Všem lidem dobré vůle a jejich čtyřnohým kamarádům přejeme krásné a pohodové vánoční svátky. V novém roce především pevné zdraví, štěstí a co nejvíce splněných přání.

28.12.2014 - Víkend na chatě a první sníh

Neraduji se ani tak ze sněhu, jako z toho, že je namrznuto a nemusím řešit mytí čtyř hafanů. Všichni pejskaři, kteří mají své chlupáče doma, ví o čem je řeč :).

Trochu jsem fotila a všechny fotky jsou k nahlédnutí z d e :

Moji........ Andělka, Daník, Marta a Saša

[8]

27.12.2014 - Povánoční procházka

V sobotu jsme se sešli u Lenky v Radobyčicích, abychom vyběhali tu nálož kalorií nabraných během vánočních svátků. No popravdě běhaly jen ty, které přebytečné kalorie tolik netíží :)

Byla to super procházka a to i přesto, že feny zlobily jako vždycky, když je jich velká parta (8). Takže jako vždycky hrabaly myši a jako vždycky byly špinavé jako prasátka i když bylo vše zmrzlé a mínus sedm a jako vždycky se ty obzvlášť zlobivé šly vykoupat do řeky :-).

Ale byly šťastné a o tom to je.

A tady jsou zlobivky naše milované. Zatím nejsou komplet parta, protože čekáme ještě na další dvě.

Zleva: Anděla, Clara, Demi, Trixi, Saša a Marta

Ovšem na další fotce už jsme pro tento den kompletní. Osm fen pohromadě to už je fakt velká smečka.

Zleva: Clara, Demi, Axikola, Cherryl, Anděla, Trixi, Marta a Saša

29.11.2014 - Saša slaví 5. narozeniny !

Moje milovaná Sašenko, přeji ti všechno nejlepší, ale nejvíce ze všeho ZDRAVÍ.

Jsem moc ráda, že tě mám !!!

12.11.2014 - Doplněna fotogalerie

o fotky mých zlatíček - Daníka, Marty, Saši a Andělky. Fotky jsou ze zahrady a z procházek, když zrovna nezapomenu vzít foťák. Omlouvám se, že jsou zase "na jedno brdo", ale když já si nemůžu pomoct :))

Saša už konečně dohárala a tak i Daník se uklidnil a zase začal baštit s velkou chutí. Asi 3 dny totiž držel půst a trochu se zhubl a já mu záviděla :). Ale teď už je všechno zase ve starých kolejích. Hurá !

Podzimní fotky jsem vložila do fotogalerie.

Andělka má pohodu..... :)

V lese : Andělka, Saša a Marta

2.11.2014 - DUO CACIB Praha - Darwin - Velmi nadějný 1

Na této výstavě se v neděli vystavoval pejsek z vrhu D - Darwin (Diamond Darwin GM). Ve třídě dorostu si Darwin vyběhal 1.místo a ocenění velmi nadějný. Posuzoval rozhodčí Rosenberg Hans (SWE).

Sandro a Darwine, moc vám gratuluji !!!

Diamond Darwin GM - Velmi nadějný 1

[4]

28.10.2014 - 3x S aneb Socializační Státní Svátek

V úterý po obědě jsme se sešli po dlouhé době na "velké louce". Vzala jsem s sebou jen Andělku, maminu a aporty. Chtěla jsem s Andělkou trochu pocvičit a to pak musím velká psiska nechat doma. Přijela i Katka s Miou a Daggim. Na začátku cvičila Katka s Miou a Daggim, aby Andělku navnadili a hlavně jí ukázali, jak se to správně dělá. Andělka je s velkou chutí pozorovala než přišla sama na řadu. Baví jí aportovat, ale pořád u toho dělá nežádoucí šaškárny, které musíme odbourat. Moje nervy asi ještě zkusí :)). Nakonec se z cvičení vyklubala slunečná socializační procházka. Nejprve jsme potkali baerdet kolii Beldu a uprostřed louky a naší procházky známou partu z Plzně se třemi zlaťáky a dvěma královskými pudly. Anděla byla jako vždy v údivu.

Andělka se Beldovi a Daggimu vzdává.

Andělka vyhlíží partu zlaťáku a pudlů.

[8]

25.10. - 26.10.2014 - Národní a Evropská výstava psů v Brně

Největší psí událostí posledních dní, měsíců i let, na které jsme rozhodně nemohli chybět, se stala Evropská výstava psů v Brně. Konala se již od čtvrtka 23. 10. do neděle 26.10.2014 v areálu BVV.

Na Evropskou výstavu psů všech plemen se přihlásilo 14652 psů a na Národní výstavu, která se konala souběžně ve stejném termínu 6212 psů. Celkem bylo přihlášeno 424 plemen psů. Uf, to je neuvěřitelné.

Podle statistik jak to tak bývá, bylo to „naše“ plemeno golden retriever nejpočetnější a vystavovalo se v sobotu (NV) a v neděli (EDS).

Bylo jasné, že konkurence bude a také byla obrovská, nádherní pejsci z celé Evropy a atmosféra nepopsatelná. Nechtěla bych být v kůži rozhodčích.

Přijela jsem nejen vystavit Andělku, ale především fandit našim odchovům a kamarádce Katce, která vystavovala Miu (Respectable´s Charmeuse). Ale také si zažít atmosféru na tak obrovské výstavě.

Sobota – Národní výstava – feny posuzovala - Jarmer Sigrid (A)

Andělka (Diamond Angel GM) – třída dorostu – Nadějná (6)

Meggie (Claudie Love GM) – třída mladých – velmi dobrá (14)

Mia (Respectable´s Charmeuse) – třída vítězů – výborná (9)

Neděle – Evropská výstava – feny GR posuzovala - Höger Susanne (A) a psy GR – Alena Čečrdlová (CZ)

Deny (Diamond Destiny GM) – třída dorostu – Velmi nadějný 3 (5)

Meggi (Claudie Love GM) – třída mladých – velmi dobrá (25)

Cathy (Cathy Love GM) – třída mladých – velmi dobrá (25)

Mia (Respectable´s Charmeuse) – třída šampionů – výborná (21)

Všichni vystavovatelé a především vystavovaní pejsci mají můj velký obdiv a pro mě jste zkrátka vítězové. Moc gratuluji.

Největší radost jsem měla z toho, že jsem se zase mohla setkat se svými odchovy z vrhu C a D - Denym, Meggie a Cathy – a s jejich úžasnými páníčky. Děkuji vám za to, že jste přijeli a mohli jsme se vidět.

Andělka a Deny

sestřičky: Cathy a Meggie

28.9.2014 - Meggie na zkouškách – ověření vlohových vlastností retrieverů (OVVR)

Tyto zkoušky pořádal Retriever klub CZ v honitbě MS Kařez – Borecký vrch, okres Rokycany. Meggi (Claudie Love GM) s paničkou pilně trénovaly a proto OVVR zdárně dokončily ve 2. ceně - 168 bodů. Meggi tak splnila další a poslední podmínku k uchovnění retrievera. Gratuluji moc !!!

Aport v terénu

21.9.2014 - Klubová výstava v Oslavanech (RK CZ)

Na Klubovou výstavu v Oslavanech, kterou pořádal Retriever klub CZ byla přihlášená fenka z vrhu C - Meggi (Claudie Love GM). GR feny posuzoval rozhodčí Dr. R. Barbour (UK). Meggi se vystavovala ve třídě mladých a obdržela známku velmi dobrou. Z nastoupených 9. fen ve třídě mladých dostalo 6 fen VD :). Všechny výsledky jsou již uveřejněny na stránkách výstavy a jen zírám, kolik se zadalo známek velmi dobrých a dokonce dobrých. Rozhodčí tedy byli hodně přísní. Nevadí, příště bude určitě lépe. Moniko a Meggie, gratuluji !

20.9.2014 - Mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích

se zúčastnil pejsek z vrhu D - Darwin (Diamond Darwin GM). Darwin se vystavoval ve třídě dorostu a od slovenského rozhodčího pana Jaroslava Matyáše obdržel známku Velmi nadějný 2. Sandro a Darwine, gratuluji vám oběma !

[4]

19.9.2014 - Návštěva Honey a půlroční štěňátka z vrhu "D"

Ve středu sedmnáctého oslavila štěňátka z vrhu "D" šestiměsíčniny. Páni, ten čas letí jako bláznivý :-). Vidím to na Andělce, jak mi roste před očima. Už to není ta malá roztomilá kulička. Už je jen roztomilá a trochu kulička tedy taky je :). Je to totiž velký mlsoun a její apetit je nekonečný. Ale celkově vzato zatím seká dobrotu, když zrovna nekrade jako straka, nerozhrabe půl zahrady, neštěká všude a na všechno a nevymýšlí tisíc pitomostí, když mi má přinést aport a poslechnout mě :). S mámou Sašou si neskutečně krásně a skoro pořád hrají. Saša jí pořád opečovává jako malé štěňátko. Andělka tedy Sašu vůbec nešetří a na můj vkus si občas ke své mámě dovoluje až moct, ale Saša si nechá všechno líbit.

A když Andělka slavila ty půl kulatiny, tak se mohla s Martou dívat na Komisaře Rexe :). Andělka stejně jako Marta miluje v televizi pořady se všemi zvířaty.

Ve čtvrtek v podvečer k nám přijela na návštěvu Honey. Sestřičky si spolu moc vyhrály. Jako obvykle jsem se snažila fotit, ale ...... to už asi znáte. Zkrátka Andělka a Honey stokrát jinak :) Také jsme se pokoušeli o výstavní postoje a o skoro rodinné foto, ale posuďte sami, jaký názor na to měla Anděla s Honey :)

Všechny fotky najdete na rajčeti.

zleva: Marta, Saša, Anděla, Honey

zleva: Honey a Andělka

Diamond Honey GM - 6 měsíců

Diamond Angel GM - 6 měsíců

18.9.2014 - Darwin na cvičáku a nové fotky

Darwin navštěvuje s paničkou Sandrou cvičák a pilně se spolu učí novým věcem. Také nacvičují výstavní postoj. Sandro, moc děkuji za fotky Darwina z vašeho cvičáku. Je vidět, že jste sehraná dvojice a jde vám to spolu moc dobře.

Diamond Darwin GM - 6 měsíců

[4]

12.9.2014 - Darwinovy fotky z Krajské výstavy z Týna nad Vltavou

jsem obdržela od jeho paničky Sandry a já za ně moc děkuji. Darwin na této výstavě obdržel hodnocení velmi nadějný 1 zatím ještě ve třídě štěňat. Držím palce a přeji hodně štěstí na MVP v Českých Budějovicích!

[8]

6.9.2014 - Cathy na podzimních zkouškách a Meggi s Darwinem na výstavě

Pěkně jsme to měli o víkendu rozdělené. Zatímco my jsme se váleli na chatě a užívali sluníčko, tak naše odchovy hájily barvy naší chovatelské stanice Golden Martha :-)

zleva: Marta, Anděla, Saša a Daník

[4]

Cathy Love Golden Martha - 6. 9. - Podzimní zkoušky - III. cena - 170 bodů

Cathy se v sobotu s paničkou zúčastnila podzimních zkoušek, které pořádalo MS Habřina a OMS Hradec Králové. Celé zkoušky Cathy šla na samé čtyřky, ale bohužel kachna z vody se jí stala osudnou a proto obdržela limitní známku 1, díky které spadla do III. ceny i když bodů měla na první cenu dost (viz níže soudcovská tabulka). Je to škoda o to víc, když panička Marcela ví, že tuhle disciplínu Cathy ovládá, ale nedá se nic dělat. Je to jen zkouška a Cathy má všechno ještě před sebou. Vždyť nedávno oslavila svoje první narozeniny. Na zkouškách byla zase nejmladší.

Všechny fotky ze zkoušek na rajčeti z d e .

Marcelo a Cathynko, moc vám oběma gratuluji !

Vlečka se srstnatou zvěří

[4]

Cathy Love Golden Martha - 7.9. - Kachní hon

Hned v neděli po podzimních zkouškách se Cathy zúčastnila svého prvního honu na kachny a tam samozřejmě s aportem problém nebyl. Někdy mám pocit, že nám to ty naše zlatíčka dělají naschvál :-).

Cathy s paničkou na nástupu honu

[4]

7.9.2014 - V. Krajská výstava v Týně nad Vltavou

"Meggi" (Claudie Love Golden Martha) - třída mladých - Výborná 1 - Vítěz třídy mladých

"Darwin" (Diamond Darwin Golden Martha) - třída štěňat - Velmi nadějný 1

"Meggi" a "Darwin" se v neděli vystavovali na V. Krajské výstavě v Týně nad Vltavou. Nejen golden retrievery posuzoval v kruhu č. 4 rozhodčí MVDr. František Šimek. Bohužel zatím z výstavy fotky nemám.

Meggi a Darwine, moc vám oběma gratuluji a přeji dál hodně štěstí !

30.8.2014 - MVP - Mladá Boleslav - Deny (Diamond Destiny GM) - Velmi Nadějný 1

Svoji výstavní premiéru měl v sobotu Denýsek na MVP v Mladé Boleslavi. Deny se vystavoval ve třídě štěňat a od uznávaného rozhodčího z Francie a též chovatele zlatých retrívrů Bruno Facqa si Denýsek odnesel z kruhu známku velmi nadějný 1 a krásný posudek.Výstavní start Deny zvládl spolu s paničkou na jedničku a mě nezbývá než jim oběma popřát, aby takových pěkných posudků a hodnocení bylo v budoucnu co nejvíce. Moc gratuluji !!!

"Deny" Diamond Destiny Golden Martha - Very promising 1 - baby class - judge: Bruno Facq

[7]

23.8.2014 - Speciální zkoušky z vodních prací - Cathy Love GM

V sobotu se Cathy s paničkou zúčastnila speciální zkoušky z vodní práce - 11.ročníku Memoriálu Ing. Vladimíra Kováře. Zkoušky pořádalo MS Hvězdecké Pohoří Křinice a OMS Náchod.

Ač byla Cathynka na zkouškách nejmladší, tak si vedla moc dobře.

Zkoušky dokončila ve II. ceně se 73. body a stala se tak lovecky upotřebitelnou fenou :-)

Marcelo, moc gratuluji a přeji ještě hodně úspěchů jak na poli pracovním, tak i výstavním!

14.8.2014 - Školka pro štěňátka - I. díl

S Andělkou jsem se vydala do Borského parku v Plzni, jednak abychom se tam potkali s jinými štěňátky, ale ze všeho nejvíc jsme se tam měli setkat s Andělky sestřičkou Honey. Setkání vyšlo na jedničku a radost byla veliká na všech stranách. Jsem moc ráda, že jsem zase mohla Honey vidět. Roste z ní krásná a šikovná holka.

Obě holky - Andělka a Honey byly naprosto v pohodě a moc je to tam bavilo. Jestli můžu mluvit i za Andělku, tak říkám, že si tuhle zábavičku určitě někdy velmi rády zopakujeme. Školku pro štěňátka a nejen to pořádá Plzeňský pes.

Vytvořena fotogalerie. K nahlédnutí - z d e -

sestřičky - zleva: Andělka a Honey

12.8.2014 - Darwin (Diamond Darwin GM)

s paničkou nás navštívil v úterý v podvečer. Radost byla opět veliká. Oba mlaďoši - Anděla s Darwinem zase řádili jako černá ruka. Vyfotila jsem spoustu fotek, ale jen některé se dají zveřejnit a to ještě musím být dost odvážná :-). Tihle dva se fakt dají velmi těžko odchytit a zvěčnit :).

Fotogalerie - z d e -

Došlo také na rodinné foto. Pokusů bylo hodně a takto to dopadlo :)

Darwin pusinkuje maminu Sašu a Andělka jen tiše přihlíží.

Když ti tři dají hlavy dohromady, nikdy z toho není nic kloudného ...... :)

třeba kdo koho bude honit :-)

Věčně vysmátý Darwin.

[4]

11.8.2014 - "Endy"

nové fotky Endyho (Diamond Dasty GM) jsem vložila do jeho fotogalerie. Ze zaslaných fotek je patrné, že se má Endy moc dobře. Jeho panička o něm napsala: "je to miláček milovaný", na procházce umí krásně chodit u levé nohy, zvládá povel sednout, povel fuj, moc rád jezdí autem na návštěvy..... ".

No není to krásné. Jsem šťastná, když najdu pro svá štěňata takové milující lidičky. Děkuji za fotky.

endy

10.8.2014 - Dobrých zpráv není nikdo dost !

Druhá vyšetřená fena z vrhu C - Cathy Love Golden Martha ze spojení Saša a Irby má vyšetřené lokty, kyčle a ramena s tím nejlepším výsledkem jaký může být:

DKK 0/0, DLK 0/0, OCD ramenních kloubů - nepostižen

 

RTG posuzoval MVDr. Jiří Šebek.

Marcelo a Tomáši, moc vám gratuluji. Jsem šťastná s vámi !!!

9.8.2014 - Víkend na chatě a půlka prázdnin za námi

Nejdříve začnu tou horší zprávou, ale naštěstí vše dobře dopadlo a já můžu teď sedět u pc a psát co je u nás nového. Na konci července, když jsem se vracela autem se všemi třemi fenami od řeky, do nás, resp. do kufru, kde seděly moje holčičky, naboural řidič octávky a tím nárazem moje auto jedním skokem skončilo uprostřed silnice na hlavním tahu Plzeň-České Budějovice. Hrůza děs, když si vzpomenu, že na této hlavní trase odpoledne nenajdete místo, kde by nejelo z obou směrů žádné auto. Měly jsme obrovské štěstí a máme hodné anděly. Byla to velká rána, zadní sklo se celé vysypalo na feny, které utrpěly velký šok. Na pár boulí a malých tržných ranek jsme už všechny v pohodě.

Zaplať bůh to dobře dopadlo a tak jsme v sobotu na chatě mohli přivítat nejdříve Lenku s Honzou a jejich feny Claru a Trixi. Děkujeme za návštěvu a doufám, že zase někdy přijedete :-).

zleva: Trixi, Clara, Anděla, Saša, Martha

V podvečer za námi přijela Katka s Jirkou a Miou a Daggim. Také moc děkujeme za návštěvu a doufám, že se někdy příště sejdeme všichni najednou a budeme mít jednu společnou !!!

zleva: Andělka, Saša, Martha, Mia a Daggi

19.7.2014 - Na Národní výstavě psů v Mladé Boleslavi si Cathy Love GM

ve třídě mladých a z 12-ti fen vyběhala hodnocení Výborná a krásný posudek:

"14-měsíční fenka, kompaktní fenka, odpovídající hlava, s nůžkovým skusem, sytý pigment, hezká kostra, se správnou horní linií, správné úhlení, dobře nasazený a nesený ocas, výborně předvedená ve statice, potřebuje trénink v pohybu".

Zlaté retrievery posuzovala paní Jílková Zdeňka.

Marcelo moc gratuluji !!!

Čekání až Cathy přijde na řadu.

Cathy u paní rozhodčí.

V pondělí po výstavě nás Cathynka navštívila, když jela se svými páníčky na dovolenou na Šumavu. Byl to prý přesně rok co si ji od nás páníčci odváželi. Cathy tak mohla opět po roce vidět svoji maminku Sašu a svoje rodné hnízdo :).

Byla jsem moc ráda, že jsem ji mohla zase vidět. Děkuji Marcelo a Tomáši, že jste se u nás stavěli.

Cathy je krásná a pohodová fena. Zkusila jsem ji jen tak cvičně postavit a myslím, že nám to spolu šlo a dokonce i ve volném postoji.

Cathy Love GM - 1 rok a 2 měsíce

Andělka s Cathy se zajímají o kocoura Jarouše. Cathy je na kočky zvyklá z domova, tak jí náš Jarouš vůbec nerozházel a evidentně se nenechal rozházet ani Jarouš :)

Cathy je moc hodná.

Zleva: Andělka, Marta, Saša a Cathy

17.7.2014 - Červencový report

Skoro po měsíci konečně pár zpráv a zaslaných fotek, které dlužím. Vzhledem k mé ošklivé chřipce jsem neměla ani náladu tady něco tvořit. Ale snad už bude zase lépe.

Dnes už je Andělce a jejím sourozencům 4 měsíce. Doplnila jsem nové fotky do Anděly FOTOGALERIE.

4. měsíční Andělky postoj :)

Obdržela jsem hezké povídání a fotky o pejscích Daníkovi (Diamond Dandy GM) a Persím (Diamond Derrick GM). Díky moc !!!

Daník má za spolubydlící fenku huskyho Miu a jsou to nerozluční kamarádi.

A ani Persí se doma nenudí. Ten má hned dva labradoří kamarády se kterými dělá lumpárny. Všichni tři jsou naprosto v pohodě a s malým Persím si krásně hrají, takže mají o zábavu postaráno.

Do fotogalerie Honey (Diamond Honey GM) jsem vložila pár fotek. Také Honey má kámošku "berňačku".

Meggie (Claudie Love GM) se 28.6. zúčastnila s paničkou jejich druhé výstavy a tentokrát NV v Klatovech. Posuzovala rozhodčí paní Lenka Frnčová a Meggie si vyběhala ve třídě mladých hodnocení velmi dobrá. Když budou děvčata trénovat, tak věřím, že příště bude lepší ocenění. Gratuluji !

Meggie s paničkou v kruhu.

A poslední věc: doplnila jsem odkazy na fotky vyfocené od nového roku a vložila do FOTOGALERIE zde na stránkách.

21.6.2014 - Návštěva bráchy Darwina

Ve středu jsme měli milou návštěvu z Klatov. Přijel se na nás podívat Andělky bráška Darwin. Sourozenecká radost byla veliká a nebrala konce. Mlaďoši se spolu pořádně vyřádili. Fotila jsem, ale ty fotky stojí za starou bačkoru. Dvě rychlá péra prostě vyfotit neumím :-).

Díky moc za návštěvu !

Všechny fotky na rajčeti - z d e .

A takhle to u nás vypadalo :-)

Darwin s Andělkou

18.6.2014 - Martička slaví 9. narozeniny

Všechno nejlepší Martí, ale nejvíce ze všeho ti přeji hodně zdraví. Ať ti ještě dlouhá léta můžu házet do vody kamínky a ať si pořád taková tvrdohlavá palice, protože to jsi prostě ty, moje Martička :-).

Všechno nejlepší a hodně zdraví přeji také všem sourozencům Marty a to především sestřičce - velké kámošce - Trixi (Blue Beatrix Santana Golden), kterou často vidíme a chodíme s ní na louku. Tak holky, Martí a Trixí, držte se ať si můžeme s Lenkou vyměňovat pořád tyhle SMS: "dáme louku", "ok, tak v 16", "ok" :-)

"Marta" - Blue Martha Santana Golden "U"

* 18.6.2005

17.6.2014 - Andělka a její sourozenci mají tříměsíčniny.

Prý že se nemá výchova mládeže podceňovat, a tak se zatím nejvíce věnujeme socializaci. Nově vložené fotky do Andělky fotogalerie mluví za vše :-).

Moje zlatíčko Andělka.

[8]

16.6.2014 - Nové fotky Darwina

přibily v jeho fotogalerii. Z Darwina (Diamond Darwin GM) roste krásný pes. Sandro, děkuji moc za pěkné fotky. Pozdrav posílám do Klatov!

Usměvavý Darwin.

7.6.2014 - 49. Podbrdská krajská výstava psů v Rokycanech

a na té nechyběla Meggi (Claudie Love GM) s paničkou Monikou. Obě děvčata měly výstavní premiéru a vedly se nádherně. Nejen goldeny posuzoval v kruhu č. 2 rozhodčí pan Vladimír Adlt a Meggi si z pěti fenek ve třídě mladých vyběhala známku výbornou a krásné 2. místo.

Moniko, moc gratuluji, byly jste šikovné a věřím, že bude ještě lépe :-).

 

"Meggi" - (Claudie Love Golden Martha)

Krajská výstava Rokycany - třída mladých - Výborná 2

Prohlídka zubů u rozhodčího.

5.6.2014 - Skvělá zpráva !

Dnes absolvovala "Meggi" (Claudie Love GM) rtg kyčlí a loktů u MVDr. Deckera v Krchlebech. Výsledek je ten nejlepší, jaký může být a to :

DKK 0/0 a DLK 0/0

Jupíí :-). Moc gratuluji šťastným paničkám Daně a Monice !

Meggi je první vyšetřená fena z vrhu "C" ze spojení : "Saša" (Supreme Star Velvet Charm) "Irby" (Egoiste du Bois de la Rayere).

30.5.2014 - Konec svobody :-)

O tom, že se naše, tedy Marthy partha, rozrostla o slečnu růžovou, které říkáme Andělka už jsem psala, ale že tímto mým rozhodnutím skončí naše "zajeté koleje" a relativní klídek, ještě ne.

Ano, je to tak. Anděla je zkrátka torpédo, která nám všem prohání pérka a převrátila den a noc :-)

Je to drzé, uštěkané, neúnavné štěně. Největší práci s ní má mamina Saša, které nedá pokoj a neustále jí kouše, tahá, skáče na ni a Saša všechno snáší a dokonce ji podezřívám, že jí to baví a vyžaduje to.

Andělka málo spí a to i v noci a chce si hrát. No hrát, to je fakt slabé slovo. Ona zkrátka řádí a to pak po mě Marta hází očkem, jestli tohle fakt myslím vážně, že toto si tedy na „stará“ kolena nepředstavovala. Daník už to vzdal totálně a spí úplně jinde, hlavně ne tam, kde je to malé uštěkané štěně. Prý to fakt v jeho věku nemá zapotřebí.

Když chci, aby byla chvíli v klidu, tak vezmu vodítko a obojek a rázem je z ní hodná holčička. Vodítko a obojek totiž nemá ráda, tak si lehne a leží. Tohle je jediná světlá chvilka pro nás ostatní doma.

Ovšem, že pilně každý den trénujeme a nejen vodítko a obojek, ale také přivolání a základy výchovy štěněte. Anděla je závislá na své mamině a proto to s ní mám těžší. Musím je oddělovat, když ji chci něčemu naučit. Snad nám to půjde a vyroste z ní šikovná psí holka.

Andělka je poděs, ale i milé štěně a za to ji všichni milujeme a všechny si nás pěkně obmotala kolem své pacičky. Jsem ráda, že ji mám. Užívám si chvíle, když jsem s ní a nabíjí mě i když zrovna teď zívám a chce se mi po dnešní probdělé noci spát :-)

Jako moji všichni psi, tak i ona má svoji stránku, kde najdete veškeré info o Andělce. Doufám, že tam budu mít co doplňovat :-).

Také má svoji fotogalerii.

Marta, Saša a Anděla

Anděla křtěná řekou Úslavou.

A učí se postoj.

A taky nosit vše co unese.

Chvíle klidu.

Klid dlouho nebyl :-)

27.5.2014 - Vrh "C" slaví 1. rok !

Tak strašně ten rok utekl a já než se naději, tak vy už slavíte svoje první narozeniny.

Zlatíčka moje - Cindy, Cide, Clér, Cathy a Meggi z celého srdce vám přeji všechno nejlepší, pevné zdraví a krásný život po boku hodných páníčků !

25.5.2014 - U Meggi na návštěvě

a jejích pár fotek, které jsem vložila do fotogalerie. V neděli jsem se zajela podívat na Meggi do Plzně. Díky za milé přijetí, za kafíčko a výbornou bábovku :-)

"Meggi" - (Claudie Love GM)

24.5.2014 - Darwin a Endy - Vrh "D"

oba kluci už mají také vytvořenou fotogalerii kam ukládám jejich fotky z nového domova. Další nové fotky jsem vložila do již vytvořené fotogalerie Honey (Diamond Honey GM).

Děkuji za zprávy o štěňátkách a za fotky. Moc si toho vážím.

"Darwin" - Diamond Darwin GM

"Endy" - Diamond Dasty GM

"Honey" - Diamond Honey GM

19.5.2014 - Vrh "A" slaví 6. narozeniny

Dnes slaví naše první štěňátka 6. narozeniny.

Přeji - Denymu, Samovi, Dexovi, Amorovi, Dendovi, Charliemu, Angie a Ailin hodně zdraví, šťastný a spokojený život. Myslím na vás !!!

17.5.2014 - Cathy Love GM zaválela podruhé :)

Cathynka stejně jako její panička byla úplně poprvé na výstavě psů. Pro začátek panička zvolila Krajskou výstavu v Hradci Králové, protože to mají za humny a taky aby nejdříve okoukly ten výstavní šrumec na nějaké menší výstavě.

Cathynka si od paní rozhodčí Dany Smržové vyběhala ze tří fenek, ve třídě mladých známku výbornou, 2. místo a pěkný posudek.

Marcelo a Cathy gratuluji !!!

14.5.2014 - Štěňátka jsou ve svých nových domovech

Dnes odpoledne odjeli kluci - fialový a žlutý. Ale úplně smutno nám nebude, protože doma zůstala růžová holčička Andělka. Skončilo jedno krásné společné období se sedmi štěňátky a já už se těším na nové, které mi čeká s mojí Andělkou.

Naposled jsem doplnila Deníček štěňátek vrhu D.


Štěňátka moje, moc na vás myslím a přeji všem krásný spokojený život, plný lásky a pochopení.

Přeji vám hodně zdraví !

 

13.5.2014 - Honey (Diamond Honey GM) má svoji fotogalerii

do které jsem vložila fotky od paničky Martiny. Díky moc Martino!

Každé štěňátko z vrhu "D" bude mít svoji fotogalerii, kam budu vkládat jejich fotky z nových domovů. Zatím ji má vytvořenou Honey a Deny (Diamond Destiny GM).

Krásná Honey

 

[4]

12.5.2014 - Cathy a její první lovecké zkoušky

Cathy Love GM v sobotu 10.5. složila úspěšně v I. ceně a počtem bodů 149 svoje první lovecké zkoušky - Zkoušky vloh, které pořádalo MS Chudeřice a OMS Hradec Králové. Zkoušky byly posuzovány podle nového Zkušebního řádu pro retrievery a slídiče (platný od 1.4.2014).

Cathy měla všechny disciplíny za 4 a jen disciplínu stopu živé zvěře, která není povinná, za 3 (retriever nemusí sledovat stopu živé zvěře, při známce 0 pokračuje v dalších disciplínách a známka z této disciplíny nemá vliv na zařazení do ceny, pouze zvyšuje bodové hodnocení psa).

Cathy byla rozhodčími pochválena za krásnou práci na poli a ve vodě.

Fotky ze zkoušek na kterých je Cathy s paničkou - z d e .

Marcelo, moc gratuluji a přeji dál hodně takových úspěchů s Cathy.

[4]

11.5.2014 - Štěňátka nám odjíždějí do nových domovů

Je mi smutno a moc na štěňátka myslím. Ale nedá se nic dělat, sedm štěňat si doma nechat nemůžu :-). Jako vždy jsem se snažila, abych si štěňátka maximálně užila a naopak. Skvělá byla a stále je jejich mamina Saša, která si s nimi pořád hraje a snaží se je alespoň 2x denně nakojit a když ví, že nemá mlíčko, tak jim vyvrhuje její příděl. Je neskutečně obětavá. Poprvé jsem tohle zažila u Martičky, která byla též výbornou matkou svých štěňátek. Dokáže být i výborná chůva Saši štěňátek. Jsou to moje zlaté holky.

Více info v Deníčku vrhu "D".

4.5.2014 - Blížíme se do finále

Správně by tahle aktualita měla mít název "nestíhám" :). Čím jsou štěňátka starší, tím mám větší honičku je zabavit a utahat. Štěňátka řádí jako černá ruka. Vymýšlí nové a nové lumpárny a jsou to opravdu den ode dne velcí raubíři. Na 1. máje jsme měli milou návštěvu ze Slovenska. Přijeli majitelé Saši ženicha Baileyho. Ještě jednou díky za návštěvu. Paní Ilavská nafotila spoustu krásných fotek vč. postojů štěňátek. Fotky jsem uložila na rajče - t a d y.

V sobotu 3. května byla štěňátka objednaná na čipování a první očkování. Byla strašně moc hodná a pan doktor je moc chválil. Seděli krásně na stole a pozorovali pana doktora, jak si vše připravuje. Pan doktor prohlásil, že jsou to rozumbradové :). Cesta autem byla naprosto pohodová. Koukali z okna a myslím, že se jim to líbilo.

V sobotu odpoledne přijela kamarádka Lenka (CHS Apraxia Felon) s fenami Clarou a Trixi a tak jsme se ještě pokoušeli o postoje štěňátek.

Postoje štěňátek jsou uložené v nově vytvořené fotogalerii - 7. týden + videa.

Štěňátka tak poznala další tety Claru a Trixi :) a byla nadšená.

Clara se štěňátky.

28.4. 2014 - Štěňátkům je 6 týdnů

a tak jsem opět po týdnu vážila a potřetí odčervovala. Vytvořila jsem novou fotogalerii - 6. týden. Doplnila jsem Deníček vrhu "D".

Máme volného fialového pejska a jmenuje se Diamond Dasty Golden Martha. Je to pejsek smetanové barvy, má krásnou hlavu, tmavý pigment, je to velký mazel. Velmi vhodný na výstavy, ale též jako rodinný kamarád. Rád si nosí hračky, tak věřím, že z něj bude dobrý aportér a bude vhodný i na zkoušky. Jeho rodokmen - z d e.

V případě zájmu prosím pište na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Diamond Dasty GM

26.4.2014 - Moje láska Daník - 13 let a 3 měsíce

Dandy Golden Prestige

22.4.2014 - 5 pejsků z vrhu "B" slaví 5. narozeniny

před pěti lety se Martičce a Gryffovi narodilo pět krásných kluků - Benny, Jack, Danny, Barnye, Benji.

Zlatíčka moje, přeji vám krásný život, pevné zdraví a moře lásky.

21.4.2014 - Štěňátkům je 5 týdnů

a musím říct, že každý den vymyslí jinou a novou lotrovinu. Dnes byla skoro celý den venku, jen na spaní ne. I když štěňátkům je jedno, kde spinkají, ale přeci jen zem není ještě úplně vyhřátá a tak nechci, aby se nastydla. Zajímá je všechno a už není jednoduché je uhlídat. Sice mi v hlídání pomáhá moje mami a Saša a teta Martha :), ale večer toho stejně máme všechny až nad hlavu. Štěňátka už na mé zavolání krásně přibíhají a někteří se dožadují i hlazení a chování v mé náruči. Každý den máme jinou návštěvu a tak štěňátka o lidskou náruč a pohlazení nemají vůbec žádnou nouzi. Hodně si hrají mezi sebou a zapojuje se také Saša s Martou, což je pro štěňata velmi dobře.

Když nevymyslí štěňata lotrovinu, tak jim k tomu pomůžu já. Dala jsem jim na trhání noviny a to bylo panečku radosti. Hlavně jsem je na chvíli zabavila :)

Spoustu nových fotek a videí ze zahrady jsem uložila do fotogalerie - 5. týden

Video : Trhání novin :)

Moje zlata!

12.4.2014 - Cathy Love GM

se zúčastnila Jarního svodu loveckých psů, který se konal v neděli 6.4.2014 v Šonově u Nového Města nad Metují (OMS Náchod). Posuzoval mezinárodní exteriérový rozhodčí FCI s aprobací na všechny plemena FCI pan Miroslav Václavík.

Cathy byla prý moc šikovná a při prohlídce zoubků a při měření se ani nehnula. Marcelo gratuluji a díky ! Držím palce dál a přeji hodně štěstí na vyšších loveckých zkouškách na které se s Cathy chystáte a pilně na ně cvičíte. Fotky Cathy ze svodu jsem uložila do její fotogalerie.

Kontrola chrupu p. Václavíkem M.

Ještě změřit výšku.

A je to :)

7.4.2014 - Přidělená čísla zápisu

a doplněn Deníček vrhu "D" a nové fotky štěňátek z dnešního odpoledne venku - fotogalerie - 3. týdny.

5.4.2014 - Vařili jsme kaši....... :)

Štěňátka měla poprvé kaši. Myslím, že fotky níže mluví za vše :-). Můj záměr byl jasný. Ulevit Saše při krmení sedmi dravců, ale nevím zda se mi to povedlo. Za sebe říkám, že ne. Chudák Saša měla po jejich lázni v kaši více práce, než kdyby štěňata nakojila. Očistit sedm štěňátek od kaše není žádná legrace, ale Saša to zvládla na jedničku a myslím, že aspiruje na matku roku. Věřím, že příští várku kašičky už zvládnou lépe, protože jsou to moc šikovná štěňátka :-).

Spousty nových fotek a videí jsem uložila do fotogalerie – 3. týden.

Čekání na oběd.......

Před tím Po tom.......

 

[4]

4.4.2014 - Štěňátek první čtvrthodinka na zahradě

Nádherné dny a tak už jsem neodolala a vzala štěňata na zahradu. Nevadilo jim to vůbec a dokonce tam po chvíli usnula. To dělá ten vesnický čerstvý vzduch :-).

Doplněny fotky do fotogalerie - 3. týden + nová videa.


[4]

3.4.2014 - Amor Golden Martha - Vrh "A"

ze spojení - (Blue Martha Santana Golden x Ashbury Touch the Sky)

Amor - 5,5 roků

29.3.2014 - 3x D, aneb Doplněn Deníček "D"

Už zase chodím do práce a tak moc nestíhám doplňovat co je nového u štěňátek v bedýnce. To ale neznamená, že štěňátka nefotím a že jsou sama. Když nejsem doma já, tak hlídá moje mami. A než sedět u PC, tak se raději věnuji mrňouskům. Štěňátka a jejich mamina Saša mají neustálou kontrolu z vedení :-)

Jsou to moje zlatíčka a dělají mi velkou radost.

Nicméně dnes jsem to všechno napravila a doplnila Deníček vrhu "D" a nahrála fotky a videa na rajče z 2.týdne.

23.3.2014 - V "D"éčkovém "D"eníčku

přibyla nová tři videa [1], [2], [3]. Na rajče jsem uložila spoustu nových fotek do - 1.týdne. Doplněn Deníček štěňat.

23.3.2014 - Cathy Love GM

Děkuji moc za nové fotky. Z fotek a mailu je jasné, že se panička Cathynce věnuje a že si obě užívají společné chvíle. Panička se s Cathy chystá na jarní svod a připravují se na lovecké zkoušky. Přeji hodně štěstí a držím palce ! Fotky uložené ve fotogalerii na rajčeti.

[4]

17.3.2014 - Štěňátka se narodila !!!

Po skoro třech bezesných nocích jsme se konečně dočkali. Máme 5 pejsků a 2 fenky. Vzhledem k velikosti Saši bříška musela chuděra podstoupit císařský řez, sama by štěňátka neporodila. Naštěstí všechno dobře dopadlo a štěňátka a mamina jsou v pořádku. Štěňátka jsou strašně čiperná, baští s velkou chutí a Saša se o ně vzorně stará. Postupně doplním Deníček Vrhu "D" a budu přidávat fotky.

11.3.2014 - 56.den a 60.den březosti

Více info v Deníčku vrhu "D" a spoustu fotek.

Saši 60.den březosti

5.3.2014 - Saši 54.den březosti

Saša to má za pár, tedy máme. I když na molitanu na zemi spím už od Marty operace. To prý, abych se trénovala na štěňata.

Na vysvětlenou: moji psi jsou doma opravdu tam, kde jsem já a kromě toho to jsou závisláci na mě a já na nich a protože mám ložnici v patře a tam se musí, jak jinak, než po schodech a protože jsem nechtěla, aby Martička po operaci a Sašenka s velkým břichem chodily po těch schodech a skákaly na postel, tak musel být zákonitě rozložen pohotovostní molitan a to pro spokojenost všech zúčastněných. Všechny mám pak pěkně pod kontrolou. Ne nejsem cvok, tedy doufám :-). Pro někoho možná ano, ale to je mi jedno.

Více info o Saši březosti v Deníčku vrhu "D".

Saša - 51.den březosti - neděle 2.3.2014

2.3.2014 - Naše až moc poklidná neděle a pondělní párání stehů :-)

Jak také jinak. Jedna (Marta) má zatím ještě nařízený pooperační gaučing, druhá (Saša) to má za pár na rodičovskou dovolenou a třetí () má chřipku. V tuhle chvíli je k použití a nejčipernější můj třináctiletý miláček Daník. Kdyby mě kámoška Lenka nevytáhla v sobotu do kina, tak se z postele nehnu. Tedy jak kdo :-)

V pondělí byla Martička u pana doktora na vyndání stehů a už má od něj posvěcené, že konečně může běhat venku na procházkách. Běhat Martí, ne skákat !!! A už žádný válení v peřinách !!!

Martička si náležitě užívá pooperační péči. Jóo, ta v tom umí chodit holka jedna šikovná.

Marta ukazuje Daníkovi svoje krásně zaštepované břicho a nejen břicho a Daník se nestačí divit.

24.2.2014 - Už se to Saše krátí - 45. den březosti

Vytvořila jsem DENÍČEK VRHU "D" do kterého budu postupně zapisovat, jak Saša zvládá svoji březost, jak se jí daří a pak vše o štěňátkách a jejich mamině.

Saša se vyhřívá na sluníčku - 45. den březosti

23.2.2014 - Martička je po operaci :(

V pátek 21.2. jsem se vrátila po 14.dnech domů za pět minut dvanáct. Martička začala ve čtvrtek zvracet a v pátek ráno měla výtok. Takže po krátkém a vydatném přivítání, jsem odhodila bágl a naložila Martu do auta a jeli na veterinu. Pan doktor diagnostikoval pyometru (zánět dělohy), což už jsem cestou tušila.

Martička je tedy po operaci a doufám, že teď už bude jen dobře a že se krásně zahojí a budeme se spolu těšit na Saši štěňátka.

Věřím, že mami, která mi moje miláčky hlídala, by vše sama vyřešila, ale bylo dobře, že to takto dopadlo a já už byla doma s ní, s mojí Martou.

Martík se vyhřívá na sluníčku. 3. den po operaci /24.2.2014/

22.2.2014 - Pár nových fotek Cida a Klér

Mezitím co já jsem zdolávala a funěla na druhou nejvyšší horu Afriky Mt.Kenyu, dostala jsem od páníčků Klér a Cida jejich fotky a krásné povídání o tom, jak se jim parádně daří a jak už jsou šikovní, co všechno umí........ :-)

Všechny fotky jsem jako vždy pečlivě uložila do fotogalerie Klér a Cida na rajče.

Claire Love Golden Martha "Klér"

Klér s kámoškou

Cid Love Golden Martha "Cid"

Cid

Cid s kámoškou

5.2.2014 - Březost potvrzena !

Dnes nám byla sonograficky potvrzena březost naší Saši. Štěňátka by se měla narodit v polovině března. Těším se moc a zároveň už teď jsem napnutá kolik se narodí fenek a kolik pejsků :-)

Pan doktor byl velmi ochotný a nahrál nám fotku ze sono na flashdisk. Doma mi ale čekalo překvapení, když jsem na "flešce" nenašla fotku, ale kraťounkou video sekvenci z jednoho místa v Saši bříšku :). A tak už máme naše první video "déčkových" štěňátek. Moc hezké !

Stále přijímáme rezervace na štěňátka - e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V novém roce, nové plány. Plánujeme štěňátka !!!

Po dlouhém a pečlivém rozhodování a zvažování všech pro a proti a hlavně výborném načasování Saši hárání jsem se nakonec rozhodla pro jarní štěňátka, náš VRH D.

Nemám fenku od Martičky a dodnes toho lituji, že jsem si po ní fenku nenechala, že jsem si to špatně naplánovala a šanci propásla. Nechci proto stejnou chybu udělat u Saši.

Když vše půjde, tak jak má a Saše se narodí štěňátka, tak jedna fenka z níže uvedeného spojení zůstane doma v naší CHS Golden Martha. Už teď se nemohu dočkat.

Při výběru otce našich „Déček“ jsem na pejska kladla stejné nároky, jako tomu bylo při hledání pejsků předcházejících. Důležité pro mě bylo zdraví, povaha, exteriér a pracovní vlohy. Toto vše splňoval pejsek a tím „panem vyvoleným“ se stal

JCH, CH, Grand CH SK, CH CZ Bailey Boy My Joy „Bailey“

Bailey je velmi úspěšný na výstavách (JCH, CH, Grand CH SK, CH CZ), ale též na zkouškách (CACT,CACIT).

Bailey má velmi přátelskou a milou povahu, je kontaktní k lidem a absolutně nekonfliktní k jiným psům bez projevů dominance.

A na závěr nejdůležitější zmíňka o zdraví – Bailey má zrentgenovány jak kyčle, tak lokty a obojí s výsledkem 0/0, je plnochrupý, skus nůžkový, oči čisté.

Jeho rodokmen je plný zvučných jmen, kterému vévodí Baileyho otec - slavný holandský pes

Int.CH Barnum of the Hellacious Acres "Barunum"

Nesmím opomenout ani Baileyho dědu – světového vítěze, světovou špičku mezi goldeny, anglického psa

Paudell Pure Passion „Scott"

a také Baileyho matku JCH CZ a SR, CH CZ a SR, Národní vítězku Slovenska 2008, čekatelku titulu Šampion Rakouska, Grand Šaampion Funny Girl The Dream Team, která pochází ze švédsko – maďarské linie.

Myslím, že Saša a Bailey se k sobě nádherně hodí a že se jejich povahy a vlastnosti budou dobře doplňovat. U štěňátek očekávám kvalitní exteriér, výborné zdraví, milou a přátelskou povahu.

Bailey a Saša

Krytí se uskutečnilo 11.1.2014, a když všechno dobře dopadne, tak štěňátka od písmene „D“ bychom přivítali v polovině března 2014. Doufám v narození štěňat vhodných na chov i výstavy, ale především jako výborných společníků - kamarádů.

Přijímám již předběžné rezervace na štěňátka a v případě vašeho vážného zájmu mě kontaktujte na e-mail: janakovaa@ seznam.cz

28.1.2014 - Cindy Love Golden Martha

Také od paničky Cindy jsem dostala krásné fotky a moc milý e-mail, ve kterém píše, jak se má naše červená holka báječně. Je všemi v rodině milována a za to strašně moc děkuji! Cindy miluje procházky a prý pořád něco nosí v mordě. Také je to velká zahradnice, která hrabe na celé zahradě :).

Se Sárou jsou velké kamarádky. Cindy na Sáru trpělivě čeká, až přijde ze školy a to je pak velká radost, když se holky vidí.

Krásné fotky jsem vložila do její fotogalerie.

Cindy a Sára

Myslím, že veteránce Sensi se daří vedle Cindy dobře a že jí to očividně prospělo, když má vedle sebe mladou dračici.

Cindy a klacíky. Po kom to ta holka jenom má :)

21.1.2014 - Pozdrav od Cathy a její nové fotky

Opět jsem dostala milý mail a fotky od páníčků Cathynky (Cathy Love Golden Martha). Díky moc za to, že mi píšete a posíláte fotky. Alespoň někdo.

Cathynka se má báječně. Od Ježíška dostala spoustu dárků, tak nejspíš byla hodná :). Také se poprvé zúčastnila s paničkou honu, ale zatím jen jako divák. Páníček je myslivec a tak ho holky doprovázely.

Cathy se tam prý moc líbilo a byla ve svém živlu, když jí panička pustila z vodítka na vyhánění zvěře. Super, to jsem moc ráda.

Všechny nově zaslané fotky jsem jako vždy vložila do Cathynky fotogalerie.

Cathy a její nádherná hlava.

Cathy na honu.

Cathy na honu s páníčkama.

Cathynky psí život :)

20.1.2014 - Daník slaví 13. narozeniny - Happy birthday !

Na svůj věk je Daníček stále vitální a s velkou chutí do života. Jeho neustálá dobrá nálada je neuvěřitelná a nakažlivá. Velmi mi pomáhá.

"Můj milý Daníčku, přát si, abys tady byl se mnou ještě spoustu let, to by bylo asi hodně troufalé (i když, bylo by to moc krásné a strašně bych si to přála), ale ještě pár let po mém boku, to by se snad mohlo zařídit, ne?

Tak všechno nejlepší a hodně zdraví, má lásko goldení. Díky za to, že jsi."

Dandy Golden Prestige - * 20.01.2001

Tak tohle je typický Daník se svým aportem. Daník byl a stále je velký aportér, který by se pro aport přerazil :).

13.1.2014 - Televizní maniak Marta :)

Miluje televizní pořady kde jsou zvířata a to jakákoliv. Je to velký divák, ale je zajímavé, že se dívá jen ona. Daníka ani Sašu televize nezajímá. Já si večer čtu knihu a Martě pustím televizi :)). Ještě že ji nezajímá politika. To by měla fakt zákaz.

Pozorně čeká až se objeví zvířátko.

Teď hlavně NERUŠIT !!!


1.1.2014 - PF 2014