31.12.2012 - PF 2013

29.12.2012 - Ztráty a nálezy :)

Včerejší procházka v naší obvyklé sestavě osmi psů a tří paniček alias manželek, zřejmě byla v tomhle roce poslední. Sešli jsme se tentokrát na "velké" louce a za ty dvě hodiny ťapání a povídání se toho jářku událo až nějak moc.

Hned na začátku Mia se svým čtyřkovým nosem vycvičeným i na plyšáky dohledala parádního tučňáka. Nález č. 1. To bylo radosti a chlubení.

Saša jí ho záviděla.

A aby to nebylo Saše líto, tak jsem jí dala nést moje rukavice, které musela hned přemáchnout ve velké louži, načež i ostatní psi si s nimi pohráli, ale domů už jsme je nedonesli. Zůstali někde ve vodě nebo zahrabány na louce. Ztráta č. 1.

Ztráta č. 2 bylo jedno ze tří mých vodítek. A bez mučení se přiznávám, že je to za poslední týden druhé ztracené vodítko. Slibuji, že v novém roce budu dávat většího majzla.

No neudělejte skupinové foto, když už jsme se tak pěkně všichni sešli.

zleva: Daggi, Mia, Martha, Sasha, Daník, Clara, Trixi, Felon

Cestou domů a již v pološeru se nám ztratila Marta, která si vypracovala možná kilometr dlouhou vlečku. Koukala jsem na ní, jak jde krásně s nosem u země a je fakt šikovná. Šikovná už ale nebyla, když jsem volala a pískala. Prostě si řekla, že si stopu nenechá nikým a ničím zkazit. Jako kdyby věděla, že je to poslední v letošním roce. Typická Marta. Naštěstí jsme nečekali dlouho.

A jak tak čekáme na Martu, zjistím, že nám chybí i Saša. Ta můra se šla pro změnu proběhnout na druhou stranu od Marty. Ale i Saša přiběhla včas.

Čekáním si Lenka krátila dlouhou chvíli a vyndávala Trixině ze srsti "knoflíky". A že jich tam měla požehnaně.

No a když už jsme měli zase všechny psy pohromadě, tak Katka zjistila, že se nám pro změnu ztratil tučňák. A tak jsme se vrátili tam, kde jsme čekali na Martu a hledali tučňáka. I tučňák se našel a mohli jsme jít v klidu domů. Psům se tohle blbnutí hodně líbí a jsou fakt šťastní, že jsou spolu.

Vysmátý Daník.

Už je tma a tak jdeme domů.

Katce Ježíšek přinesl nového Nikona a tak fotila a všechny fotky si můžete prohlédnout z d e .

Díky všem zúčastněným za pěknou a veselou procházku a doufám, že si ji velmi brzy zopakujeme v novém roce 2013.

21.12.2012 - Přidány nové fotky Samíka a Bennyho :)

S laskavým svolením paničky Samíka (Marta a Robbie, Vrh A) a páníčka Bennyho (Marta a Gryff, Vrh B), jsem si stáhla jejich fotky z Facebooku a umístila je do jednotlivých fotogalerií. Jsem moc ráda, že alespoň někteří majitelé štěňat z naší chs komunikují a občas pošlou mail nebo fotky. Děkuji moc.

Malá ochutnávka :)

Samík (Atrey Golden Martha)

Samík a Eliška

Samík a koupací kámoši

Benny (Benny Golden Martha)

Benny s kámošem

Benny s paničkou

5.12.2012 - Přišel k nám Mikuláš .....

a Daníkovi nadělil slušivý ohoz. Usoudil, že si ho skoro ve 12. letech zaslouží. A protože Daníkovi začala přes plot vonět naše sousedka Sára, tak využil situace, oblékl se do gala a vyrazil na námluvy. No jestli se líbil nevím, ale moje holky Marta se Sašou mu rozhodně nový kabátek nezáviděly.

Dan se nějak netváří. Postoj - solný sloup.

A tady už Daník zapomněl na slušivý kabátek a věnuje se hárající Sáře.

Co jí to jen říká. Asi jestli se jí v oblečku líbí.

Marta se Sašou mají svoji zábavu na okusovanou.

30.11.2012 - Psí summit ve Świebodzicích (Polsko) - Národní výstava psů

Ve čtvrtek u nás na "západě" napadlo hodně sněhu a tak by se dalo předpokládat, že si užijeme procházku na sněhu ve společnosti našich známých. Ale bohužel se tak nestalo. Vykoupala jsem Sašu před páteční výstavou a hlídala ji, aby se neválela. Chuděra malá a k tomu všemu měla ještě 3. narozeniny. Měla tolik radosti ze sněhu a pořád mi tahala ven a to i v noci. Jenže byl vydán zákaz válení se ve sněhu. Však já ji všechno vynahradím a nejen jí, ale i Martičce a Daníkovi.

V pátek dopoledne pro nás přijela Katka (CHS Charmeuse Fairytale) s Miou a Daggim a vyrazili jsme směr Polsko. Cesta byla dobrá, navzdory všem předpovědím o špatném počasí. Dorazali jsme v půl 3 a výstava začínala odpoledne ve tři hodiny. Vzhledem k tomu, že 52. Národní výstava psů ve Świebodzicích byla třídenní, tak bylo na parkovišti a ve sportovní hale hodně místa a skoro prázdno.

Golden retrievery feny a psy posuzoval v kruhu č. 3 rozhodčí z Polska pan Weron Grzegorz. Celkem GR bylo přihlášeno 36.

První z naší party se šel vystavovat do třídy šampionů Daggi (Easy To Be Santana Golden). Daggi se vystavoval s velkou chutí a jiskrou v oku a obdržel známku Výbornou 4.

Po něm nastoupila do kruhu a třídy otevřené Mia (Respectable´s Charmeuse), která se také pěkně a radostně předvedla a obdržela známku Výbornou.

Saša (Velvet Charm Supreme Star) se poprvé vystavovala ve třídě pracovní a vyběhala si známku Výbornou 1 a titul CWC.

"Saša" (Velvet Charm Supreme Star)

Excellent 1, CWC - working class, judge: Weron Grzegorz (PL)

Saša v Polsku vyhrála již podruhé a já mám radost. Tak ještě dvakrát, aby mohla být Šampion Polska. To je tedy hodně. Nechápu, proč u psů s pracovní zkouškou musí být ještě 4 CWC. Ale taková jsou pravidla a nedá si nic dělat. Zkusíme štěstí i napříště.

Ještě jednou gratuluji Katce, Mie a Daggimu a díky za to, že jsem se jen vezla, jedla a vyhrála. Prostě princena.

Fotky z výstavy t a d y .

29.11.2012 - Tříletá Saša

Už 3 roky Saša poznává svět a svět se nestačí divit :)). A tak jí všichni doma přejeme bezstarostnou jízdu životem, tak jak to umí jen ona a za to jí máme rádi. Všechno nejlepší Sašo !

"Saša" (Velvet Charm Supreme Star)

3 roky - 29.11.2009

17.11.2012 - Okolo řeky Vydry.

Protože o víkendu meteorologové slibovali na horách sluníčko, tak jsme na státní svátek vyrazili za sluníčkem na Šumavu. Konkrétně jsme si udělali výšlap z Antýglu podél řeky Vydry až na Čeňkovu pilu. Los tentokrát padl na Martičku a tak jela s námi. Měla jsem co dělat, aby mi nelezla do té ledové Vydry. Ale stejně si alespoň namočila pacičky. Je to můra :). Výlet zvládla dobře, ale hlavně se nic nepřihodilo, protože jsme lezli přes ty veliké balvany v řece. Sice se tam nesmí, ale znáte to :)). Večer padla únavou a taky byla děsně důležitá před Daníkem a Sašou, že byla na výletě okolo Vydry.

31.10.2012 - (POD) ZIMNÍ :)

Neposekaný trávník, neshrabané listí, muškáty v oknech a na to všechno napadl sníh. I tak může vypadat podzim. Komu tahle prekérka vůbec nevadí jsou ti moji zlaťáci tělem i duší. Dokonce z toho mají ještě radost. A tak já tedy taky :)

Fotky na rajčeti - t a d y .

Marta se trochu diví, nebo přemýšlí :)

Saša v pátek.

Saša v sobotu.

Vpravo hleď !

Mého srdce šampion Daník.

Daník skoro 12-ti letý.

18.10.2012 - 5. ročník PP - 6. a 7. října 2012

Slíbená reportáž z PP - t a d y.

"Saša" (Velvet Charm Supreme Star) - 3. místo na 5. ročníku Poháru Plzeňska.

Lesní zkoušky - 1.cena (230 bodů), Barvářské zkoušky - 1. cena (106 bodů).

13.10.2012 - Andělka by oslavila 8. narozeniny.

Před osmi lety se narodila naše Andělka - Angel od Ticholovce. Přesně dnes bychom společně oslavili její 8. narozeniny. Vzpomínám na Andělku !

12.10.2012 - 5. ročník - Pohár Plzeňska aneb "Saša" má další lovecké zkoušky !

6. a 7. října 2012 se konal již 5. ročník - Pohár Plzeňska. Tento Pohár Plzeňska je dvoudenní a skládá se z Lesních a Barvářských zkoušek.

"Saša"

(Velvet Charm Supreme Star)

Lesní zkoušky - 1. cena, 230 bodů Barvářské zkoušky - 1. cena, 106 bodů

 

Vlečka - (králíček byl pořádně těžký....)

Následování před barvou (pan rozhodčí je nám v patách....)

A máme barvu za sebou. Uf :)

A JE TO !

Podrobněji o průběhu celých dvoudenních zkoušek později.

29.9.2012 - CACIB Wroclaw

XX. Mezinárodní výstava psů ve Wroclawi (PL) nám přála.

 

Rozhodčí pan Petr Řehánek (CZ).


„Saša“ (Velvet Charm Supreme Star) si ve třídě otevřené vyběhala ze 14 fen ocenění – Výborná 1, CWC. Tímto uděleným titulem se „Saša“ stává čekatelem polského šampiona krásy.

Pan rozhodčí nechával hodně běhat v kruhu. Uf....

Hlavně vesele, to nám jde :)

Před panem rozhodčím Řehánkem.

Naši kamarádi :


„Daggi“ (Easy To Be Santana Golden) obdržel ve třídě pracovní ocenění – Výborný 2

a

„Mia“ (Respectable´s Charmeuse) obdržela také ve třídě pracovní ocenění – Výborná 3

Katko, Daggi a Mio gratuluji !

11.9.2012 - Saša na SZVPR - 1.cena, 130 bodů

Na neděli 9.9.2012 byla Saša (Velvet Charm Supreme Star) přihlášená na Specilání zkoušku z vodní práce retrieverů (SZVPR), kterou pořádal Retriever klub CZ a konala se v Kařezu (OMS Rokycany), MS Borecký Vrch.

Saša tuto další loveckou zkoušku zvládla v 1. ceně s počtem bodů 130 (max.136).

Na zkoušku nastoupilo 17 psů a v 1. ceně jich dokončilo 8. Jsem moc ráda, že i moje zlato Saša je mezi nimi.

Výsledky na webu RK CZ nebo po rozkliknutí - z d e .

Spoustu fotek z vodních prací je možné shlédnout - z d e .

7.9.2012 - Certifikát pro Sašu

Dnes nám přišel od ČMKJ Certifikát, který opravňuje Sašu k zařazení do třídy pracovní na oblastní, krajské národní, klubové a speciální výstavě v ČR.

3.9.2012 - Saši uchovnění a podzimní zkoušky

V sobotu 1.9. jsem se Sašou (Velvet Charm Supreme Star) vyrazila na Podzimní zkoušky do Týnce u Chotěšova, které pořádal Okresní myslivecký spolek Plzeň.

Saša tyto podzimní zkoušky došla v 1.ceně a s max. počtem bodů 188 ! Byla moc šikovná a konečně předvedla, co umí a co jsem jí naučila. Doufám, že i na dalších zkouškách jí to půjde zrovna tak dobře.

A tak se zní stává levecky upotřebitelná fena pro vyhledání, dohledání a přinesení usmrcené, postřelené nebo jiným způsobem zraněné drobné zvěře - ev. č. ČMMJ 079056.

Také jsem se konečně dokopala poslat Saši doklady, které jsou potřebné k uchovnění, poradkyni chovu GR.

Saša je uchovněná v Klubu chovatelů loveckých slídičů (KCHLS) pod reg. č. 11/GR/12 k 27.8.2012.

Pár fotek ze zkoušek t a d y.

23.8.2012 - Hormonální bouře skončila. 3x hurá !

Opět jako každé hárání to byl děs běs, jak pro Daníka, tak pro nás doma a určitě i sousedy. Naštěstí už se zase baští s velkou chutí a konečně se i všichni vyspíme.
I když Daníkovo pískání a naříkání mi ještě teď zní v uších. Uf, je to fakt náročné mít doma spolu psa s dvěma hárajícími fenami.

Budiž mi útěchou, že se holky domluvily a hárají přesně po 8. měsících nastejno a že se tak hormonální bouře odbude najednou.

Mám naplánované se Sašou nějaké lovecké zkoušky, tak i to v pohodě stačíme.
V těchto vedrech se tedy moc trénovat na zkoušky nedá a tak naše příprava spočívá v tom, že jezdíme jen k řece a chladíme se.

Jsem líná i fotit a tak mám jen pár fotek z posledních dní.

V řece také? A Marta čeká na kamínky.

Saša na jezu loví klacek.

Jaroušovi je také horko.

25.7.2012 - Čemu vděčíme za ujetých 1844 km!

Může za to uzávěrka na NVP a MVP ve Vel'ké Idě u Košic, která byla po třetí prodloužena a také to, že naše kamarádka Katka s Miou už jisto jistě přihlášené byly. Tak jsme jim ve zdolávání kilometrů směrem na východ trochu pomohly.

A že to byla pořádná štrapáce. Ale vyplatila se. I mě se Sašou, když tedy budeme skromné :-) a budeme se držet při zemi.

Jak ty naše holky vlastně dopadly? No přeci výborně!!!

Dokonce tak výborně, že Saša byla v pátek na národní výstavě druhá a obdržela res. CAC. V sobotu se umístila také jako výborná a třetí v pořadí.

Ovšem Katka s Miou, tak ty tedy válely. V pátek na NV se Mia umístila jako výborná 1, CAC a Vítěz Slovenska. V sobotu se Mia na MV umístila opět výborná 1, CAC, res.CACIB. GRATULUJEME !

Měla jsem strach, aby nás vůbec holky vzaly domů :D. A vzaly, čímž jsem usoudila, že tak krásným umístěním nezpychly a nezvlčely :)

Cestou zpět jsme se stavěly v Maďarsku u naší chovatelky Ivett Hollár v CHS Velvet Charm. Měla radost, že jsem jí přivezla Sašu ukázat. No taky by to byla ostuda jet prakticky okolo a nestavět se.

Celá naše dvoudenní výstava (výlet), vyšla parádně. Počasí přálo tak na půl, ale každý měl stejné podmínky, tak co.

V sobotu se totiž vystavovalo na nerovném terénu, v blátě a za stálého deště.

Snad nejvíce se mi líbila páteční podvečerní procházka po Košickém náměstí. Lidé nás zastavovali, chtěli si hladit pejsky, povídat a celé to bylo moc příjemné.

Nasmály jsme se a to dosyta. Na takové výlety ráda vzpomenu. A nestačí mít jen vůli jet si skoro dva tisíce kilometrů pro známku výbornou.

Chce to mít i něco navíc………. (nebo o kolečko míň), tak teď nevím….:-))


Fotky tady.


„Saša“ (Velvet Charm Supreme Star)

Vel'ká Ida, Košice, Slovensko

Pá 20.7.2012 – NVP – Výborná 2, res. CAC (z 5 fen), třída otevřená, rozhodčí: Tijana Konrad, SRB

So 21.7.2012 – MVP – Výborná 3 (z 8 fen), třída otevřená, rozhodčí: Atilla Czegledi, HU

"Mia" (Respectable´s Charmeuse)

Vel'ká Ida, Košice, Slovensko

Pá 20.7.2012 – NVP – Výborná 1, CAC, Vítěz Slovenska, třída pracovní, rozhodčí: Tijana Konrad, SRB

So 21.7.2012 – MVP – Výborná 1, CAC, res. CACIB, třída pracovní, rozhodčí: Atilla Czegledi, HU

Daggísku kamaráde, díky tobě, že jsi tam byl a všechno viděl a taky to s těma bláznivejma ženskýma vydržel :)

14.6.2012 - Sedmiletá Martička !

Od soboty nebudu dva týdny na internetu (hurá), a proto bych se chtěla již dnes podělit s touto horkou novinkou !


V pondělí 18. června 2012 oslaví Martička 7 let !

Marti, ty moje lásko, přeju všechno nejlepší a přeju také moc a moc zdraví.

Tak už sedm. Krásný věk. Myslím, že na ten věk se evidentně necítí. Je pravda, že před šestou hodinou ranní už jí vstávání tolik nebaví a raději by si ho protáhla tak o hodinu. Na procházkách v lese si začala hodně vybírat, jestli se má za tou srnou pustit nebo ne a když už větrá zrzavkám pérka, tak přichází poměrně brzy, že se ani nestačím mrknout na hodinky v kolik to vlastně vzala čáru :-). O zajících ani nemluvím. Taková sedmiletá dáma dobře ví, že na zajocha zkrátka a dobře nemá.

Ovšem dekorum ztrácí u házení kamínků do vody. To probíhá tak, že Marta stojí ve vodě a já nebo kdokoli jiný musí kameny Martě házet do vody. Marta si ho pak z vody vyloví a vynese na břeh a takhle stále dokola. Nebýt mého občasného rozumu :)), stála by ve vodě až do úplného umrznutí a čekala na žbluňk.

Je vidět, že zájmy se věkem mění. Ale abych jí moc nekřivdila. Dnes jsem jí natáhla parádní narozeninovou vlečku v lese s králíčkem malým tak, že skoro nebyl vidět v její mordě (ještě byl bílý). Ale jak se říká, darovanému koni na zuby nehleď. Díky za něj sousedi. Marta byla spokojená a vlečku si nádherně vypracovala a užila. Až za 14 dní přijedu, dáme dortík.

Marta pádí z vlečky s králíčkem.

Moje sedmiletá láska Martička.

9.6.2012 - 47. Podbrdská krajská výstava psů

V tuhle dobu už jsem měla šlapat a nejspíš i funět na kole do kopců, z kopců, po rovinkách….. po vlastech českých a doufám, že i moravských :). Protože se naše dovolená posunula o týden, jela jsem si užít Podbrdskou krajskou výstavu psů, která se konala na letišti v Rokycanech.

Výstava byla již čtyřicátá sedmá a musím říct, že všichni, kteří se podílejí na organizování výstavy jsou šikulové a z atmosféry, která tam vládne je vidět, že to dělají rádi a s velkým nasazením. Počasí také vyšlo. Svítilo sluníčko.

Taková „malá“ výstava mi baví, protože mám tak možnost si prohlédnout nejen golden retrievery, kvůli kterým jsem hlavně přijela, ale i jiná krásná plemena, která si na mezinárodních nebo národních výstavách neprohlédnu a neužiju pro velký počet přihlášených psů. Nejde tak všechno stačit.

Gratuluji všem !!!

Zvláště pak mojí kamarádce Katce, která vystavovala:

Daggiho – Easy To Be Santana Golden – třída vítězů - Výborná 1, Vítěz třídy

a

Miu - Respectable´s Charmeuse – třída pracovní, Výborná 1, Vítěz třídy

Fotky z výstavy na rajčeti.

8.6.2012 - Andělka (Angel od Ticholovce)

Přesně dnes 8. června 2012 je to už 7 let, kdy nám umřela naše fenečka Angel. Za pět dní by jí bylo osm měsíců ! Zdá se mi to všechno jako včera. Je mi smutno a líto, že tu s námi není a že její život zmařil nějaký blbec, který kladl otrávené slepičí vejce volně v přírodě.

Andělko, vzpomínám na tebe moc a moc a nejenom dnes ! Už nikdy nezapomenu na ty tvoje oči, které volali o pomoc. Ať jsi kde jsi, věřím, že teď už tě nic nebolí a je ti dobře. Jedno vím jistě. V mém srdci už zůstaneš navždy.

Andělka

13.10.2004 - 8.6.2005

22.5.2012 - Dvou a půl letá Saša :)

Třídíme odpad :)

Po třídění také trochu modelingu :D

"Saša" - Velvet Charm Supreme Star - 2,5 roku

19.5.2012 - 4. narozeniny našich prvních štěňátek !

19. května 2008 Martička přivedla na svět svoje první štěňátka a stala se tak zakladatelkou naší chovatelské stanice Golden Martha. Marta byla úžasná máma a vždy se o svá štěňátka vzorně, trpělivě a s láskou starala. Jsem moc ráda, že to byla právě ona. Děkuji Martičko.

Všechno nejlepší naše štěňátka !

Hodně zdraví, spokojený a dlouhý psí život !

Denny, Charlie, Amor, Dexter, Ailin, Angel, Deny, Samík

22.4.2012 - Kluci z našeho vrhu B slaví třetí narozeniny !

Přejeme moc zdraví, spokojený a dobrý psí život, hodně štěstí !!!

Kluci z vrhu B - * 22. dubna 2009

Benny, Jack, Danny, Barnye, Benji

14.4.2012 - Marta se Sašou složily zkoušku z gaučinku :-)

V sobotu jsem se s nimi vydala do Třemošné, kde v Bezbariérovém domě Exodus pořádala obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky Canisterapeutické zkoušky.

Sešlo se 30 CT týmů. Všichni pejsci byli naprosto pohodoví a vládla dobrá nálada.

Moje holky - Marta a Saša - byly šikovné, a proto prospěly na výbornou s plným počtem bodů 60.

Tak vám povím, že my už nejsme jen tak ledajaká partička, ale stal se z nás TÝM, který má i svoje číslo. Já a Marta – CT0111. Já a Saša – CT0110. Jako na vojně co?

Teď už nám jen zbývá vrhnout se do terénu a trochu to tam provětrat po našem.

Focení nebylo jednoduché, protože místnost, kde zkoušky probíhaly, je celá kolem dokola prosklená a svítilo slunce a vrhalo tam různé stíny. Fotky z canisterapeutických zkoušek.

 

Náš tým 0110 a 0111 :)

9.4.2012 - Koleda !

Na přestupný rok prý chodí koledovat holky. Naše holky – Marta se Sašou si dnešní ráno vykoledovaly velmi brzkou procházku. No uznejte sami, lepší je procházka než vajíčka. A protože jsme holky hodné, tak jsme s sebou vzaly i našeho kluka Daníčka.

Slunce teprve vycházelo a bylo moc krásně, i když teploměr ukazoval mínusové teploty.

Nafotila jsem pár běžných fotek psů, ale také několik fotek, na kterých hlavní roli hraje stín. Líbí se mi.

8.4.2012 - Velikonoční neděle

Odpoledne jsme vyrazili na výlet směrem na Klatovy, Domažlice a Babylon. Cestou jsem vzpomínala na Martičky všestranné zkoušky u Domažlic a vyprávěla manželovi některé vtipné, ale i horké chvilky.

No a když už jsme byli na Babyloně, tak by byl hřích se nezastavit u Bendů a našeho oranžového kluka z vrhu B Jacka (Martička + Gryff).

Když jsem přicházela zahrádkou k domku, tak Jack už na mě koukal francouzským oknem. Vůbec neštěkal a já viděla krásnou a velikou hlavu, ze které jsem okamžitě poznala mámu Martičku a tátu Gryffa.

Jack vyběhl ven, a ač mě naposled viděl na podzim v roce 2009, jeho radost nebrala konce. On byl tak šťastný a veselý, válel se po zemi, nosil plyšáky. To bylo pro mě nádherné přivítání. Nezdrželi jsme se dlouho, ale věřte, že tu čtvrthodinku s Jackem jsem si náležitě užila a vím jistě, že on také. Paní Bendová říkala, že takhle řádit ho ještě neviděla. Bohužel jsem neměla foťák. Manžel mi chtěl Jacka vyfotit alespoň na mobil. Jenže to bylo strašně náročné, když se Jack na sekundu samou radostí nezastavil.

Jak řekl můj manžel. Výlet to byl dobrý, ale po návštěvě u Jacka to byl výlet výborný. On ví, jak mám ráda psy a někdy si ze mě dělá legraci. Prostě zase jedna haf akce :))

4.4.2012 - HAPPY EASTER !!!

PŘEJEME VESELÉ VELIKONOCE !

A ještě přidáváme několik JARNÍCH fotek.

25.3.2012 - Samík už není jedináček !

Samounek (Atrey Golden Martha) má novou kamarádku. Jen si musí ještě nějakou chvíli počkat až mu vyroste.

Eliška se narodila 3.3.2012 a já jí přeju šťastný život a hodně zdraví. Rodičům Elišky moc gratuluji !!!

Samík a Eliška

Samík už Elišku hlídá.

13.2.2012 - Sluníčková procházka v Radobyčicích.

V neděli dopoledne se opět sešla naše známá parta na „Velké louce“ za Moštárnou v Radobyčicích. Na tom by nebylo nic zvláštního, protože se takhle scházíme určitě alespoň 3x nebo i 4x týdně. Ani mráz (-16°C) v době srazu nás neodradil.

Svítilo sluníčko a čekali jsme další naše nové členy procházky – Hanku s fenou Funny (Funny Gold od Galasů) a Milana a Aničku s fenkou Cherryl (Cherryl od Hradu Veveří).

Přijeli všichni a bylo to super.

Psi se tedy vyřádili a spokojenost jim koukala z očí a z usměvavých tlamiček.
Taková velká smečka 9 psů už opravdu upoutá pozornost kolemjdoucích, běžců, bruslařů a ostatních venčících se pejsků.

Milan a Lenka fotili a fotky jsou uložené na rajčeti. Od Lenky – t a d y a od Milana – t a d y.

zleva: Daggi, Cherryl, Mia, Marta, Saša, Funny, Trixi, Felon, Clara

22.1.2012 - Účast na VI. semináři pro chovatele psů.

Pořádal se v Praze a témata byla opět velmi zajímavá.

Přednášející:

MVDr. Alois Láznička (Vet. ordinace Poříčí nad Sázavou) - březost, patologie březosti, porody u fen

MVDr. Jana Blažková (Vet. klinika Kolmá, Praha) - nádorová onemocnění u psů

Více zde: Semináře pro chovatele

21.1.2012 - Daník oslavil 11. narozeniny !

Je to můj zlatý kamarád a přítel do nepohody.

Jsem tolik ráda, že ho mám a přeju mu, aby žil ve zdraví a pohodě ještě dlouhá léta.

Daník - Dandy Golden Prestige

9.1.2012 - Naše další nová aktivita - Agility

V neděli dopoledne jsem byla se Sašou na našem prvním agiliťáckém cvičení v Rokycanech. Pozvala nás kamarádka Ludmila s Fordem (Barberino Queen of Diamonds), kteří jsou členi Agility Klubu Rokycany. Děkujeme za pozvání a krásně strávené nedělní dopoledne.

Zatím jsme se hodně rozkoukávaly a seznamovaly s ostatními pejsky, zvykaly si zase na jiný druh výcviku, na jinou povelovou techniku…..

Využila jsem žravosti Saši a měla vždy v ruce připravené dobrůtky, abych ji tak mohla nalákat a povzbudit na překážky a do tunelu.

Teď mi napadá, že na Sašu na konci tunelu čekal piškot, nádhera :))

Myslím, že Saša byla hodně spokojená a nic neřešila. Určitě nic neřešila a proto ani nechápala proč má skákat přes nějaké tyčky a prolézat dlouhým a úzkým prostorem :-).

Tak uvidíme, kam se naše krůčky budou v agility ubírat dále. Zatím to obě bereme jen pro pobavení, a že se seznámíme zase s jinými lidmi, pejsky a jiným prostředím.

Koneckonců mě baví všechno, kde můžu být se svým psem.

Protože : Člověk + pes = Tým - A to mě (nás) baví !!!

Pár fotek z agility - z d e .

2.1.2012 - Ohlédnutí za rokem 2011 !

Tak máme za sebou Vánoce a Silvestr, který jsem strávila se svými kamarády a jejich pejsky. Také jsme úspěšně zvládli všichni a to hlavně Daníček hárání obou fen. Na začátku prosince, když jsem se vrátila z dovolené jsem obě feny měla rozhárané. Takže začátek hárání u obou fen byl ve hvězdách. Naštěstí už je klid a toto povyražení nás čeká až příští léto, možná podzim.

A jaký vlastně byl uplynulý rok?

Uplynulý rok 2011 byl rokem změn a to hlavně lidských. Na jaře vylétla z rodného hnízda dcera a odstěhovala se od maminky :-(. A na začátku července odletěl na rok do Kanady můj syn. Doma mi pořád oba hodně chybí. Takový však je život a každé ptáče jednou vyletí z hnízda.

O to více jsem se upnula na moje chlupatá zlatíčka a ty teda neprotestovali ani trochu.

Možná se někomu může zdát, že jsme spali na vavřínech, ale opak je pravdou. Na výstavách jsme se sice moc neukazovali, ale spíše jezdili na různé výlety a dovolené a užívali si společný čas jinak.
Ale abych nebyla úplně nespravedlivá, tak minulý rok Saša splnila podmínky k uchovnění. Úspěšně zvládla zkoušku – ověření vlohových vlastností retrieverů (OVVR), kde dokonce skončila jako druhá s plným počtem bodů. Na podzim nám bohužel nevyšly zkoušky podzimní. Tak snad tenhle rok.

Daníček v lednu oslavil krásné kulaté 10. narozeniny. Je stále dobře naladěný, vysmátý a nejvíce ze všeho miluje aportování (tedy snad až po paničce :-).

Na jaře jsem plánovala poslední štěňátka od Marty (6 let), ale nakonec jsem si to rozmyslela. Už jsem měla pro ni vybraného ženicha, ale protože mi Martička nastydla a dostala zánět močových cest spojených s bolestmi zad, rozhodla jsem, že žádná štěňátka nebudou. Její zdraví je pro mě na prvním místě.
V listopadu Saša oslavila svoje 2. narozeniny.

Celý minulý rok jsme si požehnaně užívali setkání s přáteli, těmi opravdovými, skutečnými, kterých není nikdy dost. A nejde jen o naše kamarády, ale i o Daníkovo, Marty a Saši parťáky. Vstupme tedy i do nového roku společně po jejich boku a i během všech ostatních všedních i nevšedních dní se jimi obklopme.

Plány mám a je jich spousty a nejen chovatelské.

Takže, s čistým štítem vzhůru do roku 2012, do kterého Vám přeji jen to dobré a mnoho nezapomenutelných krásných chvil s Vašimi psími miláčky a zrovna tak kupou opravdových přátel, kteří si takové oslovení zaslouží. Žijme naplno každým okamžikem!

Těším se na nový rok 2012 !!!