech hodně.

11.12.2008 - Dexter - foto z listopadu 08 - Adrian Golden Martha

19.11.2008 - Štěňátkům z vrhu A je půl roku...

Dnes 19.11.2008 je to přesně půl roku co se Martičce narodilo 8 krásných a zdravých štěňátek. Strašně rychle těch 6 měsíců uteklo, ale zase ne tak, abych si ten jejich příchod na svět nepamatovala. Bylo to nádherné a nezapomenutelné. Na to se prostě nezapomíná.

I když je to jen půl kulaté výročí, přeju všem štěňátkům- Angie, Ailin, Denymu, Samovi, Dexovi, Charliemu, Amorkovi, Dennymu hodně zdraví, radosti, hodné a trpělivé páníčky.

Angie

 

Ailin

 

Deny

 

Sam

 

Dex

 

Charlie

95

 

Amor

 

Denny

15.11.2008 - Mezinárodní výstava psů - Praha-Letňany

Na na této Mezinárodní výstavě v Praze se poprvé vystavovala naše dvě štěňátka a to Samík (Atrey Golden Martha), který obdržel známku velmi nadějný 3 a Deny (A´Deny Golden Martha), který obdržel taktéž známku velmi nadějný. Oba pejsci se vystavovali ve třídě štěňat a posuzovala je paní Alena Čečrdlová. Majitelům štěňátek moc gratuluji a děkuji.

Oběma bráškům Samovi a Denymu přijela fandit sestřička Angie a bráška Amorek. Byla jsem moc ráda za toto milé setkání a povídání si s jejich páníčky.

Na výstavu se mnou jela také Lenka a Katka. Katka vystavovala v mezitřídě Daggiho (Easy To Be Santana Golden) a od paní Čečrdlové obdržel známku výbornou. Také gratuluji.

14.11.2008 - Ke štěňátkům přidán kompletní rodokmen - K9data

Ke všem našim štěňátkům z vrhu A jsem přidala odkazy na jejich kompletní původ /K9data/ s výbornou dohledatelností předků. Děkuji Katce, že mi s tímto pomohla a poradila.

Deny - kompletní původ Charlie - kompletní původ

Dex - kompletní původ Sam - kompletní původ

Amor - kompletní původ Ailin - kompletní původ

Denny - kompletní původ Angie - kompletní původ

5.11.2008 - Procházka u kamarádky

Tak se konečně uskutečnila dlouho plánovaná procházka okolo Třemošné u kamarádky Káti a jejího zlaťáčka Daggiho (Easy To Be Santana Golden). Svítilo sluníčko, bylo teplíčko, tak proč nejet za kamarády a trochu se vyblbnout po lese. Daggi byl moc rád, že mu přijela Martička a taky se před ní náležitě předváděl. Jen Martička hledala a čmuchala všude možně a zajímalo ji úplně něco jiného, jen ne Daggi, tak jak by chtěl on.

Daggimu jsem natáhla 2 vlečky s chlupáčem a musím říct, že jsem ho nijak nešetřila, byly pekelně dlouhé. Ovšem Daggi se nedal a obě vlečky vypracoval rychle a přesně s nízkým nosem, v polovině první vlečky se o kousíček vrátil, aby si ji ověřil a pak ji už na jistotu dovypracoval, přišel ke kusu, vzal do plné mordy a pyšně ho paničce donesl s krásnou předávkou. Potom ještě Daggi udělal jednu dohledávku a pro ten den měl s nácvikem na podzimní zkoušky splněno. Daggi byl moc šikovný a panička byla ráda.

Na oplátku nám natáhla vlečku Káťa, aby to Martičce nebylo líto. Myslím ale, že zase tak líto, jak jsem si myslela já, jí to asi nebylo, protože pokukovala, nebo spíše počmuchávala, kde že to bydlí místní zrzavky (srnky), s kterými by se Martička ráda seznámila. A než jsme se naděli, tak byla fuč a jen z dálky hlásila jejím vysokým štěkáním, že tady, tady bydlí zrzavky. Tak jsme na ni chvíli čekali, až se vrátí a já byla ráda, že ji zase vidím. Je to potvůrka, která se v lese opravdu vyzná. Aby taky ne, když je v lese od štěňátka.

Bylo to fajn strávené odpoledne a doufám, že takových bude více. Děkujeme za něj.

26.10.2008 - Dexter (Adrian Golden Martha)

Páníček o něm říká: "Dex nám dělá radost a je to opravdu ďáblík, je plný energie. V porovnání s předchozími psy je i extrémně žravý, ale to samozřejmě souvisí s jeho hyperaktivitou."

6.10.2008 - Lesní a barvářské zkoušky

O víkendu 4. a 5. října jsem se s Martou zúčastnila

I. ročníku Poháru Plzeňska - Lesních a barvářských zkoušek malých plemen loveckých psů se zadáním titulů CACT a res. CACT,

který pořádala Českomoravská myslivecká jednota, Oblastní myslivecký spolek Plzeň a Myslivecké sdružení Žerovice.

Na zkoušky bylo přihlášeno 12 psů malých plemen. V sobotu na lesních zkouškách Marta získala 1.cenu, CACT (212 bodů) a v neděli na barvářských zkouškách vybojovala taktéž 1.cenu s počtem bodů 111.

Největší radost mám z toho, že po oba dva dny Martička pracovala s velkou chutí a nasazením. Ta její dlouhá pauza po štěňatech jí vyloženě prospěla.

21.09.2008 - Kachní hon...

Minulý víkend jsem byla s Daníkem pozvaná na kachní hon. Nikdy jsem na žádném honu nebyla a tudíž ani Daníček. Nevěděla jsem, jak to na takovém honu chodí a byla zvědavá, co to s námi oběma "udělá". No musím říct, že Dan si hon užil dosyta. Choval se jako kdyby jsme chodili na kačeny každý týden. Dokonce jsme byli pochváleni, že moc pěkně pracuje a nevěřili nám, že jsme se nikdy před tím žádného honu nezúčastnili. Daníček mi nanosil 17 kačen a kdybych po hodině a půl nespěchala domů, tak by nosil stále. Večer tedy padnul únavou a vstal až ráno. Na to, že mu v lednu bude 8 let, má stále skvělou kondici a hlavně velkou chuť přinášet.

A protože na rybníce zbyla spousta kačen, tak se tenhle víkend pořádal opět hon, ale už takový menší, já tomu říkám "dostřelná". Opět jsem vzala Daníka a také Martu. Daník jako minule nezklamal a hon si opět užil, ale tentokrát moc kachen nespadlo. Přinesl mi jen dvě. Marta byla z toho střílení velmi vykulená a vůbec nechápala, co po ní chci. Škoda, že nepadalo více kačen, aby z toho něco měla, když už jsem ji vzala. Slídění s dohledávkou jí baví, ale ta střelba jí rozhodila. Na tolik ran není vůbec zvyklá. Běhala sem a tam, anebo mě byla za zadkem. No musí si ještě hodně zvykat. Domů jsme jeli všichni tři opět utahaní a ještě s výslužkou - s kačerem a kachnou.

Tady už jsou oba vyšamponóvaný s jejich výslužkou.

Od bahna Daníček a v závěsu za ním Marta.

Špinavá a vykulená Marta na kachním honu.

19.9.2008 - "A" Štěňátkům jsou 4. měsíce

19.9.2008 - jsem dostala fotky Andělky, kde jsou jí přesně 4. měsíce. Moc ji to s kámošem medvědem sluší. Andělka váží ve 4.měsících 16 kg a prý ji všechno chutná. Její panička Markétka se vrátila ze Španělska a tak prý spolu začnou chodit na výcvik. Držím palce, ať je to obě baví a Andělka, ať je šikovná a dělá radost.

2.9.2008 - Doplněny fotky Ailin (Ailin Golden Martha)

Také naší červené fenečce Ailince (Ailin Golden Martha) jsem do její fotogalerie z nového domova doplnila Ailinky fotky.

Podle toho, co mi psal Ailinky páníček usuzuji, že jsou oba moc šikovní, nejen Ailin. Jen tak dál.

Ailinky webové stránky - www.my-rivendell.wz.cz

Páníček o Ailin říká:

Ailinka je opravdu šikulka - velmi rychle se učí a prakticky po dvou či třech napomenutích ví, co může a co nemůže.

Povely, které se už naučila:

"Sedni" a "Down" je 100% a na jedničku

"Ke mě" 100% - dokonce i když jdeme na ulici a někde za plotem přes ulici zaštěká pes, tak se nejprve rozběhne, ale my hned zavoláme "Ke mě" a ona se zastaví uprostřed silnice, nepřeběhne ani na druhou stranu k plotu za psem a hned se vrátí - šokuje nás to !!!!

Aport - 40%

Budík 100% - ráno, když zazvoní budík, tak opustí plyšového delfína na kterém spí u postele v ložnici, a vletí k nám do postele. Už na to slyší perfektně.

 

"Fuj" je také jistota a ihned poslechne.

"K noze" - začíná chápat, že má chodit po levé straně páníčka, který jí vede na vodítku.

"Zůstaň" - na to je ještě příliš divoká, ale je vidět, že začíná tušit co to slovo znamená.

"Pufinku" - taková malá lízací show, ale vždycky nám jí dá - tedy jen, když se jí chce (ale to je skoro vždycky) - jinak to samozřejmě znamená olíznutí.

"Bašta" - na to vypálí z baráku a letí ke garáži, kde má skladované žrádlo.

"Štěkej" a "Ticho" je zatím sporadické, ale i tady mám pocit, že začíná tušit o co jde - ale nemůžeme jí zas zahltit pojmama.

Nové povely: Chodník a silnice - učíme jí, vždy když přecházíme silnici, tak si sednout a pak teprve vstoupit do vozovky. Když uteče na silnici, zavoláme "Chodník" a už na to začíná pomalu poslouchat - uvědomuje si spojitost mezi povelem a místem, kde chodník je.

"Chůze na vodítku" - skoro není třeba - na vodítku chodí plně přirozeně - samozřejmě občas nemá náladu, ale to je normální. Chůze bez vodítka perfektní - takže jí v klidu pouštíme na chodníku, na ulici i v lese - velmi poslušně se drží kolem nás a neutíká.

Když se vracíme z procházky tak máme další povel "Domů" - pustíme jí pár desítek metrů před plotem a běží k vrátkům (správným) a čeká, až jí otevřeme na zahradu.

"Volno" - vždy počká, až jí odepneme vodítko a odběhnout smí až poté, co jí řekneme volno. Nejsem si jist, do jaké míry toto slovo vnímá, ale myslím, že ví co chceme a sedí u nás, dokud jí volno neřekneme.

"Pac" - když jí otíráme tlapky, tak říkáme pac, aby nám je podala - úspěšnost je myslím zatím náhodná, ale časem si pojem s podáním packy určitě spojí - přeci jenom je to docela často, co jí tlapky utíráme.

1.9.2008 - Přidány fotky Dennyho (Andy Golden Martha)

Dnes jsem obdržela fotky našeho krasavce Dennyho (Andy Golden Martha) z Plzně, které jsem s radostí přidala do jeho fotogalerie. Píši z Plzně proto, protože ještě jedno štěňátko od nás je pojmenováno podobně a to Deny (A´Deny Golden Martha), ale jen s jedním en. Tak to prostě budou Denny z Plzně a Deny z Prahy.

29.8.2008 - Přidány fotky Samíka (Atrey Golden Martha)

Děkuji za zaslané fotky našeho hnědého pejska Sama (Atrey Golden Martha).

Samík začal docházet na cvičák v Praze k panu Viktoru Jánošíkovi - Retriever Real, kde se zatím učí základní poslušnosti ve skupině jiných štěňat, chození na vodítku.... Podle jeho paničky je moc šikovný a učenlivý. Také ho čeká v listopadu jeho první výstava v Praze - Letňanech (15.11.2008), kde se bude vystavovat ve třídě štěňat. Moc se těším, že se tam uvidíme.

 

28.8.2008 - Dovolená v Novohradských horách.

Předposlední týden prázdnin byl ve znamení parádní dovolené, na kterou jsme se vydali s našimi kamarády do Novohradských hor. Na jedné překrásné louce u Pohořského potoka a nedaleko obce Malonty jsme měli naše tábořiště.

Už se těšíme na příští rok !

27.8.2008 - Nové fotky Andělky (Angel Golden Martha) a Charlieho (Artur Golden Martha)

Všem majitelům našich štěňátek moc děkuji za posílání fotek, za zprávy o štěňátkách, jak se jim daří, co nového se naučili.... Díky za to !

Přidány fotky naší růžové holčičky Andělky z nového domova.

Také fialovému pejskovi Charliemu se zaplnila jeho fotogalerie z nového domova.

17.8.2008 - Trixi s Felon u nás doma.

V neděli 10.8. jsem si domů přivezla Marty sestru Trixi (Blue Beatrix Santana Golden) a kámošku Felon (Felon The Best Baron). Slíbila jsem Lence, že se o obě postarám, zatímco ona bude ležet v nemocnici se zlomeným kotníkem. Pro nás doma to byl pohodový týden, moc jsme se všichni navzájem užili, pejskové se vyřádili, ale ne tak, že by zlobili. Musím říct, že všichni - Dan, Marta, Felon a Trixi byli moc hodní a velmi jim to spolu "sedělo". Někdy zašla přes cestu i naše Kety, aby byla větší parta a legrace.

Legraci určitě nezažívala Lenka v nemocnici a nezažívá ani když už je doma. Proto ji přeji rychlé uzdravení a hlavně bez komplikací !

Dan, Trixi,Felon,Marta a Kety

Sestry - Marta a Trixi

13.8.2008 - Deny (A´Deny Golden Martha) - Praha

Vloženo několik fotek Denyho do jeho fotogalerie.

13.8.2008 - Sam (Atrey Golden Martha) - Praha

Náš Sam jako velký a ničím neohrožený průzkumník.

Ovšem, jen když je na blízku jeho panička.

Nové maskování zlatého retrívra ?!

Po bezva pátrací akci je spánek zapotřebí.

6.8.2008 - Fotky štěňátek z nových domovů.

Každému štěňátku jsem vytvořila svoji vlastní fotogalerii, kam budu vkládat fotky štěňátek ze svých nových domovů, které mě budou posílat jejich páníčkové. A za to jim moc děkuji. Jednotlivé fotogalerie štěňátek najdete pod → štěňata → vrh A.

Sam (Atrey Golden Martha)

Dexter (Adrian Golden Martha)

Amorek (Amor Golden Martha)

Denny (Andy Golden Martha)

Deny (A´Deny Golden Martha)

26.7.2008 - A jsou pryč...

Všechna naše štěňátka, naši mrňouskové už si našli své nové domovy a teď, jak pevně doufáme, spí v bezpečí, klidu a pohodě svých nových pelíšků. My všichni, kteří jsme se o ně ty dny, týdny a měsíce starali a ty krásné chvíle s nimi strávili, bychom jim rádi moc a moc poděkovali za nádherných 68 dní plné neskutečné pohody a zábavy. Měsíce květen,červen a červenec roku 2008 budou pro nás navždy měsíce malých mrňousků, měsíce - Amora, Adriana, Angel, A´Denyho, Atreye, Andyho, Ailin a Artura.

Věříme a pevně doufáme, že se nám pro ty skvělá štěňátka podařilo vybrat ty nejlepší páníčky a že se jim u jejich nové lidské smečky bude dařit alespoň tak dobře, jako u nás.Mějte se moc krásně naši mrňouskové. Máme a budeme Vás mít vždycky rádi !!!!!!!

26.7.2008 - Artur Golden Martha

V sobotu nám odjelo poslední štěňátko - Artur. Odjel se svojí paničkou do Hradce Králové.

21.7.2008 - Artur - očkování

Protože náš fialový pejsek Artur odjede do nového domova až v sobotu 26.7., zajela jsem s ním na II.očkování v 9. týdnu. Byl moc šikovný a nejspíše si vůbec nevšiml, že mu paní doktorka píchla pod kůži jednu včeličku.

Do fotogalerie štěňátek jsem ještě doplnila 8. týden.

20.7.2008 - Ailin Golden Martha

V neděli nám odjela naše červená holčička Ailin. Bude bydlet ve Strakonicích v domku se zahradou. Ailin, měj se pohodově a dělej novým páníčkům jen samou radost a oni na oplátku tobě.

19.7.2008 - Andy Golden Martha

V sobotu nám odjel s novými páníčky náš věčně usměvavý pejsek modráskem Andy. Ale neodjel daleko, bude bydlet v Plzni. Narodil se Martičce jako první. Přejeme všichni spokojený psí život.

15.7.2008 - Atrey Golden Martha

Dnes ráno nám odjel náš největší kluk Atrey. Narodil se mamče Martičce jako poslední (8), ale byl ze všech největší a to mu zůstalo. Odjel nám se svým novým majitelem opět do Prahy. Hodně štěstí a pohody v novém domově.

13.7.2008 - Angel a A´Deny Golden Martha

V poledne nám odjeli hned dva mrňousci - Angel a A´Deny. Oba dva nám odjeli do Prahy, ale každý na jinou adresu. Věřím, že se v Praze budou mít báječně a doufám, že Pražákům těm je hej...... a tudíž i našim štěňátkům Andělce a Denymu. Z celého srdce jim oběma přeji krásný psí život v nových rodinách.

12.7.2008 - Adrian Golden Martha

Dnes nám odjel náš žluťásek Adrian za svými novými páníčky do Teplic. Jeho novým páníčkům bohužel umřel jejich goldení kamarád Dan a to velmi nečekaně v 8 letech. Je mi to moc líto a přeji, aby si s Adrianem užili spoustu pohody a legrace a aby se jim již nic podobného nestalo.

9.7.2008 - Amor Golden Martha

Pro našeho zeleného miláčka Amorka si dnes přijela jeho panička a budou spolu bydlet v Lounech. Bylo to pro nás smutné loučení po 2 měsících s ním. U nás doma byli všichni na měkko a když Amorek odjel, tak moje mami uslzená praví: "A tohle bude ještě 7x". A měla pravdu.

Všichni Amorkovi moc přejeme krásný a spokojený psí život a jeho nové rodině přejeme, aby jim Amorek dělal jen samou radost.

8.7.2008 - Postoje štěňátek...

Štěňátka jsme nafotili v 7. týdnech v postojích a tímto moc děkuji Lence, že mi s focením a stavěním štěňátek do postojů pomohla. Nezdá se to, ale není to vůbec lehké. Tak snad se nám to povedlo.

S Lenkou přijela Felon (Felon The Best Baron) a Trixi (Blue Beatrix Santana Golden). Později potom dorazila i Katka, Míra a jejich pejsek Daggi (Easy To Be Santana Golden). Bylo to pěkné odpoledne s moc prima lidičkami a jejich pejskami.

vpředu Felon, vzadu Trixi (sestra Marty) - zajímalo by mě, co se Trixi honilo v hlavě

Daggi si očichává Felon...

7.7.2008 - A jdeme do finále...

Dnes nám poštou přišli z ČMKJ průkazy původu a tak každý z našich mrňousků má svůj občanský průkaz, kterému vévodí jméno štěňátka spolu s názvem naší chovatelské stanice a pod nimi jméno pyšného táty Robbieho (Ashbury Touch the Sky) a velmi pečlivé psí mámy, naší Martičky.

A protože právě dnes je štěňátkům 7. týdnů, tak jsme je opět vážili. Od posledního vážení zase pěkně přibrala. Martička je stále kojí. Je tak strašně starostlivá o svá štěňátka, že já se nestačím divit. Jen mám obavy, jak to bude zvládat, až jí budou odcházet do nových domovů (já špatně).

Také jsem u štěňátek doplnila fotky do 6. týdne.

3.7.2008 - Kristýnka a Anetka se štěňátky.

Přijela k nám na návštěvu moc sympatická rodina z Plzně, která si od Martičky přála fenečku, ale bohužel již máme jen 2 kluky a tak si alespoň pohráli a pomazlili se štěňátkama, ale hlavně jejich milé holčičky - Kristýnka a Anetka. Štěňátka byla jako vždycky děsně spokojená. Daníček byl také spokojený, protože děvčata ho česala a házela mu aport. To bylo něco pro něj.

3.7.2008 - Foto ze 6. týdne života štěňátek.

Do fotogalerie štěňátek přidáno zatím pár fotek ze 6. týdne života štěňátek.

Naše štěňátka jsou navyklá jak na dospěláky, děti, velké psy, tak i na naše dvě kočičky, které se ovšem pokaždé nedají a na štěňátka prskají a utíkají před nimi. Když mají dobrou náladu, tak se i nechají od štěňátek terorizovat.

1.7.2008 - Socializace štěňátek....

V úterý se u nás zastavila Lenka (CHS Apraxia Felon) s jejími holkami - Trixi a Felon. Martička byla ráda, že zase vidí svoji sestřičku Trixi a kámošku Felon. Daníček byl také rád, že tam má 4 ženský, protože ještě přišel můj bratr se svojí labradorkou Kety. Štěňátka mezi nima řádila a zvykala si zase na jiné velké pejsky. Moc se jim ten šrumec líbil. Chtěla jsem je všechny spolu vyfotit, ale to opravdu nešlo. Tak jsem alespoň vyfotila dospěláky.


30.6.2008 - Návštěva u pana doktora...

S mrňouskama jsme vyrazili k panu doktorovi, aby je natetoval, očipoval a naočkoval. Mrňousci byli moc šikovní a vcelku to hrdinně zvládli. Někteří pištěli jenom v tu chvíli, když jim pan doktor ubližoval, ale jakmile jsem je dala do jejich pelíšku, rázem nic nevěděli. A tak naši mrňousci učinili pomyslný velký krok do života. Jsou to jednoznačně identifikovatelné psí osobnosti. Každý z mrňousků má přidělené svoje "rodné číslo" a také má každý svůj cestovní pas, kde je uvedeno mj. číslo čipu, tetovací číslo, kdy absolvovala první ze tří základních očkování a kdy byla odčervena.

29.6.2008 - 5.týdnů se štěňátkama...

Opravdu čas letí jako bláznivý. Štěňátkům bude v pondělí 6. týdnů a když si to všechno vezmu zpětně, jakým vývojem prošly za těch 5. týdnů, tak je toho docela dost. Každý den je u nich znát nějaký pokrok. Více povídání v novinky u štěňátek. Také jsem ještě přidala pár fotek do 4. týdne a úplně nové jsou fotky z 5. týdne života štěňátek.

Momentálně jsou volní ještě 3 pejsci - žlutý - Adrian, zelený - Amor a fialový - Artur. Píši momentálně, protože odpoledne či zítra může být vše úplně jinak.

Adrian

Amor

Artur

Odpoledne přijeli zájemci z Hradce Králové a zamluvili si fialového pejska - Artura. Volní jsou tedy již jen 2 pejsci a to: Adrian - žlutý pejsek a Amor - zelený pejsek.

19.6.2008 - Fotky štěňat - 4. týden

Zase jsme se dali do focení štěňátek, abych měla zdokumentovaný jejich 4. týden, ale musím říct, že to není vůbec lehké. Sice jsou to ještě malincí psi, ale šijou s nimi všichni čerti. Člověk musí mít velkou trpělivost, aby se nějaká fotka zdařila. Za většinu fotek vděčím a moc děkuji manželovi Honzovi. Snažím se postupně tvořit u každého štěněte svoji vlastní fotogalerii, ale všechno chce čas a toho teď nemám na rozdávání, ale slibuji, že ten správný čas přijde.

18.6.2008 - Martička má narozeniny !

Dnes slaví naše Martička své 3. narozeniny. Přejeme jí jen a jen to nejlepší, hodně zdravíčka do dalších zlatých let. Dlouhé procházky po lese (až jí její krásná štěňátka dovolí), spoustu nových dobrodružství se svými dvounohými a čtyřnohými kamarády, radost ze štěňátek a hlavně žádné starosti.
Gratulaci posíláme také všem sourozencům Martičky.

16.6.2008 - Štěňátkům jsou 4. týdny.

Tak nám ten týden zase strašně rychle utekl a štěňátkům jsou už 4. týdny. Štěňátka přikrmujeme zatím 3x denně. Baští poměrně kultivovaně a jsou neustále při chuti. Ráno dáváme rozmíchaný tvaroh s kozím mlékem, dětskými piškoty a banánem. V poledne podáváme namočené superpremiové granulky určené pro ta nejmenší štěňata a večer potom dětskou krupičnou kaši. I mamině se takové papáníčko zamlouvá a vždy trpělivě čeká, jestli jí mrňouskové něco málo nechají.

Přikrmování je prokládáno několikrát denně cucnutím od Martičky, protože má zatím ještě dost mlíčka. Přestože viditelně stále více trpí pod jehličkami a drápkami mrňousků, je ochotna zas a znovu se postavit a nabídnout vstup do mléčného baru.
Jinak štěňata začínají podnikat odvážné výpravy do okolí. Zkoumají okolní svět. Toto období je tzv. období vtištění. Štěňátka začínají sbírat všechny zkušenosti, které se jim nabídnou. Není důležitý jen kontakt s matkou a ostatními sourozenci, ale také s člověkem.
Odchov štěňat doma je velmi náročný, ale uvědomuji si, že takto odchovaná štěňata jsou ve velmi velké výhodě – díky úzkému soužití s lidmi.
Naše fenečky červená s růžovou již mají přiřazená jména a seznámily se s budoucími majiteli. Červená fenečka – Ailin, bude bydlet ve Strakonicích a růžová fenečka Angel, bude bydlet v Praze.
Kolik štěňátka vážila na začátku 4. týdne 16.6. se můžete dočíst v novinky u štěňátek. Také jsem ještě přidala pár fotek do fotogalerie štěňátek - 3. týdny.

13.6.2008 - Přidány aktuální váhy štěňátek.

Tak jsme zase po dlouhé době vážili štěňátka a musím říci, že jsou to pěkní cvalíci. Už i zelený pejsek a růžová fenečka mají 2 kila.

12.6.2008 - Nové foto štěňátek.

Do fotogalerie štěňátek jsou přidány nové fotky (3.týdny), kdy štěnda pobývala venku na zahradě v nové venkovní ohrádce, kterou pro ně udělal syn Honza. Moc mu za to děkuji, že to pro štěňátka vymyslel a vyrobil.

8.6.2008 - 3. týdny s mrňouskama..

Zítra 9.6. je našim mrňouskům přesně 21 dní neboli 3 týdny. A jak praví chytré knihy, tak počínaje třetím týdnem nastává stadium her štěňat, které je typické olizováním se navzájem, růstem mléčných zubů, prvním zájmem o jinou potravu, než je mléko matky. Toto stadium se též nazývá fáze navazování vztahů (též přechodná fáze). Tak to je opravdu přesné, jako kdyby autor té chytré knihy čerpal vědomosti u naší ohrádky plné štěňátek. Dnes jsem se pokusila dát štěňátkům ovesnou kaši, kterou jsem jim naservírovala na velký mělký talíř. Moc jsem nedoufala v to, že kaše skončí v bříškách štěňátek. A měla jsem pravdu. Štěňátka si ke kaši čichla a začala do ní lézt, všemi packami se v ní vrtala, čumáčky do ní bořila. Některá štěňata si do ní lehla. Většina kaše tak skončila na kožíšcích štěňat, v pelíšku a ani já jsem nepřišla zkrátka. Náš první pokus s kaší nedopadl zrovna nejlépe, ale snad to bude zítra a pozítří a popozítří a ....... lepší a štěňátka pochopí, že mohou baštit také něco jiného, než jen mlíčko od své maminy. Boj s kaší rozhodně nevzdáváme.

Daníček chce být také středem pozornosti, tak alespoň stále nosí aportík a nutí každého, aby mu ho házel. Myslím, že trochu žárlí na ty nové pískací mrňousy a chce být také pan Důležitý jako mamina Martička se svými dětičkami.

31.5.2008 - 12 dní od porodu...

Dnes je to dvanáctý den co naše Martička porodila ty svoje špuntíky. U nás doma je skoro veškerý čas věnován právě jim, protože si všichni uvědomujeme, jak ten čas tak strašně rychle letí a proto si je chceme co nejvíce užít. Přidala jsem nějaké povídání do Novinky u štěňátek a také do Fotogalerie štěňátek.

30.5.2008 - Jména štěňátek.

Některá jména pro štěňátka jsme vymýšleli sami a u některých jsme s radostí splnili přání budoucích majitelů štěňátek. Pro nás mají zatím jen pracovní jména, tzn. růžovka, šediváček, červená dračice......

Pejsci : A´ Deny, Adrian, Amor, Andy, Artur, Atrey

Fenečky : Ailin, Angel

29.5.2008 - Štěňátka poprvé na zahradě...

Štěňátkům je 10. dní a byla na chvilinku (10 min.) venku na zahradě. Nejspíš vůbec nechápala co se to děje, kde se najednou vzal vítr a slunce a proto se náležitě ozývala. Vůbec se jim ten pobyt venku nelíbil, protože pištěla tak, že sousedi byli navěšeni na plotech a zjišťovali koho že tam trápíme. Zatím je jim nejlépe doma uvnitř své bedýnky v obýváku a Martičce taky. I ona byla z toho pištění očividně nesvá a ulevilo se jí, až když jsem je odnesla domů.

26.5.2008 - Štěňátkům je týden.

Tak nám ten týden od porodu strašně rychle utekl, i když se toho v porodní bedně u štěňátek mnoho neděje. Stále stejné krmení, čištění, kňučení, 1x stříhání drápků......... Nejvíce mi dělá radost to, že štěňátka krásně přibívají na váze a k dnešnímu dni všechna zdvojnásobila svoji porodní váhu a některá ji dokonce překročila. A když vidím, jak je Martička spokojená a svoje dětičky si maximálně užívá, tak to je mi fajn. Jizva po císařském řezu je skoro celá zahojená. Zítra jdeme na kontrolu, tak doufám, že nám to potvrdí i pan doktor. Dneska už jsou také všechna štěňátka zvážená a hmotnost je doplněna do tabulky v sekci štěňata → novinky u štěňátek.

3.5.2008 - Naše první štěňátka - vrh A

Všem se daří moc dobře. Martička je vzorná mamina a štěňátka krásně přibírají na váze. V sekci štěňata je vložena fotogalerie a také co je nového u štěňátek v porodní bedýnce → novinky u štěňátek.

19.5.2008 - Štěňátka jsou na světě !

Martička porodila 6 pejsků a 2 fenečky.

V pondělí ve 2 hod. ráno praskla Martičce plodová voda a ve 3,37 hod. začala přivádět na svět svoje první štěňátko. V 11,00 hodin porodila poslední a největší štěndo. A skóre je takové: 6 pejsků a 2 fenečky. Jednomu štěňátku se ven nechtělo a tak jsem s Marťulkou musela na kliniku, aby mu páni doktoři pomohli, ale bohužel už jejich pomoc nepotřebovalo. Díky Bohu, že se nic nestalo mojí statečné mamině. Byla moc šikovná a statečná. Štěňátka se mají čile k světu a já se nemohu vynadívat na ten zázrak přírody.

11.5.2008 - Martička týden před porodem.... :)

55. den březosti - tak se nám ten porod Martičky strašně rychle přiblížil, až jsem z toho trochu nervózní. Připravila už jsem naší těhulce porodní bednu, kterou mi půjčila Lenka Formanová (CHS Apraxia Felon) a za to Lence mnohokrát děkuji. Porodní bedna je u nás doma v kuchyni, který je spojen s obývacím pokojem, takže Martička se štěňátkama nebude nikdy sama a štěňátka tedy budou navyklá na běžný, někdy rušný chod domácnosti. A protože celý květen slibuje teplíčko, budou se štěňátka také vyhřívat venku na zahradě. Momentálně se vyhřívá a odpočívá na sluníčku Martička.

Svého aportíka má stále u sebe a alespoň si ho důležitě chrání před kočkami a různě si ho poponáší, když už pro něj nemůže s vervou běhat.

25.4.2008 - Něco málo o mamče...

Martička se nám pomalu začíná zakulacovat, struky se zvětšují a nechutnají jí samotné granule. Hodně odpočívá a spí, ráno se jí nechce vstávat a jít se ani po dlouhé noci vyvenčit. Přešli jsme na krmení pro štěňata, ale protože jsem si ji tak trochu rozmazlila, tak jenom granule ne a ne sežrat. Ale asi je to normální, myslím, že má nárok. Proto musím vymýšlet různé pochoutky, tvarohy, kuřátka, banány...... a k tomu samozřejmě ty granule, ale to u ní musím sedět a skoro ji přemlouvat. Když kliknete na těhotenský kalendář a po zadání termínu krytí - 18.3.2008 - uvidíte vývoj našich miminek. Je sice vytvořený pro rhodeského ridžbeka, ale vývoj plodů má každá fena stejný.

18.4.2008 - Štěňátka budou - březost potvrzena !

Na ultrazvukovém vyšetření byla potvrzena březost naší Martičky. Mám velikou radost, že mohu potěšit všechny zájemce o štěňátka od nás. Štěňátka by se měla narodit kolem 20. května a do nových domovů by tedy mohla odcházet koncem července, ale vše záleží na domluvě - kontaktujte mě buď na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo na t.č. 777 740 060.

18.3.2008 - Krytí

11. den hárání - byla naše Martička nakryta zkušeným a krásným psem JCH. MCH. ICH. Ashbury Touch the Sky - Robbiem.

Krytí proběhlo bez problémů a teď budeme měsíc napnutý jako kšandy, tedy alespoň já. Koncem dubna půjdeme na vyšetření ultrazvukem a dozvíme se, jestli se máme radovat. Věřím, že všechno dobře dopadne a kolem 20. května se nám narodí naše očekávaná štěňátka. Brzy se dozvíte více v sekci štěňata .

17.3.2008 - výsledek z vyšetření progesteronu

V pondělí odpoledne volám panu MVDr. Humlovi a ten mi sdělil, že progesteron je již dosti vysoký - 13,95 nmol/l, a že by krytí viděl na druhý den, tedy úterý 18.3.2008. Panečku to je ale rychlost, říkám si. Nicméně musím věřit zkušeným a proto ještě ten den večer vyrážím s Martičkou a mojí maminou směrem na Brno za ženichem. Raději jedu na noc, abych tu cestu měla odřízenou ještě v pondělí a druhý den jsme na krytí měli pohodu.

16.3.2008 - 2. vyšetření krve

9. den hárání - neděle - večer v 17,30 hodin jsme byly s Martičkou na druhém odběru krve.

13.3.2008 - 1.vyšetření krve - progesteron

6. den hárání - čtvrtek - jedeme s Martičkou do Plzně na veterinární kliniku VEDILAB s.r.o. na odběr krve a to z důvodu stanovení obsahu progesteronu /samičí pohlavní hormon/. Výsledek byl 2,75 nmol/l a bylo mi sděleno, že se musí odběr opakovat.

8.3.2008 - Martička začala hárat

Konečně jsem se dočkala Martičky hárání /to mám asi k dnešnímu eMDéŽet, tak díky Marti/. Konečně proto, protože jsme se zase posunuli o kousek blíže k tolik vytouženým štěňátkům. Už se mi o nich i zdá, že mám úplně strach, že se něco stane a já se jich nedočkám. Ale nebudu panikařit a budu věřit, že všechno dobře dopadne. To znamená, že příští týden půjdeme k panu doktorovi na vyšetření hladiny progesteronu v krvi, aby jsme jeli za ženichem v ten nejnejsprávnější den. Už co nevidět vám také představím ženicha, kterého jsem pro ni vybrala a budu doufat, že si ti dva padnou do oka.

..... ale ven a pozorovat kačeny na rybníku se musí , hárání nehárání.....

28.2.2008 - Vyšetření očního pozadí - Blue Martha

Marta absolvovala nepovinné vyšetření očí u MVDr. Beránka a výsledek je negativní.

9.2.2008 - MVP Brno - Blue Martha - výborná 2, Res. CAC

Na MVP v Brně se Martha vystavovala ve třídě pracovní a získala od rozhodčí Sanji Vreteničič (Černá Hora) výborná 2 a Res. CAC. Tak se Martičky sbírka res. CACů rozšířila o další šestý res.CAC. Trošku toho výstavního štěstíčka by neuškodilo. Tak snad možná příště. Ale kdy bude příště nevím, jelikož si teď dáváme na nějaký čas výstavní pauzu. V březnu očekávám hárání Marty a její nakrytí. Doufám, že se vše podaří a že se cca v květnu Martičce narodí její první štěňátka.

20.1.2008 - Daníčkovi je 7 let

Přeji mu, ať mu co nejdéle slouží zdravíčko, abychom spolu mohli podnikat naše výlety do přírody, které má tak rád. A když se k tomu přidá pár odhozených aportíků, nebo ještě lépe bažantík, kterého jsme si našli na novoroční procházce, tak to jen září a je šťastný. Pro mě je to ta největší odměna. Mám tě moc ráda Daníčku.

žirafa od Terezky :)

12.1.2008 - III. Hanácká národní výstava psů - Olomouc - O pohár Zvěrokruhu

Naše první výstava v novém roce a Martičky premiéra ve třídě pracovní. Již ve čtvrt na osm jsme na výstavišti v pavilonu A a u kruhu 8 rozložily křesílka a deku a čekaly až do třičtvrtě na dvě, kdy na nás přišla řada. Bylo to dlouhé čekání, jelikož v jednom kruhu /spíše v obdelníku/ se vystavovali goldeni psi i feny. Naštěstí naše čekací místečko bylo pěkně v růžku, takže přes nás nikdo nechodil sem a tam, až na nějaké vyjímky.

V kruhu se celkem vystavovalo 72 golden retrieverů a posuzoval rozhodčí ing. Antonovič Zdeněk. Blue Martha obdržela ve třídě pracovní ocenění výborná 4.

U tohoto rozhodčího se Martička vystavovala úplně poprvé ve třídě mladých v Českých Budějovicích /22.4.2006/ a obdržela V3 s tímto posudkem: 10 měs.,eleg.fena,stř.silné kostry,správ.výšky,ve výstav.kondici, pěkně model.fenčí hlava, s výrazným stopem, správně nasaz.ucho, výborná horní i přední linie, výborná mech.pohybu, standart.osrst., milá povaha,

Byla jsem zvědavá jaký posudek získá od stejného rozhodčího po skoro 2 letech a tady je: barva oka tmavá, rámcová fena, kompaktní stavba těla většího rámce, pěkně vymodelovaná hlava, středně dlouhý krk, horní linie by mohla být kratší, prostorný hrudník, standartní osrstění, skus nůžkový, /12.1.2008 - NV Olomouc/

1.1.2008 - PF 2008