24.12.2009 - PF 2010

11.12.2009 - Denyho vyšetření kyčlí a loktů - DKK 0/1, DLK 0/0

V pátek 11.12.2009 byl vyšetřen v Českých Budějovicích u MVDr. Šebka v necelých 19. měsících (bez 8. dnů) pejsek z vrhu A /Blue Martha Santana Golden & JCh.,MCh.,ICh. Ashbury Touch the Sky/

Deny - A´ Deny Golden Martha

s tímto výsledkem :

DKK 0/1 a DLK 0/0

Mám velikou radost, že druhé vyšetřené štěňátko z tohoto vrhu A je negativní a velkou gratulaci posílám do Prahy jeho majitelům Daně a Tomášovi.

16.11.2009 - Marty první opravdový hon na bažanty - Orlík nad Vltavou

Ve středu 11.11.2009 jsem si vzala dovolenou a vyrazila s Martíkem na její první velký hon na bažanty. Hon se konal v "Schwarzenbergské honitbě ORLÍK II". Počasí nám přálo a když jsme zrovna nedohledávali bažanty, tak prohlídka krásných stromů v rozlehlém parku stála také za to.

Celkem bylo 5 lečí, 3 před a 2 pak po výborném obědě. Výřad čítal 700 ks bažantí zvěře. Domů jsme si odváželi i výslužku - 4 bažanty a 2 bažantí slepice.

V tom fofru jsem zapomněla i fotit, ale přece jenom několik fotek mám a uložila jsem je na "rajče".

07.11.2009 - Amor Golden Martha - výborná 3

V sobotu 7.11.2009 se na Mezinárodní výstavě v Praze - Letňanech vystavoval Amor Golden Martha.

Amorek si ve třídě mladých vyběhal známku výbornou a 3. místo. Posuzoval rozhodčí p. Adlt.

Moc gratuluji a přeji hodně dalších úspěchů.

Spoustu nových fotek z našich podzimních procházek s Daníkem a Martou je možno shlédnout na "rajčeti" nebo rovnou tady - Prochajdy s Danem a Martou - říjen 2009.

11.10.2009 - World Dog Show Bratislava 2009

Každý milovník psů ví, že se u našich sousedů konala Světová výstava psů, údajně rekordní v dosavadní historii mezinárodní kynologické federace.

Nejprve trocha statistiky:

Světová výstava psů v Bratislavě se konala na výstavišti Expo Incheba již od čtvrtka 8. 10. do neděle 11.10.2009. Bylo na ní přihlášeno 21 021 psů, 370 psích plemen ze 60 zemí světa, Posuzovalo 160 rozhodčích z téměř 40 států.

A protože jen málokdy se výstava takového formátu koná v blízkém okolí, ani já s kamarádkou Katkou a jejím psem Daggim – Easy To Be Santana Golden, jsme nemohli na této výstavě chybět.

Goldenům patřila neděle a kruh č. 8, 9, 10 a 11 s celkem 318 přihlášenými jedinci.

Já jsem se tedy zúčastnila pouze v neděli a to ještě jako divák, který se tak trochu snažil fotit. Mišmaš fotky – z d e.
Vzhledem k tomu, že goldeni byli rozděleni do čtyř kruhů, nestíhala jsem si bohužel prohlédnout všechny.

Nejvíce jsem se zdržovala u kruhu č. 8, kde se vystavovali psi GR od třídy – otevřené, pracovní a šampióni a posuzoval je rozhodčí ze Švédka – Skalin Bo.
Káťa Daggiho vystavovala ve třídě otevřené a od pana rozhodčího obdrželi známku velmi dobrou. Jen v této třídě otevřené bylo přihlášeno 34 psů.

Měla jsem tu čest na vlastní oči vidět dědečka našich letošních štěňátek z vrhu BXanthose GryffindoraFine Art Rudgieri , který se vystavoval ve třídě šampiónů a obdržel známku výborný. Na Klubové světové výstavě, která se konala v sobotu také v Bratislavě získal Xanthos Gryffindor V1, CAC.

Prostě „Velký Gryff“ , kterému je 7,5 let je stále fešný pes.

Celkové výsledky goldenů ze Světové výstavy v Bratislavě - z d e.

Fotky, které vyfotila Katka – z d e.

≈ ≈ ≈

Excelent 1, CAC, CACIB, BOB,

Světový vítěz

Dewmist Silk Screen

3.10.2009 - Všestranné zkoušky v Caparticích - OMS Domažlice

O víkendu 3. a 4. 10. 2009 pořádal OMS Domažlice ve spolupráci s MS Černovrší, Újezd a Trahanovská hora všestranné zkoušky malých plemen. Na tyto dvoudenní zkoušky jsem jela s Martou, které úspěšně v neděli dokončila ve III. ceně s počtem bodů 340. Až na jedno nešťastné zaváhání, které nás posunulo do III. ceny pracovala dobře a všechny další disciplíny měla vždy bodově v I.ceně. Jsem ráda, že jsem se těchto zkoušek mohla s Martou zúčastnit a hlavně je spolu dotáhnout až do úplného konce. Marti díky !

Podle zkušebního řádu pro zkoušky retrieverů má Marta právo na záznam v plemenné knize a v průkazu původu jako "U" ( univerzálně lovecky upotřebitelný pes ).

Trochu víc povídání o našem víkendovém tažení - snažení na všestrankách t a d y.

.... připraveni na "startu".....

spokojená (já taky) a unavená Marta v "cíli"......

26.9.2009 - Klubová výstava retrieverů - RK CZ

V sobotu 26.9.2009 pořádal Retriever Klub CZ v areálu zámeckého parku Konopiště Klubovou výstavu retrieverů. Na tuto výstavu byla přihlášena dvě naše štěňátka z vrhu B - Barnye Golden Martha a Baddy Golden Martha. Oba pejsci se svými páníčky si na jejich první výstavě vedli výborně a získali od anglické rozhodčí Mrs. Barrow Janet - Barnye Golden Martha - velmi nadějný a Baddy Golden Martha - velmi nadějný 1. Ve třídě štěňat bylo celkem 8 pejsků. Za fotku Dannyho (Baddy Golden Martha) děkuji Heleně Chvalovské.

Moc gratuluji oběma majitelům ke krásnému umístění na této výstavě a přeji dál spoustu radosti a úspěchů se svými čtyřnohými kamarády.

21.9.2009 - Samík - Atrey Golden Martha - DKK 0/1

Ještě větší radost než to, že Marta udělala "podzimky" v 1.ceně mám z toho, že první vyšetřené štěňátko z vrhu A - Samík - (Atrey Golden Martha), dnes absolvoval u MVDr. Šebka v Českých Budějovicích vyšetření kyčlí s tímto výsledkem - DKK 0/1. Moc gratuluji!!!

20.9.2009 - Klubové podzimní zkoušky v Ejpovicích - Blue Martha - I. cena, 183 bodů

V pátek odpoledne jsem se domluvila s kamarádkou Katkou, že se zajedeme podívat resp., že jí svezu do Ejpovic, kde Retriever Klub CZ ve spolupráci s OMS Rokycany pořádal v honitbě MS Ejpovice Podzimní zkoušky retrieverů se zadáním titulů Vítěz zkoušek, CACT a Res. CACT .
Katka byla domluvená, že když nepřijedou všichni přihlášení psi, tak že nastoupí s Daggim na tyto zkoušky jako náhradníci a já s Martíkem budeme fandit. Ráno jsem tedy naložila Martičku, u Plzně přisedla Katka s Daggim a v Ejpovicích jsme byli ještě před 8 hodinou. Na zkoušky nepřijelo více přihlášených psů, tak prý jestli nechci také startovat. Využila jsem této nabídky a Martičku přihlásila. Bylo to nečekané, ale o to milejší. Vylosovala jsem si č. 13 a Katka č. 12, bohužel jsme byla každá v jiné skupině.

Zkoušky Marta zvládla výborně a došla je kromě jedné 3 ze slídění na samé 4 a tím pádem v

1. ceně s počtem bodů 183

Opravila si tak podzimní zkoušky z roku 2007, které tenkrát došla ve III. ceně. Počasí v neděli dopoledne bylo úplně ideální zkouškové, žádné horko nebo sluníčko, ale pěkně zataženo a místama mlha, foukal mírný vítr. Odpoledne už sluníčko svítilo a udělalo se horko, ale to už mohlo, protože jsme měli zkoušky hotové a čekali na vyhlášení výsledků. Bylo přihlášeno 24 psů, 22 jich nastoupilo, z tohoto počtu nastoupených psů uspělo 20: v I. ceně 15, ve II. ceně 3 a ve III. ceně 2.

Ani Daggi si nevedl špatně a svoje první lovecké zkoušky došel ve II. ceně. Moc Katce gratuluji a přeji hodně ještě lepších úspěchů.

Martička s králíkem

19.9.2009 - Návštěva u Jacka (Blueberry Golden Martha)

V sobotu jsem měla cestu kolem Babylonu, tak jsem navštívila letošní štěňátko z vrhu B Jacka (Blueberry Golden Martha). Měla jsem sebou i jeho maminu Martičku. Jack je velmi temperamentní štěňátko, který má nejspíš obrovskou radost z každé návštěvy. Nejvíce ho však zajímala Martička, na kterou skákal a běhal za ní, taky si obhlídl na krátkou chvíli její bříško, jestli by z cucíků něco nekáplo. Bylo vidět, že ač už je Jackovi 5. měsíců, tak vůbec nezapomněl na to, kde pil od své maminy mlíčko. Martička jeho skákání ze začátku tolerovala, ale když už to bylo moc a Jack nepřestával, tak ho začala po psím vychovávat. Taky jsem Jackovi přivezla půl kilového dummy. Měla jsem radost, že vůbec neváhal a ihned dummy začal brát a nosit. Je vidět, že se mu páníčkové věnují, že má základní poslušnost. Chtěla jsem ho také vyfotit v postoji, ale to nám tedy spolu vůbec nešlo. Tak mám pár fotek ve volném postoji, kde za vrátky kouká na Martu. Několik fotek z této návštěvy jsem vložila do Jackovi fotogalerie.

20.8.2009 - Nová osobní stránka Samíka

Do sekce Odkazy jsem vložila odkaz na osobní stránky Samíka (Atrey Golden Martha) z vrhu A, které mu tvoří jeho panička Lída. Stránky jsou tady - www.samicek.webnode.cz

19.8.2009 - Návštěva Samíka - Atrey Golden Martha

Včera jsem měla moc milou návštěvu z Prahy. Přijela Lída, Jakub a jejich miláček Samík (Atrey Golden Martha), kterému je a tudíž celému vrhu A přesně dnes 15 měsíců. Je to ještě takové hravé a věčně usměvavé štěňátko a to je dobře. Největší úspěch u Sama měl náš kocour Jára, z toho byl opravdu nadšený. Také jsme zajeli k řece na jez a tam si teda zařádil parádně, protože jako každý retrívr, tak i Samík miluje vodu a takovou tekoucí a cákající, která byla na jezu ještě neviděl. Nafotila jsem spoustu fotek z tohoto odpoledne a některé jsem vložila do Samíkovo fotogalerie.

Děkuji všem třem, že se nás přijeli podívat a za pěkně strávené odpoledne.

18.8.2009 - Barnye Golden Martha - vrh B

Děkuji za pěkný dopis od paničky Barnyeho (Barnye Golden Martha) a za fotky. Posílám pohlazení Barnyemu a pozdrav do Hřebče, kde Barnye bydlí v domečku se zahradou.

A jak si žije miláček Barnye: "Barney je opravdu šikovnej. Zvládáme povely jako je sedni, lehni, dej pac, popros. Dokonce se už skamarádil s naší kočičkou a nemá problém ani s ostatními hafany při procházce, ale ze všeho nejraději jezdí autem. Je to velký pomocník, jak v domě tak na zahradě. Minulý týden jsme se od sebe poprvé odloučili - na 8dní, které trávil doma se zbytkem rodiny. S tátou chodí koukat do ledničky, co by si dali na zub a mamče pomáhá při praní a uklízení. Opravdu jsem si na něj za těch pár týdnů velmi zvykla a po celou dobu mé dovolené mi moc chyběl. Při mém návratu domů proběhla velká vítačka a už mám bělouška zase všude v patách".

16.8.2009 - Danny - Baddy Golden Martha - vrh B

Dnes jsem obdržela od páníčků Dannyho (Baddy Golden Martha) zprávy, jak se mají s Dannym dobře, co všechno jejich mrňous umí - sedni, lehni, čekej a povel zůstaň pilují. Moc děkuji také za fotky a za to, že vám dělá Danny jen samou radost. Co víc si přát.

Založena Dannyho fotogalerie.

Danny a modeling :)

14.8.2009 - Návštěva u Katky a Daggiho a trénink v rákosí Drahotínského rybníka

V pátek odpoledne jsem zabalila náš tréninkový batoh, vč. jednoho kačera a bažantí slepice a vyrazila jsem s Martou, která už celá netrpělivá přešlapovala u dvířek a věděla, že se někam jede, když balím její batoh, ke Katce a Daggimu (Easy To Be Santana Golden) do Třemošné. Daníček šel s Terezkou a její partou kamarádů také k rybníku na koupačku.
Katka nás vzala k nedalekému Drahotínskému rybníku, které je kolem dokola obrostlé pěkným rákosím, takovým akorát. Píšu akorát, protože do teď jsem s Martou trénovala v opravdu hustým a těžkým rákosí, hrůza tam strčit nožku.
Procvičovali jsme dohledávku kachny v rákosí, Daggi si udělal na poli i dohledávku bažantí slepice a na závěr oba ještě marking.

Daggi se slepicí

Občas to vypadalo, že Marta cvičí mě a ne já ji, já mám tedy poslušnost za 4 na rozdíl od ní. Je to potvůrka vychytralá, která když má den, tak cvičí se všemi.

Marta s kačerem


Strávené odpoledne bylo moc pohodové, slunečné a až moc horké.

Marta a Daggi - ti dva se prostě nepřestanou divit......

Oba psi se zase po dlouhé době spolu vyřádili, já s Katkou si u kafíčka poklábosila a večer jsem razila s Marťulí domů. Z toho rákosí tedy docela dost zapáchala, takže na řadu musel přijít ten večer i šampon, aby se mohla ke mně v postýlce přitulit.

Katka nafotila spoustu fotek, které umístila na "rajče", tak můžete mrknout rovnou t a d y.


Díky Káťo za tohle páteční odpoledne a za dobré pohoštění u vás doma.5.8.2009 - Doplněny fotky Bennyho - vrh B

Do Bennyho fotogalerie přidány fotky, které mi přišly později. Také za ně moc děkuji.

3.8.2009 - Benny Golden Martha - nové fotky

Jsem moc ráda, že našich 5 chlapečků - Benny, Jack, Danny, Barnye a Benji - se mají dobře v milujících rodinách. Těší mě, když dostávám zprávy a fotky o štěňátkách, jak z vrhu A, tak z vrhu B, protože i když se mnou byla štěňátka "jen" 8 týdnů, tak už na ně nikdy nezapomenu a jsou a stále budou v mém srdci.

Od paničky Bennyho mi přišlo pěkné povídání a fotky, které jsou v jeho fotogalerii. Moc děkuji a posílám pozdrav do Břeclavi a Bennymu pohlazení.

Panička o Bennym: "Beník nám hezky roste-váží 14 kg,je moc hravý a miloučký,ale taky umí parádně zlobit .Nejraději je když může být venku na dvoře-procházky ho zatím moc nebaví(pouze ty k vodě),takže se nám běžně stává,že si už po pěti minutách lehne uprostřed chodníku a odmítá jít dál
Ale když se jde do kavárny,tak to je Beník miláček,užívá si pozornosti které se mu dostává téměř od všech hostů a vrní jako kotě.Taky zbožňuje kytičky a doma nám je systematicky ničí kdykoliv má vhodnou příležitost-tři nepřežily a dvě další se pomalu chystají za nimi.Je to pěkný lišák mazaný,a taky tvrdohlavý.Na zavolání přiběhne jen když se mu zrovna chce a na jméno reaguje taky jen v případě dobré nálady(kterou má naštěstí téměř celý den).A abych nezapomněla,tak jedna z neoblíbenějších činností našeho Beníka je asistování při úklidu-takový smeták nebo mop,to je něco pro něj...a ani utírání prachu se neobejde bez jeho kontroly...
Benny je naše zlatíčko a jsme moc šťastní,že patří do naší rodiny.A za to Vám ještě jednou chceme moc poděkovat. "

13.7.2009 - Léto - prázdniny - jak si žijeme....

Snad se konečně počasí a hlavně déšť a bouřky umoudřilo a bude pěkně sluníčko, tak jak by mělo být o prázdninách a v létě. Já s Daníkem a Martičkou chodíme na procházky do lesa, k vodě, k řece Úhlavě, která už není rozvodněná a je zpět ve svém korytě. Také občas zajedeme pocvičit se zvěří k panu Kadlecovi do Dnešic a do jeho revíru, kde cvičíme všechno možné, ale občas i nemožné, neboť Martička mě nepřestane překvapovat. Je to pro nás zábava a Daník s Martičkou jsou spokojení a ve svém živlu.

Také se připravujeme na 14 denní dovolenou a proto nebudu na "příjmu", tak prosím ty, kteří mi budou psát nebo volat, aby se nedivili, že neodpovídám a neberu telefon. Ozvu se všem, až přijedu.

Mám spoustu fotek z našich procházek, ale vybrala jsem jich jenom pár, protože jsou stále stejné - Marta a Dan s dummy, bez kterých neudělají ani krok. Fotky z d e .

1.7.2009 - Víkend v Novohradských horách - Malonty

Od od pátku 26.6. do neděle 28.6. jsme strávili v Novohradských horách u obce Malonty a u Pohořského potoka. I přes to pekelné počasí, které nás teď trápí všude a všechny , jsme se měli pěkně. Nechyběl sběr borůvek, oheň a ani pořádný výlet do okolí. Marta a Daník se pořádně proběhali a byli moc spokojení v tak veliké lidsko-psí smečce, která se tam opět po roce sešla.

29.6.2009 - Benjiho nové fotky - Benjamin Golden Martha

Do Benjiho galerie jsem vložila jeho fotky, které mi zaslala panička Lucie a já jí děkuji za milé povídání o Benjim a za zaslané fotky.

Panička o Benjim : "Je to hrozný otesánek, sežere na co přijde, takže neděláme nic jiného,než že běháme za Benjim a kontrolujeme co kde zase uloví. Je to náš šikulka, na jméno slyší perfektně, na povel ke mě přijde taky skoro vždycky, zvlášť když ví,že ho čeká nějaká dobrůtka. Nejšťastnější je,když k nám přijde návštěva a on má kolem sebe velkou smečku. Další jeho oblíbenou zábavou je lov naší kočky, mrška ho ráda provokuje a promenáduje se kolem něj kočičím krokem vždy tam,kam Benji nemůže a on se pak může zbláznit a lov začíná. Jejich dovádění se mi ale zatím bohužel nepodařilo vyfotit, radši je oba hlídám aby si něco neprovedli, a když už nějaká fotka přece jen vznikne,je to jedna velká rozmazaná šmouha... "

22.6.2009 - Jack - Blueberry Golden Martha

Uložila jsem několik fotek Jacka (Blueberry GM) do jeho galerie. Moc děkuji za fotky a milý dopis o Jackovi a posílám pozdrav do Domažlic.

Páníček o Jackovi: "Má se čile k světu, co se mu u nás nelíbilo s tím si hravě poradil, roztrhal a zlikvidoval. Už má svůj režim, víme přesně kdy potřebuje jít ven a kdy bude spát . Kouzelnej je, když spí na zádech a hlasitě odfukuje, tak si říkáme, jestli je to vůbec pes. Je to šikovný zahradník, miluje keře, stromy a další květiny. Nejraději má růže, které jedním chňapnutím ukousne a pak si dokáže s květem hrát třeba čvrt hodiny."

19.6.2009 - Děkujeme.......

Mnohokrát děkujeme za zaslaná přání k Martiččiným narozeninám, je to od všech moc milé.

18.6.2009 - Blue Martha a její 4.narozeniny

Dnes slaví naše Martička 4. narozeniny. Moc jí všichni doma přejeme hodně zdraví, aby jí nikdy nic nebolelo a byla to pořád naše nejmilovanější a stále dobře naladěná holka do nepohody. Máme tě rádi.

Štěňátka odešla, tak Martička opečovává našeho nového kamaráda kocoura Járu, ze kterého je přímo nadšená.

Velkou gratulaci k narozeninám posíláme také všem sourozencům Martičky. Pěknou oslavu přejeme.

15.6.2009 - Poděkování

Děkuji všem novým majitelům štěňátek z vrhu B za poslané zprávy o tom, jak štěňátka zvládla cestu autem a zabydlela se v nových pelíšcích, stačila přesadit kytky v záhonech.... a také za první fotky Benjamina.

14.6.2009 - Štěňátka v nových domovech.

Nastal den D, kdy jsme se všichni rozloučili s našimi pěti kluky - Modrým, Oranžovým, Zeleným, Červeným a Fialovým. Bylo mi s nimi moc pěkně a já věřím, že jsem pro ně vybrala ty nejlepší, nejhodnější a nejspravedlivější kamarády.

Mějte se všichni moc fajn a přeji jak chlapečkům, tak jejich páníčkům, aby společný život prožili ve vzájemném pochopení jeden druhého.

Hodně zdraví, štěstí a dlouhá léta.

9.6.2009 - Daggi a štěňátka

Včera k nám zavítala Katka s Daggim (Easy To Be Santana Golden) a Lenka (CHS Apraxia Felon), aby si ještě naposled u nás pomuchlovali štěňátka. Daggi jako správný strejda byl ze štěňátek nadšený a strašně moc si s nimi hrál. Byl k nim velmi ohleduplný a štěňátka byla přímo nadšená, protože takhle si s nimi nehraje ani mamina Martička, ta byla ráda, že si na chvíli odpočinula.

Katka nafotila strašně moc fotek, které umístila na rajce.net. Děkuji za fotky a za milou návštěvu.

6.6.2009 - Návštěva u pana doktora.

Dnes byli naši mrňousové u pana doktora na tetování, očkování a celkovou prohlídku jejich zdravotního stavu. Více o této návštěvě v jejich štěněčím deníčku.

Žádný štěněčí týden není stejný a představa, že se kvapem přiblížil mezní 50. den, kdy mohou štěňátka opustit rodnou smečku a začít dělat radost v nové rodině je dohromady příjemná, smutná a občas nepředstavitelná. Pro mne jako chovatelku je to zvláštní pocit. I přes práci se štěňaty (čím jsou větší, tím je jí víc) se raduji z každé společné chvilky a trpělivě uklízím loužičky, sbírám bobky, beru z tlamiček nedovolené "úlovky", mazlím se s nimi jak jen to jde a co nejvíce si jich užívám. Při tom všem vzpomínám na dobu, kdy k nám domů v tomto věku postupně přicházeli Daník, Andělka a Martička a my jsme se snažili z nich vychovávat rodinné kamarády do sluníčka i nepohody.

Nová fotogalerie - 7. týden

4.6.2009 - Fotky štěňátek v postojích.

2.6.2009 v úterý nás navštívila majitelka Gryffa (Gryffindor Junior the Best Baron) Helena Chvalovská se svoji temperamentní 2,5 měsíční fenečkou Sandrou (Andromeda Flores Vitae) a chovatelka naší Martičky Michaela Melionová, která přivezla Amy (Timeless Golden Amy my Love) a Eru od Hradu Veveří. Amy je babičkou štěňátek a mamina Gryffa.

Kluci byli ze Sandry nadšení a strašně moc si spolu vyhráli. Sandra byla zase nadšená z mléčného baru Martičky a když kluci od Martičky pili, tak se také Sandra přidala. Marta jako správná mamina stála a vůbec jí nevadilo, že má na cucíku přisáté jedno štěndo navíc.

Mléčný bar je otevřen pro všechny.


Sandra, Amy a Marta

Nafotili jsme kluky v postojích a za to děkuji Michale a Heleně, že mi se stavěním kluků do postojů pomohly.

1.6.2009 - Návštěvní víkend....

Tento víkend nás navštívili budoucí páníčci našich štěňátek. Každý si vybral toho svého nej nej nej pejska a já věřím, že i pro ty zatím ještě moje kluky jsem i já vybrala ty nejlepší páníčky - kamarády pod sluncem, protože zlatý retrívr si ani nikoho jiného nezaslouží.

A kde tedy budou bydlet:
Zelený pejsek – Baddy Golden Martha (č.tet. 13495) – Praha
Červený pejsek – Barnye Golden Martha (č.tet. 13496) – Hřebeč (Kladno)
Fialový pejsek – Benjamin Golden Martha (č. tet. 13497) – Mladá Boleslav
Modrý pejsek – Benny Golden Martha (č. tet. 13498) – Břeclav
Oranžový pejsek – Blueberry Golden Martha (č.tet. 13499) – Domažlice

Je nová fotogalerie - 6. týden, kam jsem vložila pár nových fotek právě z uplynulého víkendu. Škoda jen, že bylo deštivé a chladné počasí a že jsme museli být zavřeni doma. Trochu lepší už byla neděle, tak si kluci zařádili na zahradě.

27.5.2009 - Štěňátkům už je 5. týdnů !

Přesně dnes je našim chlapečkům 5. týdnů. Strašně rychle mi ten čas s nimi letí. Na konci tohoto týdne by k nám měli začít jezdit také budoucí páníčkové našich mrňousů. Už se na ně všichni moc těšíme !

A jako každý týden, tak i dnes jsme vážili a opět jsou kluci váhově vyrovnaní. Stále pijí mlíčko od Martičky, ale také máčené granulky jim šmakují. Martička jako správná mamina kojí, vychovává, myje, ale i si najde čas si se svými ratolestmi pohrát.

Prvorozený Modrý

Dnes jsem vzala Martičku zase po dlouhé době proběhnout do lesa. Byla z té změny nadšená ba přímo šťastná.

26.5.2009 - Jak si žijou naši kluci s jejich maminou.....

Zítra bude klukům 5. týdnů. Nejvíce času tráví venku na zahradě, když je teď krásné počasí. Večer jdou spát do domu, ale ráno už se zase těší ven na zahradu. Tam mají opravdu velký zájem o všechno a okusují co se dá, prostě se musí se vším seznámit a prozkoumat.
Ale nejvíce ze všeho si hrají mezi sebou, ale i s Martičkou. Časté jsou rvačky, kdy si navzájem rádi vyměňují role, prostě jednou je nahoře jeden a podruhé ten druhý. Je to hra – příprava na život. Ale celkově jsu to velcí pohodáři. Je krásné je pozorovat a vidět, jak mají radost ze života a Martičku vidět spokojenou v roli maminy. Co víc si přát. Když na ně zavolám klucííí, tak přibíhají s vrtícím ocáskem, rozesmátou tlamičkou a černé uhlíky v jejich očkách jen září.

V těchto dnech také začali jíst ráno a večer dětskou krupičnou kaši zamíchanou v mléku pro štěňata a včera poprvé jsem jim podala namočené štěněčí granule PLATINUM, ale to byl fofr, aby se na všechny dostalo. Moc jim ty namočené granule chutnali.
I když Martička stále a ráda kojí je už nezbytné zvykat kluky také na jinou stravu.

Jsou podruhé odčerveni a mamina Martička také.

Několik málo fotek z 24. dne přidáno do 5. týdne.

20.5.2009 - Káťa a Daggi na návštěvě

Především bych se chtěla omluvit, že jsem se vám týden neozvala, ale protože začalo být krásně, tak raději jsme venku na zahradě se štěňátkama, než sedět u počítače. Ale slibuji, že vše dohoním.

O tom, jak kluci rostou a kolik váží se dočtete v jejich deníčku.

Nové fotky ze začátku 5. týdne.

Včera jsme měli milou návštěvu. Přijela k nám kamarádka Káťa se svým pejskem Daggim - Easy To Be Santana Golden. Naše Martha a Daggi mají stejnou maminu Klárku - Clara Christmas the Best Baron.

Daggimu se moc štěňátka líbila a myslím, že i štěňátka byla nadšená. Daggi byl velmi ohleduplný i když ho štěňátka stále pronásledovala, očuchávala, kousala a také si ho občas spletla s maminou Martičkou a hledala cucíky. Byla to pro štěňátka zase příjemná změna a výborná socializace.

Katka vyfotila spoustu krásných fotek z tohoto odpoledne a jsou umístěné na rajce. net t a d y.

Po muchlovačce se štěňátkama jsem jela s Katkou a Daggim k rybníku do rákosí, kde oba dva pilně trénovali na vodní práce. I přes to strašné horko, které to odpoledne vládlo, pracoval Daggi moc pěkně a věřím, že i jeho panička Katka byla spokojená.

19.5.2009 - Štěňátka z vrhu A slaví první narozeniny !

Dnes je to přesně jeden rok, kdy se naší Martičce a Robbiemu narodilo 8 krásných a zdravých štěňátek - 6 kluků a 2 holky.

Chtěla bych proto všem dnešním oslavencům z vrhu A :

Denymu, Samovi, Dexovi, Amorovi, Dendovi, Charliemu, Angie a Ailin

popřát moc a moc zdravíčka, stále milující páníčky, měkké pelíšky a plné mističky dobrůtek : o)

Všem sourozencům posílá přání sestřička Angel.

Také bych ráda připomenula páníčkům, že dosažením věku 12ti měsíců je možné nechat si zhotovit RTG snímky na oficiální posouzení DKK a DLK svých mazlíčků. V případě dotazů mě prosím kontaktujte.

17.5.2009 - Štěňátka venku na zahradě.

Dnes byl konečně zase po delší době krásný slunečný den a tak jsem naše kluky vzala na chvíli ven na zahradu. Moc se jim líbilo chodit po trávě až z toho někteří usnuli u maminy Martičky.

Nové fotky z 25. dne.

13.5.2009 - Štěňátkům jsou 3 týdny !

Našim štěňátkům jsou už 3 týdny a tak jsme vážili, stříhali drápky, fotili...... Na nové fotky z 22. dne života našich kluků.

Trochu více povídání opět v jejich deníčku.

Uvolnil se nám jeden chlapeček. V případě vašeho zájmu o něj mi prosím volejte na č.t. 777 740 060 nebo pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

10.5.2009 - Štěňátkům je 18 dní !

Přidány fotky kluků z dnešního 18. dne do fotogalerie 3. týden. Kluci byli opět na chvíli venku na zahradě. Také je doplněno povídání ve štěněčím deníčku o 18. den.

8.5.2009 - Štěňátka poprvé venku na zahradě.

Dnes byli kluci poprvé venku na zahradě a byli strašně moc hodní. Nechala jsem je tam chvíli, aby taky měli nějakou změnu. Martička byla spokojená, že je má u sebe i na zahradě a pěkně se s nimi pyšnila.

Také nám přišla přidělená tetovací čísla - 13495 - 13499/09.

Přidány fotky z dnešního dne do fotogalerie - 3. týden.

6.5.2009 - Štěňátkům je 14 dní !

Našim chlapečkům je 14 dní a tak jsme je opět po týdnu zvážili. Jejich váhy jsou od 1 800 g - 2 200 g. Jsou to velcí jedlíci, aby taky ne, když jejich mamina Martička má hodně mlíčka. Klukům vůbec nic neschází, jsou to pohodáři. Zatím ještě většinu dne prospí a když nespí, tak jsou zrovna přisátý u maminy. Také nás čeká první odčervení, které nejspíš provedeme o víkendu.

5.5.2009 - Štěňátka

V porodní bedně u chlapečků se nic významného neděje, když nebudu počítat to, že jsem včera opět stříhala drápky. Vždycky musím počkat až kluci tvrdě usnou, aby se mi moc nehýbali, protože to se jim nelíbí, když jim držím pacičky a různě si je natáčím. Mě se tahle činnost taky nelíbí, ale nedá se nic dělat, drápky rostou a rostou. Martička v pohodě kojí a má opravdu mléka dost, že by uživila nejen 5 našich kluků.

Na přání budoucích majitelů jsou zamluvená zatím tato jména: Benjamin (Mladá Boleslav) a Blueberry (Domažlice).

3.5.2009 - Mezinárodní výstava psů v Praze - Amor Golden Martha

V sobotu 2.5.2009 na Mezinárodní výstavě psů v Praze-Letňanech měl svoji výstavní premiéru Amorek (Amor Golden Martha) se svým páníčkem. Amorek se vystavoval ve třídě mladých a obdržel známku výbornou. Psy i feny posuzoval pan Carlos Salas ze Španělska.

Moc gratuluji !

Bohužel aktuální fotku Amorka z této výstavy nemám, tak alespoň tuto na které je mu půl roku a shodou okolností je také z MVP v Letňanech.

2.5.2009 - Jak se má naše Marta a její parta 5. kluků?

Naše zasloužilá mamina Martička se má skvěle. O štěňátka se vzorně stará a užívá si je, jako my všichni doma. Opět se u nás doma všechno točí kolem štěňátek a tak to má být.

Klukům už jsme s konečnou platností vymysleli jména, která byla odeslána Plemenné knize - ČMKJ - a nyní čekáme, až nám poštou přijdou přidělená tetovací čísla.

A jak se tedy budou jmenovat: Baddy, Barnye, Benjamin, Benny, Blueberry

Zamluvená jsou zatím jména - Benjamin a Bluberry.

Více povídání v jejich štěněčím deníčku.

29.4.2009 - Štěňátkům je týden !

Dnes mají naši kluci 1 týden a tak jsme je zvážili, abychom se přesvědčili, že zdvojnásobili svoji porodní váhu, jak praví moudré knihy. Vážit bych je ani nemusela, protože na první pohled je jasné, že krásně přibývají a že porodní váhu určitě zdvojnásobili všichni. Také dostali k tomu mini výročí nové obojky podle barvičky, která jim byla přidělena po narození. Moc jim to sluší. Váhy štěňátek jsou uvedeny v jejich štěněčím deníčku.

Do jejich fotogalerie v 1. týdnu přibylo ještě několik fotek ze 4., 5., 6. a dnešního 7. dne.

Už je také na čase, abychom těm našim klučíkům vymysleli jména od písmene "B", které pak musíme odeslat na tzv. "Přihlášce k zápisu vrhu štěňat" Českomoravské kynologické jednotě - Plemenná kniha a ta ke každému štěňátku přidělí jeho vlastní číslo zápisu, které bude mít zapsáno v průkazu původu a vytetované v oušku.

25.4.2009 - Doplněny fotky kluků z 2. a 3. dne

Naši kluci se mají čile k světu a jejich mamina je až moc starostlivá. Více povídání o nich ve Štěněčím deníčku - vrh B.

Spokojená Martička se svým chlapečkem (modrý)

23.4.2009 - Štěněčí deníček a první fotky

Na stránky vrhu B jsem přidala Štěněčí deníček, do kterého budu postupně doplňovat všechno o štěňátkách a jejich mamině, jak rostou, jak se jim daří, přibývají na váze..........

Také bych chtěla všem moc poděkovat za zaslané gratulace k narození štěňátek.

22.4.2009 - Štěňátka jsou na světě!

Tak jsme se konečně dočkali pěti krásných a velkých pejsků. Mám ohromnou radost, že moje Martička porod zvládla na jedničku, protože to opravdu byli obři a dal jí zabrat hlavně první kluk, který vážil 530 g a dral se na svět napřed v zadní poloze ( zádí a zadními končetinami).

Trochu zklamu zájemce o fenečky, ale bohužel i toto se stává a jak je vidět, tak přírodě prostě neporučíte.

Více o porodu a jednotlivých štěňátkách později.

Děkuji všem, kteří nám drželi palce.

21.4.2009 - Stále čekáme - 62. den březosti

Měříme Martičce teplotu, která včera (20.4.) byla v 16,30 hod. 36,5°C. Od večera do rána jsme spolu nachodily sto jarních kilometrů, neboť byla hodně neklidná, pořád hrabala, ale tam kde nemá a nechtěla být v domě, takže jsme spolu chodily ven a dovnitř.......

Ráno 21.4. v 1 hod. je teplota 36,5°C, ve 4 hod. 36,4°C, 8,30 hod. 36,3°C. Nechce nic jíst, teplota klesá, z cucíků teče mléko, tak doufám, že u19.4.2009 - 60. den březosti

Dnes má Martička šedesátý den, tak doufám, že mě a budoucí majitelé našich štěňátek nenechá dlouho čekat. Doma je vše nachystané na příchod štěňátek. Od soboty (18.4.) měřím teplotu a je zatím stále stejná 37,5°C. Martička celé dny tráví odpočinek na sluníčku. Všem, kteří čekají se mnou a drží nám palce děkujeme a ještě chvíli ty palečky držte.

13.4.2009 - 54. den březosti !

Tak už se nám to blíží. Naše mamina Martička je 54. den březí a všechno je v naprostém pořádku. Pěkně se kulatí a hodně odpočívá. Jen Daníkovi se to moc nelíbí, chtěl by si s ní hrát a dělat blbosti, ale to bohužel nejde. Tak si alespoň hrají a okusují navzájem vleže, samozřejmě pod mojí kontrolou, neboť někdy se moc rozvášní a to já mám strach, aby Martičce nechtěně něco neudělal.

Už máme v kuchyni připravenou zbrusu novou porodní bednu, kterou mi vyrobil Honza a Honza a za to jim patří velké díky.

Vedle Martičky je i moje dočasné lože (molitan) a tak si zase obě zvykáme a připravujeme na krásné a náročné období se štěňaty. No když si představím den D, tak bych lhala, kdybych říkala, že nejsem nervózní. Jsem a možná víc než loni.

Držte nám palce ať všechno dobře dopadne. Děkujeme.

23.3.2009 - 33. den březosti

Co je u nás nového? Nic zásadního, jen to, že Martička je už třicet tři dní těhule a pěkně si vymýšlí s jídlem. Naše "dáma" nechce jen granule a vždy čeká, až je okořením něčím zajímavějším. Ví, že to vždycky dostane, protože je prostě nastávající mamina. Moc se jí líbí, když jí hladíme bříško, které už je plnější. Je velmi mazlivá a přítulná, hodně spí. Velikost plodů by měla být cca 2,7 cm. Také už raději nepodnikáme dlouhé vycházky, chodíme ven častěji.

Odpočinek na zahradě s chlupatým aportem, kterého si hlídá a nikomu nedá.

Alespoň plyšový pejsek, když ještě nemám svoje.

16.03.2009 - Budeme mít štěňátka !

Dnes jsem byla s Martičkou na ultrazvukovém vyšetření, které nám potvrdilo, že krytí 19.02.2009 bylo úspěšné. Otcem štěňat je JCh, Ch Gryffindor Junior the Best baron "U". I když jsem tušila podle změny chování Marty, že březí je, stejně jsem v čekárně a v ordinaci skoro nedýchala a nemohla se dočkat, až mi to veterinář s jistotou ukáže na sonu. A viděla jsem je ty malé kuličky. Mám velkou radost a už se na ně strašně moc těším.

13.2.2009 - Dexter - Adrian Golden Martha

Děkuji za spoustu zaslaných fotek Dexe. Z fotek je zřejmé, že Dexík má hodně psích kamarádů a že se vůbec nenudí, ale po jeho lumpárnách se nejspíš nenudí ani jeho páníčci.

Golden retriever ?!

Tanec se psem

20.1.2009 - Daníkovi je 8 let

V úterý 20.1.2009 oslaví náš Daníček svoje 8. narozeniny. A protože já nebudu celý týden doma, tak už dnes dostal ode mne dárky, které tak obohatí jeho sbírku plyšáků.

Všechno nejlepší Daníčku a hlavně hodně zdraví.

17.1.2009 - Ailin Golden Martha - webová prezentace

Do odkazů jsem vložila odkaz na webové stránky - My Rivendell - Ailinky , které pro ní stále tvoří její hodný páníček.

Ailin a obří kost

8.1.2009 - Angie - Angel Golden Martha

Angie v Jizerských horách - 12/08 -7. měsíců

4.1.2009 - Samík - Atrey Golden Martha

Samík a plyšáci - 7.měsíců /foto z 23.12.2008/

3.1.2009 - Deny - A´Deny Golden Martha

Deny na horách - 12/08 - 7. měsíců

2.1.2009 - Návštěva Katky a Daggiho

Po vánočním lenošení a přejídání jsem si Katkou naplánovala procházku a že zase trochu potrénujeme ty naše hafany - Katky Daggiho - Easy To Be Santana Golden, naší Martu a Daníka. Nesla jsem jen dummy (aporty), jelikož jsem žádnou zvěř bohužel neměla. Cvičili jsme v lese dohledávku 2 ks ve čtverci a pak také paměť k aportu - marking.

Daggi- předávka aportu

Dan s Martou musí čekat, až na ně přijde řada

Trio - Daggi, Marta a Dan

1.1.2009 - PF 2009