31.12.2011 - PF 2012

15.12.2011 - Naše první výstava v Polsku ! 50. Krajova wystawa psóv rasowych Świebodzice

V sobotu 3.12.2011 jsme brzy ráno vyrazili do Polska na 50. národní výstavu, která se konala ve městě Świebodzice.Kdo nás zná, tak ví, že posádku jsem tvořila se Sašou, Lenka s Clarou a Katka s Daggim a Miou.Výstava se konala ve sportovní hale, kterou bych přirovnala k naší "Třeboni".

Golden Retrievery posuzovala v kruhu č. 8 polská rozhodčí Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska.

Saša se vystavovala poprvé ve třídě otevřené a přestože bylo hlášeno v této třídě 11 fenek, tak jich nastoupilo jen 9. No "jen", zrovna málo to tedy není a i tak to byla veliká konkurence.

Myslím, že se Saša líbila a dostala tak od paní rozhodčí známku výborná 2. Posudek také máme, ale bohužel nejde přečíst.

A jak dopadli kamarádi ?

Daggi (Easy To Be Santana Golden) - třída šampionů - výborný 1, CWC

Mia (Respectable´s Charmeuse) - třída pracovní - výborná 5

Clara (Malorca Misantos) - mezitřída - výborná 4

Všem moc gratuluji !!!

Po výstavě :-))

29.11.2011 - Happy Birthday Saša !

V Maďarsku v chovatelské stanici Velvet Charm se před 2 roky narodilo mámě Reině (Tiffany Yellow de Ria Vela ) a tátovi Smirremu (Dewmist Servantes) 8 štěňátek.

V 9,35 hodin se narodilo 3 štěňátko a to byla naše holčička Saša (Velvet Charm Supreme Star).

Co přát takovému mládí, které je zdravé, veselé a mlaďoučké? Snad jen :

Naše milá Sašo, přejeme hodně psího štěstí !!! Jsem ráda, že tě mám !

Happy Birthday Saša !

17.11.2011 - Seminář pro chovatele psů

V neděli 13.11.2011 jsem výjimečně neběhala s psíkami po polích, ani nevařila, prala.... atd., ale vzdělávala jsem se :-)

S kamarádkami Lenkou a Katkou jsme se zúčastnily IV. Semináře pro chovatele psů, který pořádala paní Šustová a paní Bursíková v Praze. (Chovatelské semináře)

Přednášel specialista na reprodukci zvířat pan MVDr. Láznička a za téma zvolil oblast stále aktuální a zajímavou - Krytí, inseminace a reprodukce v souvislostech. Následovala přednáška paní MVDr. Načeradské na téma Alergie a jiné onemocnění kůže u psů. Obě témata všechny velmi zaujala a velkým kladem celého semináře byl fakt, že oba přednášející ochotně a vytrvale odpovídali na velké množství individuálních dotazů.

Na konci Semináře jsme všichni obdrželi Certifikát o účasti.

12.11.2011 - Říjnové a listopadové novinky.

28.10.2011 jsem se Sašou startovala na Klubových podzimních zkouškách v Ejpovicích, které pořádal Retriever klub CZ ve spolupráci s OMS Ejpovice.

Myslela jsem si, že je Saša na zkoušky dobře připravená, nebo připravená tak, aby je udělala v jakékoli ceně. Z tohoto jsem byla vyvedena hned na naší první disciplíně slídění s dohledávkou, kdy mi Saša nedonesla zvěř v časovém limitu a jak rychle jsme začaly, tak taky skončily :-) Je to tvrdohlavá palice a když si něco umíní, tak s ní nikdo nehne. A taky já moc myslím :-)))

No je to šok, když na první disciplíně a ještě k tomu, když začínáte první ve skupině. Ale je to jen zkouška a takových ještě bude.

První disciplína byla osudová i pro další 2 pejsky, kteří dopadli stejně jako my. Takže z naší skupiny vypadli 3 psi na slídění s dohledávkou a jen 2 psi mohli pokračovat dál.

Celkem startovalo 23 retrieverů - 10 psů dokončilo zkoušky v I. ceně, 5 psů ve II. ceně, 4 psi ve III. ceně. 3 retrieveři neobstáli a 1 vůdce ze zkoušek odstoupil.

Fotky ze zkoušek na stránkách RK CZ nebo po kliknutí rovnou - t a d y .

Saša na slídění s dohledávkou

foto - pan Dan Materna

05.11.2011 - XXI. Mezinárodní výstava v Praze-Letňanech nebyla o moc lepší. I když na výstavách se většinou nevypadává, ale dostávají se tam známky, které zrovna vy nechcete.

No co napsat. Byl to docela masakr. Feny posuzoval pan Kašpar (CZ) a v Saši třídě - mezitřídě - bylo hlášeno 10 fen a do kruhu jich nastoupilo 9. Z těchto 9-ti fen jen 2 fenky dostaly známku výbornou, 2 fenky dokonce dobrou a 5 fen známku velmi dobrou.

Pan rozhodčí nejprve slušně vyprovodil 2 fenky se známkou dobrou a pak začal vytrvalostní běh fenek velmi dobrých. Abych řekla pravdu, tak do poslední chvíle jsem nevěděla jakou známku vlastně máme.

Doslova a do písmene jsme si vyběhaly s jazykem na vestě známku velmi dobrou a 4 místo.

Dnes už se tomu všemu musím jen pousmát :-))

Není nad to si užívat pejsky trochu jinak než v zaplněné, řvoucí a smradlavé hale a tak ještě vkládám pár podzimních fotek z našich procházek a výletů.

Z D E klikni

6.10.2011 - Podzim na chatě a moje "stará mladá" 22.měsíční - Saša -

"Saša" - Velvet Charm Supreme Star - 22 months

Také pilně cvičíme :-))

A ještě jednou Saša s ušákem :-)

Můj milovaný trojlístek - Daník, Martha, Saša

Více fotek na "rajčeti" - z d e .

4.10.2011 - "Saša"

Velvet Charm Supreme Star "Saša"

OVVR Ejpovice - 28.9.2011

foto © Dan Materna

Děkuji za krásnou fotku !

28.9.2011 - OVVR Ejpovice - 1. cena, 2. místo, - 232 bodů

Tak jsem ráda, že konečně i ta moje holka "Saša" - Velvet Charm Supreme Star úspěšně složila "Psí maturitu" - Ověření vlohových vlastností retrieverů.

1. cena, 232 bodů - 2. místo

Sice už jí cvičím na vyšší lovecké zkoušky, ale tyhle Ovéverka je takový základ a tak proč ho nemít. Možná skončíme právě u nich , ale snad ne.

Zkoušky se nesly v přátelském duchu a byly perfektně připraveny. Počasí nám také přálo, tak co víc chtít.

Konaly v honitbě MS Ejpovice a pořádal je Retriever klub CZ. Nastoupilo 13 psů a všichni úšpěšně dokončili - v 1. ceně - 8 psů, v 2. ceně - 4 psi a v 3. ceně - 1 pes. Všem moc gratuluju !

Výsledky zkoušek - z d e !

Děkuji všem za držení palců a Katce za to, že také přijela a nafotila přímo celý ovéverkový seriál .

Fotky jsou umístěny jako vždy na rajčeti - t a d y .

Fotky pana Dana Materny - t a d y .

12.9.2011 - "Saša" - Velvet Charm Supreme Star - 21 months

"Saša" - Velvet Charm Supreme Star - 21 months

(Lux.Jch. Dewmist Servantes "Smirre" x HCh. SKCh. PlCh. Tiffany Yellow de Ria Vela "Reina")

12.9.2011 - Čas letní dovolené a lenošení skončil :-))

Skončilo léto, prázdniny, čas dovolených, čas lenošení a užívání si sluníčka. A tak nám zbyly na stole jen fotky a krásné vzpomínky.

Martička umí lenošit :-)

Saša také ví, kde je to nejpohodlnější :-)

S kamarády u ohně.

Saša se vzdává Fordovi :-)

Kamarádka Dimba.

Saša jde na dračku. Lotovi se líbí :-)

Parta - hic : zleva - Daník, Marta, Saša, Mia a Daggi

Model Ford :-)

Daníček před chatou se svým aportem :-)

Nastal čas práce a zase se více věnovat cvičení se Sašou. Proto jsem konečně Sašu přihlásila na Ovévérka do Ejpovic na 28.9.2011. Snad je uděláme :-)

Také už trénujeme vlečky, dohledávky.... , ale to nám jednou jde dobře a jindy je to katastrofa. Musíme a máme pořád co pilovat. A o tom to všechno je. Hlavně, že se něco děje.

A co na tom záleží, jestli jsou tituly, první či nevím jaké ceny, nebo žádné. Není to jedno?

⇒ ⇒ ⇒

Myslím a vzpomínám na otrávené psy na Evropské výstavě psů v Holandsku, která proběhla začátkem září 2011. A říkám si, co se to proboha děje, o co jde lidem, kteří mohou otrávit psy na výstavě, která je určená právě pro ně. Na Světové výstavě psů ! Na výstavě, kde by lidi měla spojovat stejná záliba, zájem, nadšení, koníček, zkrátka láska ke psům. Odpovím si sama: Tady už nikomu nejde o psy, ale o bezcenné nablýskané kovy a neštítí se tak odporným a podlým způsobem zabít psa, aby ta nablýskaná tretka či titul byla právě jejich.

A Evropská výstava psů v Holandsku v září roku 2011 toho byla živým důkazem. Vlastně mrtvým ! Bohužel !

Nechápu a nikdy nepochopím lidi , kteří se snaží prosazovat a honit si své ego právě přes psy, kteří jsou tak oddaní a šli by s námi třeba do pekla. Někdy si říkám, že už v tom pekle vlastně jsme. Co je tohle za svět a za lidi v něm !

22.8.2011 - Nečekaná kočičí návštěva :-)

V neděli dopoledne k nám přišlo jedno krásné koťátko, které se někomu ztratilo, nebo ho u nás někdo vyhodil :-( Bylo totiž hrozně milé, přítulné a hlavně se vůbec nebálo psů. Zjistili jsme, že je to kočička, narozená nejspíš na jaře tohoto roku. Největší radost z kočičky měla Marta, která je na ně úplně ulítlá a taky si holka nejspíš myslela, že si ji necháme a bude se o ní starat jako o svá štěňátka. Daník a Saša měli taky radost, hlavně že se zase něco dělo. Je super mít psy a vědět, že neublíží ani takovému malému stvoření. Ale protože už jednoho kocoura máme, tak jsem pro kočičku našla novou rodinu ve vedlejší vesnici. Večer mi to trochu mrzelo, že jsem si ji nenechala. Doufám, že se bude mít dobře, jako by se měla u nás doma.

Šťastná Marta s koťátkem, hned září .....

16.8.2011 - Zkoušky z vodní práce - Měcholupy, OMS Klatovy

V sobotu 13.8. jsem vedla moji "svěřenkyni" labradorku Roksy Ladbro na zkouškách z vodní práce, které se konaly v Měcholupech, MS Domažličky, OMS Klatovy.

Roksyna je zkušená 4letá fena, která je ovšem trochu zkažená honama na kachny, takže můj úkol nebyl zas až tak jednoduchý.

Ale dobře to dopadlo a zkoušky jsme obě úspěšně zvládly a Roksy je dokončila v 1. ceně s celkovým počtem bodů 129 ze 136 možných.

Trochu statistiky:

Na zkouškách startovalo 18 psů ve 3 skupinách:

1. cena - 8 psů

2. cena – 6 psů

3. cena 2 psi.

Zkoušky nedokončili 2 psi.

Čekáme na dohledávku v rákosí.

Chůze u nohy.

Vyhlášení výsledků.

29.7.2011 - "Saša" - Velvet Charm Supreme Star - 20 months

"Saša - Velvet Charm Supreme Star - 20 months

(Lux.Jch. Dewmist Servantes "Smirre" x HCh. SKCh. PlCh. Tiffany Yellow de Ria Vela "Reina")

29.6.2011 - "Saša" - Velvet Charm Supreme Star - 19 months

Sašu od mala fotím v postoji po měsíci. Je to takový můj zvyk, ale hlavně pro moji památku a vzpomínku. Nejspíš tohle budu provozovat do jejích 2 let a pak skončím. Možná si potom vymyslím delší interval, ale ještě nevím. Něco vymyslíme :-)

"Saša" - Velvet Charm Supreme Star - 19 months

Fotím každou chvíli svoje psy a fotky a nejen o psech jsou uložené na stránkách rajče.net . Z posledního focení a procházek máme tyto alba:

25.6.2011 - Jen takové malé foceníčko na zahradě,kafíčko a buchty od babi :-)

26. 6. 2011 - Nedělní dopoledne v lese

18.6.2011 - Martička slaví 6.narozeniny !

Moje zlatá Martičko. Přeji ti k dnešním 6. narozeninám všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví, spoustu hozených kamínků do vody, které miluješ, stále veselou náladu, dlouhé procházky přírodou s tvými věrnými dvounohými i čtyřnohými kamarády. Jsem šťastná, že tě mám Martí !

Blue Martha Santana Golden "U" - 6 years

Přání všeho nejlepšího a hlavně hodně zdravíčka posíláme také všem Martiččiným sourozencům !

1.6.2011 - Nedělní nácvik v Ejpovicích.

V neděli 29.5. jsem byla se Sašou v Ejpovicích na nácviku na OVVR a ti zkušenější pejsci na zkoušky vyšší lovecké. Výcvik probíhal pod vedením pana Kuneše a pana Sandtnera. Všechny fotky z nácviku jsou na stránkách Pro retrievery nebo po kliknutí přímo z d e.

foto převzato ze stránek - Pro retrievery

A v neděli 29.5. je Saše 18 měsíců. To to letí :-)

27.5.2011 - Nové fotky na rajčeti !

Na "rajčeti" je několik nových fotek Daníka, Martičky a Sašenky.

Dandy Golden Prestige "Daník" - 10,5 years

Blue Martha Santana Golden "Martička" - 6 years

25.5.2011 - A co je u nás nového?

Nemůžeme se pochlubit žádnou horkou výstavní novinkou, ale jednou takovou malou a pro nás všechny doma a pejsky v okolí velmi zásadní.
Konečně má Saša doháráno a já provolávám 3x hurá ! Kdo má doma psa nebo psy společně s fenou nebo s fenami, tak mi dá za pravdu a ví o čem mluvím.
Všechno se zase dává do normálu a Daníkovo a všech zúčastněných nervová soustava taktéž.
Takže teď už nám nebrání vyrazit se Sašou na výstavu a také začít pořádně trénovat na nějaké ty zkoušky.
Do teď jsme jezdili pracovat na chatě (a budeme i nadále), protože můj manžel prohlásil, že tento rok bude „rokem chaty“ a že už jí konečně musíme dodělat . No tak to si povíme na konci roku , ale já mu věřím :-))

Bylo a je nádherné počasí, obrovské mraky a dobré světlo na focení, ale já bohužel v tomhle lajdačila. Mám jen několik momentek, které ani nestojí za řeč.

A razíme na chatu....

Martička si to umí užít :-))

Daník a Saša

Saša

Saša na střeše chaty, které nesmí nic uniknout.

19.5.2011 - 3. narozeniny našich prvních štěňátek - vrh "A"

Dnes jsou to již 3 roky co se Martičce a Robbiemu narodila první štěňátka, náš vrh „ A“. Martička přivedla na svět 6 kluků a 2 holky. Ráda na tohle období vzpomínám.

Chtěla bych všem osmi „mrňouskům“

Samíkovi, Dennymu, Charliemu, Amorovi, Dexovi, Denymu, Ailin a Angel

popřát k dnešním krásným

3. narozeninám

jen to nejlepší v životě, hodně zdraví, dlouhá léta, spoustu krásných dlouhých procházek, dobrých kamarádů a pohlazení.

2.5.2011 - Cvičíme labrošku Roksy na vodní práce

Ve složení a Saša, Káťa a Mia a p. Kadlec s labradorkou Roksy - "Roksy Ladbro" jsme v pondělí vyrazili procvičovat dohledávku v rákosí a vše potřebné pro vodní práce. No neděste se, necvičíme ty naše mlaďošky na vodní práce. Vždyť nemají ani ovéverka, ale vzali jsme je s sebou, aby něco nového omrkly od Roxy a popřípadě zkusily.

Labradorku Roksy cvičím já a p. Kadlec je vrchní asistent a střelec. Páníček ji protřebuje lovecky upotřebitelnou právě na dohledávku kachen na krásném Žerovickém rybníku. A protože její páníček nemá čas, tak p. Kadlec nebo já, si vždy u nich doma Roksynu vyzvedneme a „vyvezeme“ ji k rybníku. Ona je šťastná, že může pracovat. Měla jsem ji zatím 3x, ale i za tu chvíli si na mě strašně zvykla a troufám si tvrdit, že už jsem její. Je to strašný mazel. Je šikovná, tak uvidíme, jestli spolu v červnu zkoušky zvládneme.

Také Mia a Saša vyzkoušely dohledávku kachny, ale jen ve vysoké trávě. Jsou obě moc chuťové a Mia je i hodně šikovná na přinášení pernaté. To se Sašou musím ještě dopilovat.

Čekání až přijdou na řadu - v popředí Saša a za ní Mia.

Předávka kachny - Mia s Káťou

Torpédo Saša na dohledávce :-))

Více fotek - z d e .


Když jsem přijela večer domů, tak jsem zjistila to, co už jsem tušila, že Saša začala hárat. Je to její druhé hárání po 8. měsících. Tak mi holka udělala radost a možná se v červnu ukážeme na nějaké výstavě.

29.4.2011 - Saše je dnes 17 měsíců !

Dneska je té mojí bláznivce Saše - 17 měsíců. Ten čas tolik letí. Myslím, že se jí puberta ne a ne pustit. Jestli já s ní někdy udělám nějakou zkoušku, tak budu fakt dobrá. Saša je takové střeštidlo, že to jsem nezažila.

Také jsem o víkendu nafotila pár fotek mých hafanů - Daníka, Marty a Saši. A aby to nebylo kocourovi Jaroušovi líto, tak jsem vyblejskla i jeho. Na všechny fotky se můžete podívat jako vždy na rajčeti - t a d y .

Velvet Charm Supreme Star "Saša" - 17 months

26.4.2011 - Benjamin Golden Martha - nové fotky

Děkuji za milé psaní a fotky dvouletého pejska Benjamina - VRH B - (Blue Martha Santana Golden x Gryffindor Junior the Best Baron). Pozdrav posílám Lucii R. a pohlazení Benjimu do Mladé Boleslavi.

22.4.2011 - Benny, Jack, Danny, Barnye a Benji dnes slaví krásné 2.narozeniny !

Všechno nejlepší, hodně zdraví, spokojenosti, krásný život po boku milujících páníčků přejeme všem pěti pejskům z vrhu B - kteří se narodili přesně před dvěma roky - 22.4.2009 mamině Martičce a tátovi Gryffovi.

15.4.2011 - Jen tak.... :-))

Velvet Charm Supreme Star "Saša" - 16 months

A pár jarních fotek našich miláčků - Daníka, Marty, Saši - z d e -

Dandy Golden Prestige "Daník" - 10 years and 3 months

"Saša" a "Marta"

21.3.2011 - Kristýnka a psi :-))

V neděli dopoledne jsme měli milou návštěvu. Přišla sestřenice Vlaďka s její dvouletou dcerou Kristýnkou. Daník, Marta a Saša měli velkou radost, ale největší měla Saša, protože Kristýnku brala jako sobě rovnou a hrála si s ní jako se štěnětem. Celou dobu probíhala hra na honěnou, kdy Saša Kristýnce stále utíkala. To se líbilo oběma. Vyfotila jsem několik fotek, které jsem uložila na rajče.net - t a d y.

Kristýnka trhala sedmikrásky a dávala je Martě. No ta z toho byla nadšená, jak je vidět z jejího výrazu. Maso by bylo lepší :-))

Daník je rád, že přišla Kristýnka a dokonce žárlil na Sašu, když si s Kristýnkou hrála.

Saša se chlubí se sobíkem a Kristýnka má zase tu její sedmikrásku chudobku :-)

13.3.2011 - Před-jarní úklid, trénik v lese, u řeky, focení.....

Včera v sobotu to už konečně vypadlo, že jaro to s námi myslí vážně. Bylo nádherně a tak jsem gruntovala skoro celý barák pomalu až u sousedů, běhala se Sašou po lese a dohledávala dummy :-)) a pak zase u řeky Úhlavy , ale to už se všemi třemi - Sašou, Martou a Daníkem. Taky jsem stihla vyfotit pár fotek. Byl to náročný a vydatný den. Nějak jsem to přepískla a záda mi to patřičně dávala najevo. Večer jsme všichni padli a byli hodně hodně unavení. Ale stálo to za to.

Fotky jsou uloženy na stránkách - rajče.net - t a d y .

11.3.2011 - Andělka

Podle „lidského“ kalendáře mají dnes svátek všechny Anděly. Kdyby žila naše fenka Andělka (Angel od Ticholovce) určitě bych jí koupila něco dobrého na zoubek a potřásla jí pacičkou :-))
Bohužel nežije.

A tak na ní mohu jen s láskou vzpomínat.

3.3.2011 - Co je nejen u nás nového ?!

Poslední aktualizace zde na stránkách proběhla 30. ledna. Od té doby až do dnes se vlastně nic zásadního nestalo.

I když možná moje rozhodnutí, které se týkalo plánovaných posledních štěňat od Marty (Blue Martha Santana Golden "U") zásadní bylo nebo ještě je.

Ještě loni v prosinci a na začátku ledna 2011 jsem si myslela, že Martička odchová letos svoje poslední štěňátka. Ale z důvodu jejího zánětu močových cest spojené s bolestmi zad jsem vydala rozhodnutí, že už raději žádná štěňátka mít nebude. Ač jsem se na štěňata moc těšila a že si zase užiji dva krásné měsíce s nimi, ale nedá se nic dělat, prostě nemůžu mít všechno. V červnu jí bude 6 let a já nechci nic riskovat. Opravdu mi záleží především na jejím zdraví. .

V současné době je vše vyléčeno a Martička je zdravá a hárá 12. den. U nás doma je tedy velmi živo a rušno :-))

≈ ≈ ≈

Štěňátka si užiju i tak, protože u mojí kamarádky Lenky v chovatelské stanici

APRAXIA FELON

čekají v polovině března početný vrh zlaťáčků. Už se na ně moc těším a hlavně držím palce, aby všechno proběhlo v naprostém pořádku a mamina Felon a štěňata byla zdravá.

≈ ≈ ≈

Tak toť vše důležité.

Třeba se někdy dočkám štěňat od té naší temperamentní puberťačky „Saši“ – Velvet Charm Supreme Star, které bylo 15 měsíců. A zase se mám na co těšit a co plánovat :-))

"Saša" - Velvet Charm Supreme Star - 15 months

29.01.2011 - Šlapeme do Hradiště.

V sobotu se ta naše celá psí parta vydala od Lenky z Radobyčic až na okraj městské části Plzně – Hradiště.

Cesta je tam krásná okolo meandrující řeky Úhlavy. Tentokrát jsem Sašu uhlídala a procházka se obešla bez koupání v řece. Bylo namrznuto a svítilo sluníčko, takže ideální počasí na takový malý výlet.

Cestou se k nám přidala Katka s 12ti letou goldenkou Enny a tak rázem bylo goldenů 8, z toho 7 fen a jen jeden pes Daggi. Leckdo z chlapů by mu mohl závidět takový harém :-).

Opět zase jedna vydařená prima akce, na které člověk zapomene na běžné starosti všedního dne. A kam vyrazíme příště? Už se těšíme !

Fotky máme jen od fotografky Lenky jako tradičně uložené na rajče.net. Já jsem též fotila, ale bohužel mi tentokrát zradil počítač, takže všechny fotky mám fuč. Škoda. Tak snad příště.

Zleva: Daggi, Mia, Marta, Felon, Trixi, Saša, Clara

zleva - Mia, Marta, Clara

Tady se potkáváme s goldenkou Enny a její paničkou Katkou.

23.1.2011 - Nedělní dopolední procházka, aneb nemusíme vařit :-)

Vysvitlo slunce modrý strakapúd k obloze vzlétá ........., tak vzlétat strakapúda, jak zpívá Jarek Nohavica, jsme neviděli, ale slunce vysvitlo a my toho využili a vyrazili na dopolední dvouhodinovku. Bylo nádherně už z toho důvodu, že jsme za celou procházku nikoho nepotkali, když nebudu počítat na zpáteční cestě mého bráchu s jeho Ketynou. Můj foťák si dělá snad krásné obrázky na Novém Zélandu a teď už možná v Austálii a tak jsem si dnes vzala foťák "kapesní", abych zvěčnila tu naší prochajdu. Fotky jsou na rajče.net .

Tak tohle trio se pořád na něčem radí..... :-))

Zasněná Saša, že by v dáli viděla zrzavky.

Moje zlata nejzlatější.

Daník má rád focení.

20.1.2011 - Daník slaví 10. narozeniny !

Dneska Daníček slaví,

tak mu přejeme pevné zdraví.

Štěstí, zdraví, dlouhá léta,

ať mu život s plnou miskou vzkvétá.

Přikládáme přáníčko,

pro to naše sluníčko.

Dandy Golden Prestige - 10 year

18.1.2011 - Sluníčková neděle a krásně strávené odpoledne.

V neděli bylo nádherné počasí, které už připomínalo jaro. Proto proběhla rychlá domluva mezi mnou a Káťou, rychle uvařit oběd, vzít Sašu a Martu a jejich psí batoh se všemi aportíky, které doma máme a vyrazit k Lence do Radobyčic, kde jsme měly sraz.

Pozdravily jsme Lenku a její fenečky. Využily jsme toho, že je Mia ještě čisťounká a nafotily jí v postoji.
Pak jsme se přesunuly na naší chatu, ale bohužel už bez Lenky, Felon, Trixi a Clary. Škoda, že Lenka nebo Káťa neřídí a že já nemám nafukovací auto. Ráda bych je tam měla všechny.

Bylo to moc krásné sluníčkové odpoledne při kávičce a výborném štrůdlu, který přivezla Káťa.

Mia a Saša se předháněly, která najde delší klacek a Martička se nehnula od Katky (vždyť měla ten štrůdl :-).
Také jsme pohodově pocvičily marking a dohledávku a šlo jim to moc dobře. Mlaďošky Mia se Sašou jsou velmi temperamentní a chuťové, tak jen aby jim to vydrželo i nadále.

Když začalo být chladno a slunce zapadalo za obzor, vyrazily jsme ještě s posledním kusem štrůdlu k Lence, aby jí to nebylo líto, že nemohla jet s námi.

Cestou jsme Mie ukázaly ochočeného divočáka Pepu :-).

U Lenky jsme strávily ještě další dvě hodiny u čaje a parádně si popovídaly. Co se mezi tím dělo venku nikdo netuší, všechny feny byly vysmáté a na začátku čistá a voňavá Mia byla špinavá od hlavy až k patě.

Fronta na štrůdl :-)

"Marta" - Blue Martha Santana Golden "U" - 5,5 year

"Mia" & "Saša"

"Saša" - Velvet Charm Supreme Star - 14 months

Další fotky na "rajčeti".

8.1.2011 - Národní výstava psů Olomouc

Na tuhle první výstavu v novém roce a zároveň Martičky poslední jsem vyrazila již v pátek s kamarádkou Lenkou, které bych ještě jednou chtěla poděkovat za pomoc a milou společnost. Ubytování jsme měli parádní jako vždy, když jedu do Olomouce a to v hotelu Flora, který je kousíček od Výstaviště Flora. V hotelu se Saše nejvíce líbil výtah se zrcadlem a vždy se do něj těšila, ale hlavně na ty pejsky, které tam viděla, když vyskočila na madlo a nevěřícně na ně koukala do zrcadla. Prostě golden :-)) Ráno byla vydatná snídaně a pak hurá na výstaviště. No hala A5 nezklamala. Bylo strašně narváno a všichni jsme tam byli jako sardinky. Smekám před všemi, kdo tohle vydrží a hlavně před psy. Všechny goldeny (81 dle katalogu) posuzovala rozhodčí paní Alena Čečrdlová.

"Saša" - Velvet Charm Supreme Star - Excellent - junior class - judge: Mrs Alena Čečrdlová (CZ)

"Marta" - Blue Martha Santana Golden - Excellent 3 - working class - judge: Mrs Alena Čečrdlová (CZ)

Jako vždy se Lenka snažila fotit vítěze všech tříd a zapisovat výsledky, aby je pak zpracovala a vložila na své stránky Apraxia Felon.

5.1.2011 - Samík a jeho kresba !

Od Samíkovo paničky Lidu jsem obdržela jeho nádhernou kresbu, kterou nakreslil pan Jiří Hajný. Děkuji, moc mě potěšila.

Sam (Atrey Golden Martha)

2 roky a 7 měsíců

1.1.2011 - PF 2011