31.12.2015 - Najdi retrívra, aneb blažená Saša

30.12.2015 - Podzimní výběr

Na konci roku dodělávám resty a probírám se foťákem. Vybírám, mažu a ukládám fotky psů, které jsem fotila v průběhu podzimu. Některé jsem si uložila na památku na rajče t a d y .

zleva: dcera s matkou - Andělka se Sašou

26.12.2015 - Po Vánocích procházka

Až na to jarní počasí bylo všechno, tak jak o Vánocích má být: plné krabice cukroví, kapr, mísa bramborového salátu, vánočka, stromeček, dárečky, pohádky a povánoční sobotní procházka v Radobyčicích s partou lidí a psů.

U nás doma je největší divák tv Martička. Zajímá jí každý žánr :)

Klikněte na obrázek pro video.

Na sváteční procházce bylo nádherné počasí a pejsci se vyřádili. Andělce přijel brácha Darwin a sestřička Honey. Fotila jsem, ale 12 psů vyfotit tak, aby fotky byly na koukání, tak to je pro mě fakt nadlidský výkon. Skupinovka se povedla. Všechny fotky jsou uložené na rajčeti - t a d y.

Darwin, Honey, Clara, Demi, Anděla, Martha, Saša, Aston, Bady, Coffi, Andulka a Collin

8.12.2015 - Darwinovo výstavní víkend v Rakousku

O víkendu 5.12. a 6.12. se konala ve Welsu Mezinárodní výstava psů. Darwin (Diamond Darwin GM) se vystavoval oba dva dny v mezitřídě a vždy zasáhl do pořadí a obdržel pěkné posudky. Sandro, gratuluji!

  • sobota - Výborný 4 - rozhodčí: Borge Espeland (N)
  • neděle - Velmi dobrý 3 - rozhodčí: Hans Rosenberg (S)

 

Diamond Darwin Golden Martha

[4]

3.12.2015 - Persí - Diamond Derrick GM

Děkuji za fotky Persího. Z fotek je jasné, že Persí je v milující rodině a to mě moc těší. Těším se, až vás uvidím!

[4]

2.12.2015 - Poděkování

Chtěla bych poděkovat všem, kteří si vzpomněli na Sašu a poslali jí přání k narozeninám. Bylo vás opravdu hodně a moc si toho vážím. Samo sebou, že jsem jí všechna přání vyřídila :). Saša koukala a čekala, jestli z toho zase nekápne nějaká dobrota, nebo alespoň plyšák :).

A tady je jedno přání od Eiffelka. Ještě jednou díky moc!

29.11.2015 - 1. advent a 6. letá Saša

Té mojí holce už je 6 let a sešlo se to pěkně na 1. adventní neděli. Takže pro dnešek byl program jasný. Dopoledne jsme vyráběli adventní výzdobu a pak Sašenka dostala dárečky z kterých měli všichni radost, ale taky trochu záviděli. Některý dárek Saše dlouho nevydržel, protože si ho přivlastnila Andělka. Odpoledne jsme pak jeli do lesa. Kdyby Saša podávala režnou, museli bychom vyběhávat kocovinu, ale zaplaťbůh se vyplavovaly jen endorfiny.

Sašenko moje, přeju ti všechno nelepší a hlavně hodně zdraví! Mám tě ráda!

[8]

28.11.2015 - Samík a Sofinka

Atrey Golden Martha

27.11.2015 - Nové fotky Elis a Růženky

Evelyn Star Golden Martha

[4]

Epril Star Golden Martha

[4]

24.11.2015 - Dnes má svátek Emílie

a tak je ta správná chvíle zveřejnit krásné fotky Emilky (Emily Star GM), které mi poslala její panička Alena. Díky moc za pěkné fotky, které jsem vložila do její fotogalerie.

[4]

22.11.2015 - Honey a její skvělé zdravotní výsledky

Dnes byla Honey (Diamond Honey GM) na rtg u MVDr. Deckera a výsledky jsou nejlepší z nejlepších. Je to jedna z nejdůležitějších podmínek k uchovnění. Mám obrovskou radost a jsem šťasná, že další už 5. vyšetřené štěně z vrhu D po Saše a Baileym je negativní. To je úžasné skóre a já moc děkuju, že jste s Honey na rtg šli a děkuji za péči a lásku, kterou jí dáváte. Moc si toho vážím!

Diamond Honey Golden Martha

DKK 0/0, DLK 0/0, OCD ramen negativní

20.11.2015 - Diamond Darwin je chovný pes

Darwin splnil všechny podmínky, které jsou podmínkou k zařazení do chovu. Jeho paničce Sandře a i Darwinovi přeju, aby se z něj stal i krycí pes a našel si psí nevěsty a nebo nevěsty jeho :-).

Diamond Darwin Golden Martha ze spojení ( "Saša" Velvet Charm Supreme Star x "Bailey" Bailey Boy My Joy) - má všechna vyšetření negativní: DKK 0/0, DLK 0/0, OCD neg., GR-PRA1 (clear), GR-PRA2 (clear), PRA-prcd (clear), ICT-A (clear). Výška 59 cm, skus nůžkový, plnochrupý.

Diamond Darwin Golden Martha

chovný pes u Retriever klubu CZ - reg. č. 403/15


18.11.2015 - Cathy na honech

Je čas honů a tak se Cathy (Cathy Love GM) se svojí paničkou Marcelou pravidelně honů účastní. Cathynku to moc baví. To je super. Marcelo, díky za e-mail a za fotky, které jsem vložila do její fotogalerie.

[4]

17.11.2015 - Eiffel Star GM

a jeho nové fotky ve fotogalerii. Veroniko děkuji!

[4]

15.11.2015 - "LL" - listopadová louka

Dnes se sešlo na louce "jen" osm retrívrů, ale zato tři sourozenci z vrhu D - Andělka, Honey a Darwin. Bylo super vidět alespoň tři sourozence pohromadě i s maminou Sašou. Přišla i Lenka s Trixi, Clarou a Demi. Opět nás byla zase pořádná parta, ale rekord dnes překonám nebyl. Honey má nejspíš před háráním a tak Darwin měl oči jen pro ní a bylo mu úplně jedno, že je to jeho sestřička. Sice už je listopad, ale to ani jednomu retrívrovi nebránilo vykoupat se v řece. Měla jsem foťák a i když nesvítilo sluníčko, tak nějaké fotky máme. Musela jsem přeci využít toho, že jsem tam měla "moje" tři štěňátka :). Ale řeknu vám, vyfotit osm retrívrů tak, aby byla trochu kloudná skupinovka, tak to je nad lidské síly. Nad moje určitě ano. Když to už už vypadalo, že by to mohlo vyjít, tak se někdo zvedl a tak pořád dokola. Každý kouká jiným směrem a ty jejich ksichtíky také stojí za to :). Docela jsem se u těch fotek pobavila. Ono je to pro ně také těžké, když sotva vyskočí z auta a musí se jít fotit, když chtějí běhat s kámošema nebo hrabat myšky, viď Marti? Díky za dnešní odpoledne s vámi všemi !!!

Všechny fotky k prohlédnutí - z d e .

[4]

8.11.2015 - Canisterapeutické zkoušky

Andělka s Darwinem v neděli úspěšně složili s plným počtem bodů canisterapeutické zkoušky, které se konaly v Třemošné u Plzně pod patronátem Pomocné tlapky.

Ke zkoušce se dostavilo 42 týmů (pes a člověk). Pejsci od malých až po obří a různých plemen. Je neuvěřitelné, jak všichni pejsci ten šrumec v jedné místnosti zvládli naprosto v pohodě. Na to vskutku potřebují klidnou nervovou soustavu.

Smekám před všemi a moc gratuluji všem canisterapeutickým týmům.

Fotky ze zkoušek - z d e.

Andělka s Darwinem

[4]

7.11.2015 - Růženka zahradnice

Tohle krátké video by se také mohlo jmenovat: Moje květinky, moje zahrádka milovaná :). Nejvíce se prací Růženky bavila paní sousedka. Mě zase pobavila paní sousedka. Pusťte si video se zvukem, stojí to za to :-)

Moje květinky, moje zahrádka milovaná

6.11.2015 - Nové fotky Elis a Růženky

Děkuji moc za krásné podzimní fotky holčiček Elis (Evelyn Star GM) a Růženky (Epril Star GM). A ještě větší díky za to, jak se všichni staráte a pečujete o svá štěňátka. Moc si toho vážím. Fotky jsem vložila do jejich galerií na "rajče".

"Elis"

Evelyn Star Golden Martha

[4]

"Růženka"

Epril Star Golden Martha

[4]

30.10.2015 - Emilka trénuje výstavní postoj

A jde jí to s paničkou moc dobře. Aleno, jste obě moc šikovné a jen tak dál. Děkuji za fotku a těším se na další :)

Emily Star Golden Martha

29.10.2015 - Eiffelek na červeném koberci v Karlových Varech

Jak sám nadpis napovídá, Eiffelek byl zase na výletě a podle fotek si výlet s paničkou moc užil. Dokonce se prošel jako hvězda po červeném koberci. Co jako, vždyť Eiffelek hvězda je a dokonce ji má i ve jméně :). Všechny krásné fotky jsem vložila do Eiffelkovo fotogalerie. Veroniko, moc za ně děkuji.

Eiffel Star Golden Martha

[4]

25.10.2015 - Sraz retrieverů, aneb najdi si toho svého :)

Když se sejde 11 retrívrů, tak to už je na louce pořádně bílo a ani nemusí sněžit. Všichni si procházku moc užili, pesani vyběhali, dvounožci popovídali...... Doufám, že procházku v takovém počtu brzy zopakujeme. Pár fotek - z d e.

23.10.2015 - Meggie - V2, R.CAC

Meggie (Claudie Love Golden Martha) se v pátek zúčastnila se svojí paničkou Danou Speciální výstavy retrieverů ve Viničné. Tuto výstavu pořádal Slovenský retriever klub.

Meggie se vystavovala ve třídě otevřené a obdržela hodnocení - Výborná 2 a res. CAC. Je to úžasný výsledek, kterého si moc vážím, neboť posuzoval anglický rozhodčí pan David Hutchison (Waverton kennel).

23.10.2015 - Drakyáda bez draků a větru, ale za to s bezva nejen psí partou :)

zleva: Ford, Anděla, Dýna, Lot, Sisi, Saša, Marta

20.10.2015 - Nové fotky Elis, Emily a Elwise

jsem vložila do jejich fotogalerií. Děkuji moc za zaslané fotky a speciálně Natálce D. za krásné povídání o Elis.

Elis - Evelyn Star Golden Martha

[4]

Emily Star Golden Martha

[4]

Elwis Star Golden Martha

[4]

16.10.2015 - Darwinovo genetické testy

Darwin (Diamond Darwin GM) byl vyšetřen na dědičnost očních chorob a kůže a jeho testy dopadly jak nejlépe mohly. Všech testy - PRA-prcd, GR-PRA1, GR-PRA2 a ICT-A jsou - NORMAL. A tzn., že potomci po Darwinovi nemůžou nikdy těmito chorobami onemocnět.

Jsem moc ráda za takové parádní výsledky. Sandro, moc gratuluji a děkuji za to, jak se o Darwina staráš!

[4]

10.10.2015 - Deny a jeho první lovecké zkoušky

Deny (Diamond Destiny GM) v sobotu startoval na svých prvních Klubových podzimních zkouškách ve Sloveči, které pořádal Klub chovatelů loveckých slídičů. Deny celé zkoušky došel ve III. ceně, 168 bodů. Jano, moc gratuluji a věřím, že máte na víc :). Výsledky zde.

6.10.2015 - Další nové fotky Růženky a Eiffela

Fotky od profi fotografa, tak to je jiná liga. A když ho Růženka s paničkou potká na procházce v lese a on se zeptá, jestli si může Růženku vyfotit, že je moc krásná, tak to už je i na mě moc a závidím a chci procházkovat v jejich lese :-)). Díky panu Křivánkovi za nádherné fotky Růženky, které jsem s radostí vložila do její fotogalerie.

Epril Star Golden Martha

[4]

(Pozn. vpravo nahoře je možné rozklinout fotku na větší velikost)

Eiffel Star Golden Martha

Eiffelkovo fotky z dalších výletů: Větruše v Ústí nad Labem a Komáří Vížka v Krušných horách. Všechny zaslané fotky jsem vložila do fotogalerie. Veroniko, moc děkuji za e-mail a za krásné fotky.

[4]

4.10.2015 - Mezinárodní den zvířat a návštěva Růženky

A když byl ten MDZ, tak jsme jedno zvíře navštívili a to naší růžovou holčičku Růženku :). Růženka (Epril Star Golden Martha) je pěkná uličnice a nechtěla se nechat ode mě chovat, neměla totiž vůbec čas a pořád prováděla nějakou lumpárnu. Nejvíc jí zajímalo co se děje u sousedů a přes plot k nim také prolézala. Také krásně aportuje a i na fotkách je jasné, že ji baví nosit. Chtěla jsem ji postavit do výstavního postoje, ale to bylo pro nás obě náročné, jednak je to malá hadimrška, která chvíli nepostojí a také kvůli tomu, že mám stále funkční jen jednu ruku. Ale na to, že se jednalo o volný postoj díky mému handicapu si Růženka nevedla vůbec špatně. Nakonec fotku jejího postoje mám a není vůbec k zahození, ba naopak je postoj velmi vydařený. Všechny nedělní fotky jsem vložila do Růženčino fotogalerie. Bylo moc fajn vidět zase Růženku s Evou. Díky za to!!!

Epril Star Golden Martha

[4]

30.9.2015 - Září ukončíme krásnými fotkami našich zlatých štěňátek

a já za ně mockrát děkuji a musím říct, že jste všichni úžasní a moc mě těší, jak se o ty "naše" štěňátka staráte, jak je socializujete, jak s nimi jezdíte nebo chodíte na výlety. Jedním slovem NÁDHERA! Ještě jednou DÍKY!!!

A tady jsou:

Diamond Darwin Golden Martha

Začnu od nejstaršího Darwina (brácha Andělky). Darwin má v jeho fotogalerii krásné fotky z Itálie, kde byl s paničkou Sandrou.

[4]

Erwin Star Golden Martha

Erwinek má za kámoše velkého polobráchu Darwina a malou kámošku Ellinku :). Všechny tři jsem viděla v pondělí a škoda, že jsem měla tak málo času. Jste správná trojka a ráda jsem vás viděla.

[4]

Eddie Star Golden Martha

Eddie jezdí se svojí rodinou na výlety a naposledy byli o prodlouženém víkendu na výletě v Třeboni. Ty se máš Eddie! S páníčky chodí do práce a tak není nikdy sám.

[4]

Eiffel Star Golden Martha

Eiffelek a jeho výlet do Berouna za medvědy z večerníčku - Vojtou, Kubou a Matějem :)

[4]

Emily Star Golden Martha

Emilka má doma zlaťáčka Ozzyho a to je děsně skvělé, když má štěňátko ještě doma velkého kámoše. Přeci jen není nad "svoji" partu :) i když má úžasné majitelé a s paničkou dokonce chodí do práce do vet. ordinace, kde potkává další kámoše.

[4]

27.9.2015 - Meggie je jednička :)

Meggie (Claudie Love GM) má Oblastní výstavu psů v Plzni na Doubravce doslova za horem a to je hřích se jí nezúčastnit. A Meggie se to vyplatilo a svoji třídu otevřenou vyhrála a od pana rozhodčího M. Václavíka obdržela známku Výbornou 1. Dano a Meggie, gratuluji!!!

24.9.2015 - Intercanis Brno a Klubová výstava retrieverů Oslavany

Uplynulý víkend se vystavovaly fenky z vrhu C - Meggie (Claudie Love GM) a Cathy (Cathy Love GM). Dano a Marcelo, moc vám gratuluju! A pošlete nějaké foto :). A takhle parádně se umístily:

19.9. - Národní výstava psů v Brně : rozhodčí pan Miroslav Václavík (CZ)

Meggie - třída otevřená - Výborná 2

Cathy - třída pracovní - Velmi dobrá 2

20.9. - Klubová výstava retrieverů - RK CZ - Oslavany : rozhodčí Mrs. Kathy Gorman (UK)

Meggie - třída otevřená - Výborná 3

22.9.2015 - Nové fotky Elwise a Honey

jsem přidala do jejich fotogalerií. Moc vám za fotky děkuji a Davidovi od Elwise díky za super vyčerpávají a krásný e-mail, který jasně vypovídá o tom, jak se Elwis má parádně. Honey byla s páníčky na Šumavě a já už začínám žárlit na to, jak všichni jezdí na výlety a my nikam nemůžeme, protože mám sádru na ruce, díky mojí bláznivé Andělce, která mi podrazila nohy a já letěla jako hruška a zalehla si ruku. Je to moje střeštiprdlo, která když letí, tak nevidí a neslyší.

Elwis Star GM

Diamond Honey GM

20.9.2015 - Eiffelek a jeho výlety

Od paničky Eiffelka jsem dostala spoustu pěkných fotek ze kterých je patrné, jak se Eiffel má krásně, až mu trochu závidím :). Jezdí si na výlety, hraje si s kámošem Parím...., prostě paráda. Veroniko, díky moc za pěkný e-mail a za fotky, které jsem vložila do fotogalerie Eiffelka.

A tady malá ochutnávka:

"Na Okoř je cesta jako žádná ze sta"....... a Eiffelek tam byl

"tam kde se stéká, tam u Mělníka, proud řeky Labe s Vltavou"....a Eiffelek tam byl :)

A kam teď paničko?

No přeci domů za Parískem!

15.9.2015 - Nové fotky Emily, Růženky a Erwina

Krásné fotky jsem vložila do fotogalerií - Emily, Růženky a Erwina. Moc děkuji za fotky a za zprávy, které od vás dostávám. Jste všichni skvělí :)

Emily na procházce

Růženka a její kamarád Fanda, aneb jednou si dole

Jednou nahoře. Zatím jsou síly vyrovnané :)

Růženka jede na II. očkování.

Darwin s Erwinem, aneb učitel a žák.

Mám nemám.....

Šikulka Erwin už plave. Když má takového kámoše a učitele, tak není divu.

Darwin v roli starostlivého kámoše. Nespustí z Erwina oči.

10.9.2015 - Štěňátka dělají radost v nových domovech

a já uzavírám DENÍČEK VRHU E.

Štěňátka moje, už čtřyři dny vás nekrmím, nesbírám hovínka, nehladím, nechovám, neutíkáte přede mnou, nepouštím k vám Sašu ani Andělku..... Už čtyři dny na vás moc vzpomínám a mám hrozně moc času. Štěňátka moje, bylo to jako vždy s vámi moc krásné! Ale bylo to také hodně starostí a to od chvíle, kdy Sašenka začala hárat. Od té chvíle začne kolotoč: kdy jet na krytí za ženichem, snad se krytí povede, snad fena zabřezne, průběh březosti, blížící se porod, vydržet a rodit doma, nebo jet na veterinu..... a takhle bych mohla pokračovat až do posledního dne, kdy mi odešlo poslední štěňátko. Nestěžuji si a znovu opakuji, byly to nádherné chvíle - zrození 7. životů - a kdo chová nebo choval štěňátka a bere to celé vážně a zodpovědně, tak ví o čem píšu. Možná to prožívám zbytečně moc, ale já to tak mám :)

Děkuji všem, kteří mi už posíláte fotky štěňátek a zprávy o nich.

Založila jsem štěňátkům z vrhu E jednotlivé fotogalerie, kam budu ukládat jejich fotky, které mi budete posílat.

Fotogalerie : Epril, Emily, Evelyn, Eiffel, Eddie, Erwin, Elwis

Růženka - Epril Star GM

Emily Star GM

Elis - Evelyn Star GM

Také jsem vytvořila v celosvětové databázi retrívrů K9 rodokmeny :

Epril Star GM Emily Star GM Evelyn Star GM

Eiffel Star GM Eddie Star GM Erwin Star GM Elwis Star GM

A ve foťáku našla fotky z posledních dní u nás doma, které jsem ještě uložila do fotogalerie 8. týden.

Eddie Star GM

Eiffel Star GM

Elwis Star GM

Erwin Star GM

30.8.2015 - Andělky první "velké" lovecké zkoušky

V neděli 30.8. jsme se s Andělkou zúčastnily Klubových podzimních zkoušek v Těškově, okr. Rokycany, které pořádal Retriever klub CZ. Andělky to byly úplně první vyšší lovecké zkoušky. Rozhodla jsem se 3.8. a hned ji také přihlásila. Bohužel jsme nemohly trénovat tak, jak bych si představovala, neboť panovaly ty velká vedra a i štěňátka zabrala spoustu času. No, když to tak shrnu, tak jestli jsme trénovaly cca 14 dní, tak je to moc.

Ale protože je Andělka šikovná a já jí věřila, tak jsme v neděli nastoupily a udělaly jsme dobře. Andělka i přes velké horko, které zase ten den bylo, zkoušky dokončila ve II. ceně a s 209. body. Celkově se umístila na 8. místě.

Přinášení kachny z hluboké vody

Do poslední disciplíny šla Anděla stále v I.ceně a jen s jednou trojkou z vyhledávání. Na poslední disciplínu Anděla nastupovala úplně jako poslední a bylo strašné horko. Andělka vlečku vypracovala asi do půlky a pak se vrátila, takže jsem ji musela nasadit znovu a jen se modlit, aby ji došla a přinesla mi králíka. Naštěstí mi asi vyslyšela, ale když byla ode mě tak 2 metry, tak si asi řekla, že mi to musí stačit a králíka vyplivla, tak jsem musela dát znovu povel a tím se nám opět známka snížila. Celkově jsme tedy za tuhle vlečku obdrželi známku 2 a tím pádem II. cena. Je to škoda, protože celkový počet bodů 209 by nám bohatě stačil na I.cenu. Na přehled výsledků se můžete podívat - z d e.

Vlečka s pernatou zvěří

Ale stejně klobouk dolů, že to takhle Andělka zvládla. Na to, co jsme trénovaly a na to, že to byly její první „velké“ zkoušky, byla moc šikovná a když se dívám na celkové výsledky, tak byla druhá nejmladší účastnice. Andělko, díky moc!

Zkoušek se zúčastnilo 15 psů, z toho 5 psů došlo v I. ceně, 8 psů ve II. ceně a dva psi zkoušky nedokončili.

Všem zúčastněným gratuluji a přeji hodně štěstí na dalších zkouškách.

Děkuji Sandře za spoustu krásných fotek a za držení palců. Bez ní bych tyto Andělky první zkoušky neměla tak krásně zdokumentované. Díky Sandro!!!

29.8.2015 - MVP Interdog Bohemia Mladá Boleslav

Na této výstavě opět bodovali kluci z vrhu D - Darwin a Deny.

V mezitřídě si Darwin vyběhal známku Výbornou 1 a další titul CAC. Deny se vystavoval naposled ve třídě mladých a obdržel také známku Výbornou a 2. místo. Jano a Sandro, moc vám gratuluji a děkuji!!!

Golden retrievery posuzoval rozhodčí ze Slovenska pan Piskay Vladimir.

Diamond Darwin GM - V1, CAC - mezitřída

Diamond Destiny GM - třída mladých - V2

22.8.2015 - Klubová výstava retrieverů v Třeboni - KCHLS

Golden retrievery posuzovala Mrs. Sussanna Höger z Rakouska. Sandro a Jano, gratuluji !!!

"Darwin"

Diamond Darwin GM, mezitřída - Výborný 3

"Deny"

Diamond Destiny GM, třída mladých - Výborný 4

9.8.2015 - Darwin opět zazářil na výstavním mole

tentokrát na VI. Krajské výstavě v Týně nad Vltavou. Darwin se vystavoval v mezitřídě a byl ohodnocen rozhodčím MVDr. Františkem Šimkem - Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz. V závěrečné soutěži o titul nejlepšího psa FCI sk. VIII Darwin získal krásné 2. místo (o titul soutěžili všichni Krajští vítězové z konkurence psů a fen, vítěz, vítěz třídy veteránů, vítěz třídy mladých, vítěz ze skupiny neuznaných).

Super úspěch a já moc gratuluji !!!

Diamond Darwin Golden Martha

Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz, 2. místo - nejlepší pes FCI sk. VIII

5.8.2015 - Gratulujeme Maxíkovi !

Tatínek "éčkových" štěňátek Max (Jewel General Golden Countryside's) složil další zkoušku záchranných prací - sutina - 2. stupeň (denní a noční speciální práce) - ZZP2. Je to skvělé a moc gratuluji. Maxík je velký šikula!!!

2.8.2015 - Darwin na Konopišti

Na Oblastní výstavě retrieverů (RK CZ) obdržel Darwin (Diamond Darwin GM) v mezitřídě ocenění Výborný 1 a Vítěz třídy. Posuovala rozhodčí paní Zdenka Jílková. Sandro, gratuluji!

30.7.2015 - Štěňátka dnes začala svůj 4. týden

a byla poprvé venku na zahradě a nafotili jsme spoustu fotek (viz Deníček vrhu E) :)

A když už jsem byla v tom focení a večer bylo pořád sluníčko a krásné mraky, vyrazila jsem se všemi dospěláky na pole, kde jsem jim udělala společnou fotku. No byli zase z mého nápadu fotit nadšení, co vám budu povídat. Andělka místo focení honila ptáčky po poli, Marta hrabala myšky, Saša si masírovala záda na strništi a Daník byl šťastný, že jsem ho zase někam vyvezla. Je těžké je všechny zkompletovat a když jsem na ně sama a když si každý chce dělat něco jiného :). Ale nakonec se fotka doufám povedla a mám vzpomínku na všechny moje lásky.

26.7.2015 - Klubová výstava v Horce nad Moravou

a Deny (Diamond Destiny GM) s paničkou Janou si vyběhali ve třídě mladých známku Výbornou a 2.místo. Je to nádherný úspěch na klubovce a z 9. psů, ale už bych vám přála konečně to první místo, ale aby to tam "spadlo", tak je někdy zapotřebí i kus štěstí. Doufám, že příště už ho budete mít.

Ve třídě otevřená se vystavovala Meggie (Claudie Love GM) a obdržela také známku Výbornou a moc pěkný posudek.

Jano a Dano, jste skvělí a moc vám gratuluji !!!

Klubovou výstavu pořádal Retriever Klub CZ v Horce nad Moravou a byla to 1. Klubová výstava retrieverů na Severní Moravě.

Golden retrievery posuzovala rozhodčí z Rakouska paní Ingrid Grill.

Deny

[4]

18.7.2015 - Národní výstava psů Mladá Boleslav

Na téhle výstavě se vystavovali kluci z vrhu "D" - Darwin a Deny a já smekám klobouk, protože v takovém horku, jaké bylo v sobotu se fakt nedalo dělat vůbec nic, natož běhat v kruhu a vystavovat psa.

A smekám podruhé, protože kluci se i krásně umístili a obdrželi moc pěkné posudky od rozhodčího p. Studeníka.

Sandro a Jano, moc gratuluji !!!

Darwin byl přihlášený do mezitřídy, kterou vyhrál a obdržel známku Výborný 1 a další titul do sbírky CAC!

"Darwin" (Diamond Darwin GM)

Výborný 1, CAC

Brácha Deny bojoval ve třídě mladých a s paničkou Janou si vyběhali také známku Výbornou a pomyslné 5. místo z 12. přihlášených psů. Škoda, pořadí jim uteklo o fous :)

"Deny" (Diamond Destiny GM)

Výborný

17.7.2015 - Dopis pro Andělku

V pátek přišel Andělce dopis z KCHLS-sekce retrieverů ve kterém byla potvrzena její chovnost pod reg. č. 21/GR/15.

Tak teď ještě po 18. měsících věku její chovnost zpečetit na ČMKJ plemenné knize a je to :).

13.7.2015 - Darwin na zkouškách OVVR

V sobotu 11.7. Darwin (Diamond Darwin GM) úspěšně absolvoval OVVR - ověření vrozených vlastností retrieverů v Roudné u Soběslavi (Výcvikový tábor Roudná), které pořádal Retriever klub CZ. Z 11. nastoupených psů se Darwin umístil na krásném 5. místě ve II. ceně a 186 body.

Touto zkouškou Darwin splnil poslední podmínku nutnou pro uchovnění. Sandro, moc gratuluji !

11.7.2015 - Persí a jeho kámoši

Tak takhle tráví prázdniny Persí (Diamond Derrick GM) se svým kamarádem Samuelem.
Oni dva jsou fakt parťáci, kteří se hledali :). Díky za krásnou fotku paní Majerová.

8.7.2015 - Vítám vás na světě štěňátka !

Saše a Maxovi se narodilo 7 krásných a zdravých štěňátek. Všechno dění v pískající bedýnce budu zapisovat do Deníčku vrhu "E", vč. fotek a videí.

30.6.2015 - Meggie, Cathy, Darwina a Denyho nová prezentace

Meggie, Cathy, Darwin a Deny mají svoje nové osobní stránky. Všichni čtyři jezdí na výstavy a na zkoušky a jejich páníčci se jim opravdu věnují a protože už mají spoustu krásných výsledků, všichni si zasloužili svoji osobní stránku.

27.6.2015 - Intercanis CACIB Brno

Na této výstavě se vystavovali bráchové Darwin a Deny. A oběma první místo uteklo o fous. Škoda, tak snad příště. Posuzoval rozhodčí pan Jaroslav Matyáš (SK).

Ve třídě mladých se vystavoval Deny (Diamond Destiny GM) a obdržel Výborný 2.

Deny s paničkou Janou

V mezitřídě se vystavoval Darwin (Diamond Darwin GM) a také obdržel Výborý 2, R. CAC.

Darwin s paničkou Sandrou

Oběma moc gratuluji. Jste úžasní!

23.6.2015 - Makové odpoledne

Dnes jsem vyvezla tu moji čtyřnohou partu k rozvektlému makovému poli, kde jsem je chtěla vyfotit než mák odkvete a než začne zase pršet. Maková panenka by nám mohla závidět.

Daník byl šťastný, že je zase s námi všemi tam, kde to dobře zná a také nám jeho radost dával patřičně najevo. Všechny fotky jsou uložené na rajčeti - t a d y .

V podvečer jsem jela s Andělou na očkování a se Sašou na druhé sono. S paní doktorkou jsme čiperná štěňátka dlouho pozorovali a nemohli se vynadívat. Jen pořád nevíme kolik jich Saša v bříšku nosí, protože břicho už je štěňátky přeplněno a je velmi obtížné určit jejich počet. Důležité však je, že podle paní doktorky je všechno v pořádku. Za necelé tři týdny se už všechno dozvíme. Moc se na ty malé prťouse těším.

Měli jsme prima den a pršelo až večer a byla i nádherná duha :)

20.6.2015 - Národní výstava psů v Klatovech

Klatovy máme za humny, tak jsem přihlásila Andělku do mezitřídy. Na výstavě už na nás čekali její bráchové Darwin a Deny. Jsem ráda, že jsem kluky zase viděla.

A jak se sourozenci - Andělka, Darwin a Deny umístili? Úžasně, ještě teď jsem v šoku a strašně ráda, že jsem jela. Andělka a Darwin si v mezitřídě vyběhali - V1 CAC a oba se tak stávají čekateli Českého šampiona krásy. A Andělka má prakticky splněny všechny podminky, které jsou potřebné k uchovnění. Darwinovi chybí jedna zkouška - OVVR na kterou se s paničkou chystá v červenci a bude mít také splněno.

Deny se vystavoval ve třídě mladých, který si v silné konkurenci vyběhal známku Výbornou 4. Deny již má od Plemenné knihy ČMKJ chovnost potvrzenou. Moc gratuluji.

Je to nádhera a já všem gratuluji. Byli jste báječní a moc vám to slušelo. Spoustu fotek najdete na "rajčeti" - t a d y.

Posuzovala rozhodčí paní Alena Čečrdlová.

 

"Andělka" (Diamond Angel GM) - Výborná 1 CAC

"Darwin" (Diamond Darwin GM) - Výborný 1 CAC

"Deny" (Diamond Destiny GM) - Výborný 4

[4]

18.6.2015 - Martička slaví kulatiny - 10 LET !

Pátrala jsem po významu čísla deset. Deset budí dojem úplnosti, dokončenosti. Desítka je popisována jako „kulaté“ číslo, a to ve významu uspokojení, zadostiučinění, vyvolává asociace spojené s maximální kvalitou, s nejlepším možným – „dokonalá“ desítka.

Tak to tedy sedí a Martička to ví :). Dnes slaví ta moje holka svoje první dvouciferné narozeniny.

Dostala dort a spoustu drobných dárečků. O všechno se podělila, o něco rovným o něco nerovným dílem. Oslava byla vydařená a tak ať nás jich čeká ještě hodně takových.

Všechno nejlepší a hodně zdraví přejeme také všem sourozencům z vrhu "B" Santana Golden.

Martí, všechno nejlepší a ať slouží zdravíčko!!!

[4]

14.6.2015 - Andělky první zkoušky - OVVR - 1. cena, 208 bodů

V neděli jsme se s Andělkou zúčastnily jejích první zkoušek – Ověření vlohových vlastností retrieverů, které pořádal Retriever klub CZ v Ejpovicích.

Měla jsem hrůzu z toho velkého vedra, které bylo v sobotu a vlastně i v neděli. Na první dvě disciplíny jsme jeli k vodě, kde se vyzkoušela povaha psů a aport z vody. Pejsci se tak hned po ránu ochladili ve vodě a vyrazilo se na další disciplíny k lesu na louku. Bylo fajn, že jsme se mohli v lese ve stínu schovat a tak lépe zvládnout velké horko.

Andělka byla moc šikovná a její první zkoušky zvládla na jedničku.

Na zkouškách se ale neboduje jako ve škole a nejlepší známka za disciplínu je vždy čtyřka, tak bych spíš měla napsat, že všechny disciplíny zvládla na čtyřky :) v 1. ceně a s plným počtem bodů 208 (aport s dummy).

Věřím, že nekončíme a po štěňátkách se s Andělkou pustíme do dalšího cvičení na vyšší lovecké zkoušky. Ty už budou se zvěří.

Gratuluji všem pejskům a vůdcům, kteří byli na zkouškách s námi a hlavně je úspěšně dokončili. Zkoušek se zúčastnilo 12 psů a bohužel 1 pes nedokončil.

13.6.2015 - 50. Podbrdská krajská výstava psů v Rokycanech

Této výstavy se zúčastnil "Darwin" (Diamond Darwin GM) a "Meggie" (Claudie Love GM). Darwin stále ještě ve třídě mladých si od rozhodčího p. Vladimíra Adlta vyběhal známku Výborný 1, Vítěz třídy mladých.
Meggie si ve třídě otevřené vyběhala známku Výbornou 2.

Sandro a Dano, moc gratuluji! Na fotkách pouze Darwin, bohužel fotky Meggie nemám.

[4]

10.6.2015 - Deníček VRHU "E"

Vytvořila jsem Deníček Vrhu "E", kam budu zapisovat co je u Saši nového :). Už tam má vložený kalendář, ve kterém najdete, jak se plody vyvíjejí.

5.6.2015 - Saši březost potvrzena

Dnes jsem byla se Sašou na sonu a potvrdilo se mi to, co jsem už dávno tušila. Saša je březí. Jupí! Saša když zabřezne, tak se hodně zklidní a je nesmírně důležitá :), takže podle toho jsem usoudila, že štěňátka budou. Ale raději jsem chtěla mít její březost oficiálně potvrzenou. Škoda, že jsem zapomněla vzít k doktoru flash disk na první obrázek štěňátek. Tak snad příště na další kontrole.

Děkuji všem těm, kteří nám drželi palce a čekají na štěňátko od nás. A prosím, drže dál :-))

30.5.2015 - Klubová výstava retrieverů RK CZ - Konopiště

V početné (16) a kvalitně obsazené třídě mladých si "Darwin" (Diamond Darwin GM) vyběhal známku Výborný. Psi GR posuzovala Mrs. Marianne Skott Jespersen (DK).

Darwina vystavovala handlerka Viktorie a šlo jim to spolu moc dobře. Darwin z Viktorky nespustí oči :)

Moc gratuluji všem zúčastněným!!!

Darwin - Výborný - třída mladých

28.5.2015 - Pozdrav od Meggie

Meggie (Claudie Love GM) svoje 2. narozeniny oslavila koupáním v moři na ostrově Krk v Chorvatsku a všem jejím sourozencům posílá přání k narozeninám a přeje šťastný psí život. Meggie má opravdu krásné narozeniny :). Dano, děkuji za přání a pěkné fotky. Užívejte si dovolenou u moře a hlavně si pořádně všichni odpočiňte!

[4]

27.5.2015 - Vrh "C" slaví 2 roky !

Dnes slaví svoje 2. narozeniny – Meggie, Cindy, Clér, Cathy a CidSaši a Irbyho štěňátka z vrhu „C“. Všem přeji hlavně pevné zdraví, plno aktivit se svými páníčky a spoustu dalších krásných a spokojených let psího života. Vzpomínám na Vás štěňátka

Krásné narozeniny !!!!!

23.5.2015 - Nord Bohemia Canis Litoměřice, aneb pes barvy zlaté :)

"Deny" (Diamond Destiny GM) se vystavoval stále ještě ve třídě mladých a od rozhodčího pana F. Pasáka obdržel známku Výbornou a krásné druhé místo. Ve třídě mladých se vystavovalo 7 psů, z čehož 3 psi obdrželi VD. Je fakt, že posudek, který není ani podepsán, je trochu strohý a nejvíce mi pobavil začátek posudku - "pes barvy zlaté" :)), no comment :)

Gratuluji a jen tak dál!!!

"Deny" Diamond Destiny GM

Výborný 2 - třída mladých

[4]

23.5.2015 - Skvělé zprávy od Persího !

Obdržela jsem úžasnou zprávu. Persí (Diamond Derrick Golden Martha) byl dnes na oficiálních RTG u MVDr. Deckera v Krchlebech. Výsledky jsou víc jak úžasné - DKK 0/0, DLK 0/0, OCD negativní !!!

Persí je již 4. vyšetřený pejsek z vrhu "D" ze spojení "Saša" (Velvet Charm Supreme Star) x "Bailey" (Bailey Boy My Joy), s negativním výsledkem! Mám opravdu velkou radost.

Moc gratuluji majitelům Persího !!! Raduji se s vámi :)

"Persí"

(Diamond Derrick Golden Martha)

 

DKK 0/0, DLK 0/0, OCD negativní

Odpolední siesta a Persí po rtg ještě dospává :)

19.5.2015 - VRH "A" slaví 7. narozeniny

Můj vysněný první vrh od Martičky dnes slaví už 7. narozeniny. Moje milá "Áčka", přeji Vám z celého srdce jen to nejlepší, ale nejvíce ze všeho přeji hlavně hodně zdraví, protože to je zkrátka nejdůležitější.

Krásné narozeniny Ailin, Angel, Same, Denny, Charlie, Amore, Deny a Dexi !!!

17.5.2015 - Deny na zkouškách - OVVR - prospěl - 212 bodů

V neděli se Deny (Diamond Destiny GM) zúčastnil zkoušky - Ověření vlohových vlastností retrieverů ve Strmilově - Leština.

Deny tyto zkoušky zvládl na výbornou (prospěl) s celkovým počtem bodů 212. Všechny disciplíny měl Deny za 4 kromě jedné 2 (aport z vody), kdy nedočkavá panička vzala od Denyho aport, když měl zadní nohy ještě ve vodě. Nevadí a nic se neděje. Jen je to poučení pro příště.

Jano, moc vám gratuluji!

Odkaz na stránky KCHLS, kde jsou výsledky + foto z OVVR.

10.5.2015 - Speciální výstava - KCHLS - Humpolec

Ani v neděli se naše odchovy neztratily a na této speciální výstavě si Meggie a Darwin vedli moc pěkně, ale největší úspěch tentokrát sklidil Deny, který obdržel ve třídě mladých V1, CAJC, BOJ a Vítěz speciální výstavy mladých. Je to krása a já všem strašně moc gratuluji!

Rozhodčí se v neděli prohodili, takže:

GR feny posuzoval rozhodčí z Norska pan Jan Roger Sauge a GR psi posuzoval rozhodčí ze Srbska pan Siniša Pavlovič.

"Deny" - Diamond Destiny GM - třída mladých -

Výborný 1, CAJC, BOJ, Vítěz speciální výstavy mladých

[4]

"Darwin" - Diamond Darwin GM - třída mladých - Výborný 3

↔ ↔ ↔

"Meggie" - Claudie Love GM - mezitřída - Velmi dobrá

9.5.2015 - Klubová výstava - KCHLS

Výstava se uskutečnila na Závodišti Zlaté podkovy v Humpolci a vystavovali se dva pejsci z vrhu "D" - Deny a Darwin a fenka z vrhu "C" - Meggie. Super umístění a moc krásné posudky a já vám všem strašně gratuluji!!!

GR feny posuzoval rozhodčí ze Srbska pan Siniša Pavlovič a GR psi posuzoval rozhodčí z Norska pan Jan Roger Sauge.

"Meggie" - Claudie Love GM - mezitřída - Výborná 4

↔ ↔ ↔

"Deny" - Diamond Destiny GM - třída mladých - Výborný 3

"Darwin" - Diamond Darwin GM - třída mladých - Výborný 4

Bráchové - Deny a Darwin

8.5.2015 - Krajská výstava psů Staňkov - Darwin - V1, VT

Na této výstavě se vystavoval "Darwin" (Diamond Darwin GM) a z kruhu si odnášel krásnou známku Výbornou 1 a Vítěz třídy mladých. Posuzoval rozhodčí MVDr. František Šimek.

Od nás letí obrovská gratulace!

Darwin - Výborná 1, Vítěz třídy

[4]

8.5.2015 - Plánujeme štěňátka a naše cesta za ženichem

Matkou štěňat bude "Saša" (Velvet Charm Supreme Star). Po dlouhém zvažování a přemýšlení nejen po nocích a po domluvě s majitelkou psa, jsem tentokrát vybrala importovaného psa z Dánska, ze známé chovatelské stanice Golden Coutryside´s. Saši ženich se jmenuje "Max" (Golden Coutryside´s Jewel General) a v ČR působí v chovatelské stanici Krásná Lukrécia, která se specializuje na záchranářský výcvik. Max mě zaujal nejen svoji zlatou barvou, temperamentem, výborným rodokmenem, ale také složenými záchranářskými zkouškami.

8. a 9. 5. byla Saša krytá Maxem (Golden Coutryside´s Jewel General).
Za měsíc půjde Saša na sono a uvidíme, zda byla cesta úspěšná.

Když všechno dobře dopadne a Saša zabřezne, tak by se měla štěňátka narodit na začátku července.

Štěňátka jsou u nás doma 2 měsíce a budou to Saši poslední. Držte nám palce :)

Musím říct, že Max je velmi temperamentní, ale zároveň velmi kontaktní pes-mazel a opravdu jsem z něho byla nadšená. Děkujeme manželům Katrevovým za milé přijetí a pohoštění. Jak v pátek, tak i v sobotu jsme měli parádní výlet. Jeli jsme cestou necestou a kochali se krásnou krajinou a moc jsme si to užili.

Projížděli jsme vesnicí Pětipsy. No uznejte sami, to je pro milovníka psů, jako jsem já, úžasný název :).

Jen jsem zjistila, že mám doma málo psů. Jestli toto není nějaké znamení :-)

4.5.2015 - Můj Daník, moje láska!

Cítím potřebu věnovat také pár řádků mému Daníkovi (Dandy Golden Prestige), protože on si to zaslouží a to moc. Daník prodělal v noci z 27.2. (PÁ) na 28.2. (SO) mozkovou příhodu. Jenže to jsem tu noc ještě nevěděla. Ale věděla jsem, že je něco hodně špatně. Ráno jsem s ním jela na veterinu a když mi veterinář sdělil diagnózu a že to nejspíš dobře nedopadne, tak přesně v tu chvíli začal můj boj o Daníka. Nikdy jsem toto u žádného psa nezažila a bála jsem se o něj hodně. Ale Dan je velký bojovník a měl velkou chuť a vůli tady s námi ještě být. Proto snad i s naší pomocí se do týdne postavil na nohy a dnes už zase běhá a je veselý. Hárala mu Andělka a teď hárá Saša, takže Daník je spokojený a s jiskrou v oku :-).

Nedávno s námi byl u řeky a byl šťastný, že jsem ho zase někam vyvezla :). A kdy a jak jsem poznala, že je Daník zase "zpátky"? Když začal mít zájem o aport, o jeho největší radost (teda kromě mě) :). Aport je pro něj nejvíc! Snad fotky níže mluví za vše.

[4]

2.5.2015 - Nedělní (nicne) dělání

V neděli se nemá nic dělat, a tak jsme hlavně odpočívali. Ale po obědě jsme si nemohli nechat ujít pozvánku na procházku na "malé" louce v Radobyčicích. Sešla se nás zase velká parta a to bylo super. Feny se vyřádily, bylo krásně, svítilo sluníčko. Byly jsme samé ženské, kromě jednoho chlapa Milana, který s námi musí mít velkou trpělivost :). Díky za fotky Milane! Díky i za krásnou procházku a někdy zase příště.

Anděla, Saša, Martha, Demi, Clara, Trixa, Axikola, Cherryl

Trixa, Demi, Clara, Martha, Anděla, Saša, Cherryl a Axina

2.5.2015 - Mezinárodní výstava psů v Praze

V sobotu se pro změnu vystavoval Andělky brácha Darwin (Diamond Darwin GM). Ten si vyběhal také ve třídě mladých krásné 2. místo a známku Výbornou. Posuzovala rozhodčí z Polska paní Soleckyj Szpunar Viva Maria.

Sandro, moc gratuluji, jste šikovní a mám z vás radost !

Diamond Darwin Golden Martha - Výborný 2 - třída mladých

1.5.2015 - X Krajowa wystawa psów myśliwskich - Manowo, PL

Andělka má odháráno a tak jsme spolu na 1. máje vyrazily na výstavu až do Polska. Cesta by byla všude dobrá, kdyby jsme nemuseli jet po D5. Byla to katastrofa a utrpení. Ale zvládly jsme všechno, vč. vystavování. Andělka si od polské rozhodčí paní Małgorzaty Lorenc vyběhala ve třídě mladých známku - Velmi dobrá 1. Bohužel fotku z výstavy žádnou nemám, tak jsem jí vyfotila alespoň dnes na zahradě ve volném postoji. Mám ráda ten její věčně vysmátý ksichtík :-)

25.4.2015 - Mezinárodní výstava psů - České Budějovice

Na této výstavě se z našich odchovů vystavovali bráchové z vrhu "D" - Darwin (Diamond Darwin GM) a Deny (Diamond Destiny GM). Oba kluci ve třídě mladých obdrželi od paní rozhodčí Smržové známku velmi dobrou. Ve třídě mladých se vystavovalo 8 psů a pouze první tři obdrželi známku výbornou a zbytek VD. Darwin byl VD4 a Deny VD. Paní rozhodčí se tedy s védéčkama opravdu vyřádila a to nejen v této třídě. Ještě, že jsem tam nebyla. Sandro a Jano, nic si z toho nedělejte, příště bude lépe. Výstavy nejsou jen o výborných známkách a o pořadí na "bedně", jak se bohužel dočtete na leckterých stránkách a to jen proto, že "špatné" známky chovatelé nezveřejňují. Ale co je to "špatná" známka? To by bylo zase na jiný článek.

Moc gratuluji a hodně štěstí na příští psí akci :-)

Krásní bráchové - Darwin a Deny

A měli radost, že se vidí.

24.4.2015 - Persival (Diamond Derrick GM)

Nové fotky Persího jsem uložila do jeho fotogalerie na rajče. Díky za info o Persím a za fotky na kterých je se svými labradořími kamarády. Ten se má :)

22.4.2015 - Vrh B slaví 6. narozeniny !

Už je to 6 let co se Martičce a Gryffovi narodilo krásných a velkých 5 kluků. Úplně přesně mám v paměti celý den a večer, kdy Marta začala rodit a že se holka snažila. A jaké pak bylo překvapení, když porodila pátého a posledního kluka. Ale to vůbec nevadilo, já byla šťastná, že máme pět obřích klučíků a Martička je v pořádku. Marta byla úžasná máma a já dnes jen lituji toho, že jsem ji tenkrát nenechala ještě jednou štěňátka. Ale nedá se nic dělat, už je to a nejdůležitější pro mě je Marty zdraví.

Kluci naši - Benny, Jacku, Danny, Barnye a Benjamine přeji Vám hodně zdraví, štěstí, spoustu kamarádů a milující páníčky. Věřím, že se máte dobře a kdyby jste mohli svým páníčkům vzkázat, jestli by mi poslali vaše fotky a napsat, jak se vám daří. To bych byla moc ráda. Děkuji.

VRH B a spokojená mamina Martička

20.4.2015 - Genetické vyšetření

Andělky genetické testy dopadly výborně - GR-PRA1 N/N (clear), GR-PRA2 N/N (clear), PRA-prcd N/N (clear), ICT-A N/P (carrier).

Také Saše jsem nechala "dodělat" genetický test na GR-PRA2, který i jí vyšel negativně, nebo-li - N/N (clear).

Jsem spokojená. Holky mají očka čistá jako studánky :)

7.4.2015 - Nové fotky Cathy

Cathynky (Cathy Love GM) fotky jsem vložila do její fotogalerie. Marcelo, moc děkuji za fotečky a za zprávu o Cathy a držím vám palce! A teď se podívejte na těžký psí život Cathynky :-))

[4]

5.4.2015 - Velikonoční neděle na chatě

Počasí bylo aprílové, ale to nám nevadilo. My měli štěstí a bylo krásně, svítilo sluníčko. Moji čtyřnozí hafíci byli šťastní, že jsem je vyvezla. Což o to, feny vozím často, ale Daníka už moc ne. Naposledy jsme spolu jezdili na veterinu, protože Daníka na konci února postihla "mrtvička". Nebyl na tom zrovna dvakrát dobře, ale díky bohu už je zase ve své kondici. Poznávací znamení je jeho zájem o aport :). Je to můj bojovník. Vážím si každého dne s ním a když zase vidím, že je spokojený a má chuť žít a bojovat, tak to je pro mě nejvíc.......

Opět jsem fotila a hádejte, jak to dopadlo? Psi 100x jinak :-). Musela jsem využít toho, že byl s námi Daník a tak jsem fotila a fotila a jednou budu mít krásnou památku. Fotky jsem musela probrat, ale stejně je jich dost a dost stejných :-). Jsou uložené na rajčeti.

Můj Daníček, moje láska.......

4.4.2015 - Pozdrav z Polska od Cindy

Děkuji za fotky a krásný dopis o Cindy - (Cindy Love GM). Cindy se má parádně, což dokazují fotky níže. Děti z celého okolí ji milují a prý dokonce i ty dětičky, které se psů dříve bály. Tak to mám radost, že je Cindy taková psí terapeutka.

Ovšem nejvíc mi dostala fotka, jak Cindy leze po schůdkách na trampolínu a pak se tam uvelebí a odpočívá :-). Fotky jsem vložila do její fotogalerie na rajče.

Krásné holky - Sára a Cindy.

 

[4]

1.4.2015 - Další skvělé zdravotní výsledky štěňátek z vrhu D - Andělky a Denyho

Na první jarní den, který připadl na sobotu byla Andělka objednaná na RTG na veterinární kliniku Vltava do Českých Budějovic. RTG Andělce provedl MVDr. Vlček, ale vyhodnotit je musel MVDr. Šebek, který přítomen nebyl. Konečně včera jsem našla ve schránce tu kouzelnou obálku s překvapením :). Sedla jsem si pěkně ke stolu a pomalu jí otevřela. Srdce mi tlouklo i přesto, že MVDr. Vlček říkal, že na snímcích nic špatného a vážného nevidí.

Jsem šťastná, že jsem v obálce našla ty nejlepší výsledky jaké můžou být :

DKK 0/0, DLK 0/0, OCD ramen negativní

Diamond Angel Golden Martha

(Velvet Charm Supreme Star x Bailey Boy My Joy)

↔ ↔ ↔

Další skvělá zpráva přišla od paničky Denyho, který byl na RTG také v Českých Budějovicích, ale na rozdíl od nás na obálku čekat nemusel, protože MVDr. Šebek byl přítomen a ten tak mohl sdělil výsledky ihned.

DKK 0/0, DLK 1/0, OCD ramen negativní

Diamond Destiny Golden Martha

(Velvet Charm Supreme Star x Bailey Boy My Joy)

Gratuluji páníčkům Denyho a zároveň moc děkuji za jejich péči o něj.

Jsem šťastná, že už tři vyšetřená štěňátka z vrhu D jsou negativní !

21.3.2015 - Darwinovo mega úspěšný víkend !

V sobotu se Darwin zúčastnil Jarního svodu loveckých psů, který se konal v Manětíně (OMS Plzeň). Tímto je Darwin zase malý krůček k uchovnění, neboť v posudkovém listě má uvedeno: chrup úplný, skus nůžkový, výška 59 cm. Super !!!

Darwin - jediný výrazný bod v odstínech zelené :-). Tak tohle mi napsala jeho panička ze svodu. To mi pobavilo, protože je to trefná hláška. A všimněte si, že i barák je zelený :)

Ovšem neděle ta byla pro Darwina, ale i pro nás všechny okolo zúčastněné nejdůležitější. Darwin v neděli absolvoval rtg kyčlí, loktů a ramen u MVDr. Deckera v Krchlebech a další a nejdůležitější podmínku k uchovnění. Výsledek je ten nejlepší, jaký může být a to :

DKK 0/0, DLK 0/0, OCD ramen negativní

Zlaté nuly, jak já vás mám ráda :-). Magické číslo všech chovatelů. Sandro, moc gratuluji a díky za to, jakou péči Darwinovi dáváte a jak se mu věnujete.

Diamond Darwin Golden Martha

(Velvet Charm Supreme Star x Bailey Boy My Joy)

Darwinovo první narozeninový dort.

Věčně vysmátý a tak to má být :)

17.3.2015 - VRH "D" slaví 1. narozeniny

Od narození štěňátek od písmene „D“ už uběhl 1. rok. Neuvěřitelné, jak ten rok rychle utekl, je to jako včera. Nejspíš je to tím, že se vůbec nenudíme a to také proto, že máme doma Anděla, vlastně Andělku s ďáblem v těle :). Jsem moc ráda, že ji mám.

Andělko moje, přeji ti v životě všechno nejlepší, především zdraví. Slibuji, že udělám všechno možné i nemožné, abys byla šťastná a zdravá a prožila si krásný život.

Všem sourozencům AndělkyHoney, Darwinovi, Persímu, Daníkovi, Endymu a Denymu přeji též všechno nejlepší, hodně zdraví, dlouhé procházky a plné mističky dobrůtek a ať nejste nikdy sami a máte spoustu kamarádů. O všech vím, že mají báječné páníčky a že se o své čtyřnohé kamarády dobře starají. Díky za to!

Vzpomínám na vás štěňátka moje ♥ ♥ ♥ !

Odpoledne jsme slavili a Andělka dostala svůj první dort s jedničkou a dárečky. O dort se rozdělila, ale kdyby bylo jen na ní, tak je asi všem jasné, jak by dělení dopadlo, takže jsem spíš měla napsat: o dort se musela rozdělit. Všechny fotky z jejího narozeninového odpoledne jsou uložené na rajčeti - t a d y .

[4]

7.3.2015 - XX. ročník Jihočeské výstavy psů České Budějovice

Této výstavy se zúčastnil Darwin (Diamond Darwin Golden Martha) a vedl si doslova výborně. Od rozhodčího MVDr. Františka Šimka obdržel Darwin ve třídě mladých - Výbornou 1, Vítěz třídy. Do Klatov posíláme velikánskou gratulaci !!!

15.2.2015 - Procházka s partou hic :)

Ani v neděli jsme se nenudili. Od Katky (CHS Charmeuse Fairytale) jsme dostali pozvání na procházku do "našeho" lesa, ale s tím, že se jde "naše" trasa obráceně a sraz je tím pádem u hřbitova :). No to nám ta prochajda pěkně začala :-).

Byla nás velká parta a pejsci si procházku náležitě užili. Přišla Katka s Daggim a Miou, Terezka s fenkami Liby a Rozárkou. Jako vždy se moje feny předváděly a v lese čuchaly a lítaly, kde neměly. Takže jsem pořád rušila ženské povídání voláním a pískáním buď na Martu nebo na Sašu a Andělu a to stále dokola. Ony totiž ten les znají a jsou v něm jako doma. No tím je tedy fakt neomlouvám. Zkrátka jsou to moje potvůrky neposlušné. Tak holky sorry, že "drbárna" byla mnou přerušována a díky za procházku a někdy zase příště.

Foto - Katka Š. (CHS Charmeuse Fairytale)

[4]

14.2.2015 - Andělka na Pražském hradě

Bavilo jí to moc, protože byla středem pozornosti cizinců. Také tam od naší poslední návštěvy mají novou hradní stráž :-).

[4]

↔ ↔ ↔

Z Pražského hradu jsme vyrazili směrem na Harachov a po cestě se ještě zastavili v Besedicích, kde bydlí Andělky bráška Daník (Diamond Dandy Golden Martha). Měli jsme štěstí a Daníka potkali ve chvíli, když odcházel pryč. Setkání bylo opravdu velmi krátké, ale krásné. Daník se ze začátku rozkoukával, ale po chvilce měl radost a začal si s Andělkou hrát. Daník je moc krásný a mohutný pes. I přesto, že s ním nikdo doma postoj netrénuje a viděl mi naposled u nás vloni v květnu, jsem se s ním pokusila o výstavní postoj a myslím, že nám to šlo moc dobře. Daník bydlí venku ještě s kámoškou Miou a tak má huňatou srst jako lední medvídek. Jsem moc ráda, že jsem mohla toho našeho zeleňáčka Daníka vidět.

[4]

7.2.-08.02.2015 - DUO CACIB BRNO

Na této dvoudenní výstavě se vystavoval Darwin, Deny a Meggie. Všichni tři byli moc šikovní vč. jejich páníčků a vedli si moc dobře. V sobotu posuzoval GR pan Miloš Kašpar (CZ) a v neděli pan Duško Piljevič (SRB).

"Deny" - Diamond Destiny Golden Martha – třída mladých – Výborný 2, Výborný

deny

↔ ↔ ↔

"Darwin" - Diamond Darwin Golden Martha – třída mladých – Výborný 3, Výborný 3

↔ ↔ ↔

"Meggie" - Claudie Love Golden Martha – mezitřída – Velmi dobrá 3, Výborná 4

Velmi všem děkuji za parádní prezentaci naší CHS a moc GRATULUJI ! Jste opravdu báječní !

Bráchové s tátou Baileym - zleva: Darwin, Bailey, Deny

[4]

4.2.2015 - Diamond Derrick GM - "Persí"

se nám odstěhoval, ale jen o kousek dál za Plzeň. Nevadí, protože nebydlí daleko. A stejně je pro mě nejdůležitější, že Persí má úžasnou milující rodinu a dva labradoří kámoše, kterým prý Persí, podle slov paničky, už šéfuje :). Co víc si přát, když má doma takovou partu.

Možná je to pro mě ještě lepší, že se Persí s rodinou přestěhoval, protože až se na něj pojedu podívat, tak můžu navštívit i Honey, která bydlí asi o čtyři vesnice od Persího. Nebo vezmu návštěvu obráceně, co říkáte ?

Fotky Persivala jsem vložila do jeho fotogalerie. Moc děkuji za zprávy a fotky !

 

"Persí" - Diamond Derrick Golden Martha

Persí a jeho parta :-)

1.2.2015 - Slunečný víkend

a tak jsme vyrazili na louky k řece Úhlavě. Sice bylo kolem nuly, ale to Andělka vůbec neřešila. Viděla vodu a koupala se. Dokonce si vykoupala "chlupatého aportíka". Ani Saša nezůstala pozadu. Zkrátka matka s dcerou se nezapřou :)). V pátek jsem v rybárně koupila bažantí slepici a tak jsme také trochu pocvičili dohledávku pernaté a aport a odložení....... Anděla byla šikovná, zvěř neřešila a nosila. Jen tu předávku aportu musíme stále pilovat. Makala i Marta se Sašou a moc je cvičení bavilo. Zase si po dlouhé době zanosily zvěř. A já po dlouhé době fotila. Některé fotky jsou i z naší zahrady ze soboty a jsou uložené na rajčeti - t a d y :-)

Prošly jsme se kolem řeky naší obvyklou trasou a já jen zírala, jak jsou stromy kolem řeky zničené od bobrů. Hráz je samá díra a to je něco pro feny. Neví do které díry dřív strčit čenich.

Saša, Marta a Andělka

[4]

25.1.2015 - Nové fotky kluků z vrhu "D" - Daníka a Endyho

Děkuji majitelům Daníka a Endyho za jejich fotky a dobré zprávy o nich. Fotky vloženy do jednotlivých fotogalerií.

"Endy" Diamond Dasty Golden Martha

↔ ↔ ↔

"Daník" Diamond Dandy Golden Martha

20.1.2015 - Daník slaví 14. narozeniny

Přesně před 14. lety se v chovatelské stanici Golden Prestige narodil můj milovaný Daník, moje největší psí láska, můj nejvěrnější pan PES.

Na svůj úctyhodný věk je to pořád frajer, který stále zvládá několikrát denně chodit po 27. schodech v baráku. Samo sebou, že už je nevyběhne jako zamlada, ale snaží se. Baví ho dělat šaškárny a to nejvíce s Martou, kterou má hodně rád. Ani na svoje milované aporty nezapomíná a když má příležitost, tak si je s velkou radostí nosí a držííííí :-).

(video - klikni na obrázek :))

Místo hobla od nás dostal dortík z vepřových pacek, ale nejvíc na Daníkovo narozeniny slintaly feňule, které se nemohly dočkat až se s nimi rozdělí. A protože nemohl poslouchat, jak feny za zavřenými dveřmi štěkají než se s dortem vyfotí a olízne smetánku a protože je Daník gentleman, tak se s nimi raději rozdělil. Dovedete si představit, jak by to schytal od tří fen :)

Fotky a videa o tom, jak Daník slavil 14. narozeniny - t a d y !!!

Daníčku, nejvíce ze všeho ti přeji (sobecky nejvíc sobě), aby jsi tu s námi byl ještě hodně let, aby ti sloužilo zdraví, aby tě nožičky nebolely, aby jsi měl pořád dobrou náladu, aby jsi měl pořád takovou chuť k jídlu a hlavně radost ze života. Mám tě moc ráda Daníčku. Jsi můj Pes Harapes :)

(video - klikni na obrázek)

Daník - Dandy Golden Prestige - 14 let

(Lassie Golden Araukarity x Melody Makers Melody of Louis)

17.1.2015 - Diamond Destiny GM - "Deny"

A do třetice další fotky uloženy do fotogalerie na rajčeti. Tentokrát Denyho, našeho oranžového klučíka z vrhu D. Mnohokrát děkuji.

[4]

16.1.2015 - Diamond Honey GM

Také Honey jsem vložila fotky do její fotogalerie na rajčeti. Těší mě, když vím, že se "naše" štěňátka mají dobře. Díky moc.

Modelka Honey

[4]

14.1.2015 - Nové fotky Cida

Miláček Cid je v obložení dětiček a z fotek je jasné, že je velmi trpělivý a velký kliďas. Fotky jsou vloženy do jeho fotogalerie na rajčeti. Děkuji za pěkný mail a za fotky.

Cid Love Golden Martha

6.1.2015 - Když k nám přijede Darwin, tak je vždycky veselo :). Díky za návštěvu !

Darwin, Saša a Andělka

[4]

Darwin, Saša, Andělka, Marta

3.1.2015 - Hanácká národní výstava psů

Na této výstavě naše barvy hájil Darwin (Diamond Darwin GM) a Meggie (Claudie Love GM) a musím říct, že si oba vedli moc pěkně.

Golden retrievery posuzovala rozhodčí ze Slovenska paní Linda Voláriková.

Darwin se vystavoval ve třídě mladých a obdržel známku výbornou a krásné 2. místo.

 

Diamond Darwin GM

Gratuluji také Baileymu (Bailey Boy My Joy) - otci štěňátek z vrhu D, který na této výstavě získal ve třídě šampiónů - Výborný 1, CAC, Národní vítěz. Na první fotce níže je Bailey se svým synkem Darwinem.

[4]

↔ ↔ ↔

Meggie (Claudie Love GM) se vystavovala v mezitřídě a vyběhala si pěkné 3. místo a známku velmi dobrou. V této třídě rozhodčí zadala pouze dvě výborné z 6. fen. Bohužel fotku Meggie zatím ještě nemám.

Všem moc gratuluji za krásné výsledky !!!

2.1.2015 - Poděkování

Chtěla bych poděkovat všem hodným lidem, kteří si na nás vzpomněli a popřáli nám do nového roku. Děkuji také za hezká "Péefka".

Hodně mi potěšil mail s fotkami Angie (Angel GM) z našeho prvního vrhu A.Už jsem ani nedoufala, že se ještě někdy dočkám fotek našich prvních štěňátek, která se narodila Martičce 19.5.2008. Moc děkuji !

Fotky Angie jsem vložila do její fotogalerie.

Angie (Angel Golden Martha)

[4]

↔ ↔ ↔

Také děkuji za fotku Cida (Cid Love GM). Je vidět, že Cid je rozený canisterapeut a nic ho nerozhází :)

1.1.2015 - PF 2015