Novinky z porodní bedýnky... :)

štěňátek z vrhu "C"

Cid, Cindy, Claudie, Cathy, Claire

FOTOGALERIE

1.týden ι 2. týden ι 3. týden ι 4. týden ι 5. týden ι 6. týden ι 7. týden ι 8. týden ι

Videa : 4. týden ι 1 ι 2 ι

Videa : 5. týden ι 1 ι 2 ι 3 ι 4 ι 5 ι 6 ι 7 ι 8 ι

Videa : 6. týden ι 1 ι 2 ι 3 ι

Videa : 7. týden ι 1 ι 2 ι 3 ι 4 ι 5 ι 6 ι 7 ι 8 ι

Videa : 8. týden ι 1 ι 2 ι 3 ι

Postoje 5. týden

22.07.2013 - Všechna naše štěňátka z vrhu „C“ jsou ve svých domovech, aneb smutno je na duši a dvorečku.

Fotky a dvě videa z posledních dvou dní jsem vložila do Fotogalerie - 8. týden.

Ve čtvrtek jsme se rozloučili s fialovou holčičkou Claire, která nám odjela do Havlíčkova Brodu. Claire budou dělat společnost mj. i 2 kočky.

Claire

Ostatní štěňátka odjela v sobotu. Brzy po ránu si přijeli pro žlutou holčičku Claudii. Bude bydlet nejblíže a to v Plzni. Také ona má čtyřnohou kamarádku Nellynku a myslím, že budou s Claudií velké kamarádky. Nelly je 10-ti letá fenka plemene toy pudl.

Claudie

Holčička oranžová - Cathy odjela se svými páníčky do Smiřic k Hradci Králové. Jako všechna štěňátka, tak i Cathy bude mít velkou zahradu na běhání.

Cathy

Nejdále nám odjela holčička červená - Cindy. Pro tu si přijela paničky až z Polska, Wroclawi. Na Cindy doma čekala 10-ti letá goldenka Sensi.

Cindy

Odpoledne nám odjel náš modrý chlapeček - Cid. Bude bydlet v Praze a společnost Cidovi bude dělat kočička. Kočička si zatím na Cida zvyká.

Cid

Cid odjel jako poslední štěňátko. Na fotce, jak čeká na svoje nové páníčky.

Saša je smutná a štěňátka hledá a chtěla by je určitě nakojit. Mléko jí odkapává z cucíků na trávu a tak jí je chladím, aby se jí ještě neudělal zánět.

Poslední mlíčko od Saši.

I nám dospělákům je smutno a na všechny štěňátka moc myslíme. Dva měsíce opravdu intenzivního se starání a péče a najednou jsou pryč a nikdo nás netahá za nohavice, neskáče na nás, nekouše a neškrábe.

Bylo to krásné, ale i náročné období na které budu ráda vzpomínat.

Poslední týden štěňátka už hodně řádila a hodně spolu zlobila. Byl nejvyšší čas, aby už dostávala individuální východu a péči.

Štěňátka moje, z celého srdce vám přeji, aby váš život v nových rodinách byl naplněn láskou a vzájemným porozuměním. Přeji vám moc zdraví. Mějte se krásně.

17.07.2013 - 8. týden a poslední společné dny

Fotogalerie - 8. týden + 1. video

Štěňátka už mají všechno nachystané na cestu a už vyhlíží své nové rodiny a pro nás začíná víkend velkého loučení. Zatím se to snažíme nést statečně, ale je mi jasné, že nějaká slzička ukápne. Pro případ nouze máme připravenou velkou čokoládu a kýbl zmrzliny.

Výbavička s potřebným úřadem :)

Po celých 8. týdnů Marta vyháněla našeho kocoura Jarouše od štěňat. Nechápu proč je tak hlídala a nedovolila mu, aby se k nim přiblížil. U svých štěňat jí kocour nikdy nevadil a mohl s nimi být.

Až v tomhle týdnu ho přestala prohánět a nechala Jarouše, aby se konečně na štěňátka podíval i z blízka. Možná Marta chtěla, aby se s nimi rozloučil :(

kocour Jarouš a Claudie

14.07.2013 - Jdeme do finále ..... a další nové fotky a videa.

Zítra je našim štěňátkům už 7. týdnů. Ach jo. Ještě jeden týden je budu moct mít doma a mazlit se s nimi a maximálně si je užívat, což tedy stejně dělám celou dobu co se narodili.

Fenka červená - Cindy pojede nejdál a to do Polska. Panička by s ní chtěla chodit na výstavy. Doufám, že bude stejně šikovná jako její mamina Saša a bude z ní také šampionka Polska :)

Fenka oranžová - Cathy odjede do Smiřic k Hradci Králové. Také ona bude chodit na výstavy a pokud bude šikovná a bude jí to bavit, tak bude chodit i na zkoušky. Páníček je myslivec a chodí střílet kačeny :)

Obě fenky budou bydlet v domě se zahradou.

Pejsek Cid odjede do Prahy, kde bude bydlet v domě se zahradou. Věřím, že v nové rodině bude Cid pohodář jako u nás a rychle se zabydlí a bude dělat jen samou radost :)

Všem štěňatům jsem vytvořila v celosvětové databázi retrívrů K9 rodokmeny.

Tady jsou jednotlivě : Cid Love Golden Martha, Cathy Love Golden Martha, Cindy Love Golden Martha, Claire Love Golden Martha, Claudie Love Golden Martha

Spousta fotek a videí jsem vložila do Fotogalerie - 7. týden.

Jen krátké video, jak to u nás chodí a jak jsou naše štěňátka vymazlená. Opravdu se jim věnujeme celý den. Když jsem v práci, tak je u nich moje mami. Zkrátka nejsou štěňátka nikdy sama. Vlastně jsou a to když spinkají a já tak můžu dělat aktuality :))

Klikni na obrázek :)

Hurá, přijel Honza ! Jeho vítací komando.

Parta hic zase kuje nějaké pikle :)

Kliďas Marta a její svatá trpělivost - klikni na obrázek - video I.

Video II. - Marta a štěňátka

Saša učí štěňata plést košík

11.07.2013 - 7. týden a návštěva u veterináře

Všechna štěňátka mají za sebou další odčervení v 6. týdnu, čipování a první očkování v 7.týdnu. Včera jsme navštívili paní doktorku, která štěňata prohlédla, poslechla jim srdíčko, Cidovi jako jedinému chlapákovi z vrhu zkontrolovala varlátka a pak ještě všem zkontrolovala skus. Štěňátka také byla zvážena na veliké váze. A tady jsou váhy jednotlivých štěňátek:

Cid (modrý) - 5 300 g, Cathy (oranžová) - 4 800 g, Cindy (červená) - 4 700 g, Claire (fialová) - 4 800 g, Claudie (žlutá) - 4 000 g

Štěňátka byla při čipování a očkování tak hodná, že některá i usínala na stole pod rukama paní doktorky.

I cesta autem tam i zpět byla bez problémů.

Fotogalerie - 7. týden

Kdo měl největší starost byla mamina Saša, která nechápala kam štěňátka odvážíme. Když jsme přijeli, tak už na nás čekala spolu s Martou, která nesmí u ničeho chybět. Saša si všechny štěňátka přepočítala a hned je začala olizovat. Byla ráda, že jsme jí je přivezli.

Všem štěňatům byl aplikován mikročip BackHome od firmy Virbac a byl jim vystaven Europas.

Chtěla bych upozornit všechny budoucí majitele štěňat, aby si svoje štěně zaregistrovali na stránkáchBackHome, kde je možná online bezplatná registrace.

(BackHome registr zvířat eviduje zvířata označená mikročipy všech značek v České republice. Je ale také součástí celosvětové sítě PETMAXX. Primárně slouží k vyhledávání nalezených zvířat, která jsou označena mikročipem).

Doporučuji štěně zaregistrovat také v Národním registru majitelů zvířat !

Pro naše štěňátka to byl týden opět plný socializace - návštěvy jsou u nás na denním pořádku a prckové dál poznávají svět. Ze štěňátek se stávají malí průzkumníci a především na zahradě vyžadují veškerou naši pozornost, proto se omlouvám za nepravidelnost aktualizací. Snažíme se jim připravovat nové a nové zážitky a pevně věříme, že se jim každá taková zkušenost bude v životě hodit. Jejich zvědavost nezná mezí a je čím dál tím větší. Jejich nadšení pro vše nové nebere konce.

Zahradníci.

Stolování pod stolem :)

Na jejich výchově se také stále velmi intenzivně podílí jejich mamina Saša a vždy na dosah je také Martička. I ona má se štěňátky svatou trpělivost. Štěňátka si vůči Martě neberou žádné servítky a tak je občas musí upozornit po psím způsobu a to zvednutými pysky.

05.07.2013 - 6. týden

Nová fotogalerie + videa

Dávno už to nejsou novinky z porodní bedýnky, ale novinky ze zahrady. Štěňátka řádí venku jako černá ruka a když by měla být někde zavřená byť jen na malou chvilku, tak řvou jako když je na nože berou :)


Štěňátka mají za sebou 5.týden a vstoupila do dalšího šestého. Když si na chvíli sednu a zastavím se, tak mi začíná být smutno při pomyšlení, že se nám pomalu a jistě blíží to zatracené loučení ... :( , takže z toho plyne nezastavovat se ani na chvíli a co nejvíce si štěňátka užívat.

V týdnu k nám zavítala kamarádka Katka se svými zlatými chlupáči - Daggim a Miou (CHS Charmeuse Fairytale). Štěňátka měla větší partu dospělých psů a byla spokojená a pohodová. Nejvíce si je jako vždy užíval Daggi, který za nimi chodil a očichával a umýval jako jejich správný strejda :-) . Mie se pro změnu líbily více hračky štěňat než štěňata samotná a hračky si nosila na svoji hromadu a hlídala si je.

 

Daggi čistič :)

Mia a sl. Žlutá, Daggi a sl. Oranžová

Katka mi pomohla při focení dalších postojů feneček. Jak jsou štěňátka větší, tak se jim stavění do postojů líbí čím dál tím méně a je s nimi větší práce.

Večer k nám zavítali manželé z Prahy, aby se podívali na naše štěňátka, jak si žijeme a popř. si vybrali jednu holčičku.

 

Postoje holčiček v 6. týdnů, resp. 37. den

 

Také jsem všem štěňátkům ostříhala drápky a ošetřila je pipetou proti klíšťatům a blechám (bude zaznamenáno v Europase). Saše, Martě a Daníkovi jsem sice drápky nestříhala, ale ošetřeni proti klíšťatům a blechám byli také.

29.06.2013 - Nové fotky a videa našich štěňátek

Vytvořena další fotogalerie - 5. týden, kde už nyní je spousta fotek a snad ještě nějaké doplním.

Také nová videa - 1 ι 2 ι 3 ι 4 ι 5 ι 6 ι 7 ι 8 ι

Na přání budoucích majitelů holčiček jsem uprostřed týdne fotila hlavně fenky v postojích. Jak nám to šlo se můžete podívat t a d y :))

Rezervovaná jména pro fenky - Cindy a Cathy a pro pejska Cid !
 
Žlutá fenka

Štěňátka už nevážím každý den, ale jen na konci ukončeného týdne.

Váhy štěňátek na konci 5. týdne 1.7.2013 :

- červená - 3650 g, modrý - 3700 g, fialová - 3 650 g, oranžová - 3 650 g, žlutá - 3 400 g -

24.06.2013 - Končíme 4. týden - aneb štěňatům je 1. měsíc

Štěňátka jsou zase o něco více akčnější a je s nimi legrace. Dostávají 3x denně máčené granule a kaši pro štěňata. Přikrmování je prokládáno pitím mléka od maminy Saši, která zatím trpělivě snáší ostré zoubky mrňousů. Ale už u nich netráví většinu času a proto když se štěňata napijí a Saša je umyje, tak od nich odchází do patřičné vzdálenosti ze které je tiše pozoruje.

Zase se venku ochladilo a prší a proto na zahradě nemůžeme bohužel trávit tolik času. Přesto každý den alespoň na chvilku vynesu štěňata na travičku. Líbí se jim tam a zkoumají okolí.

Štěňata byla podruhé odčervena pastou Banminth. Byla šikovná a vůbec neprotestovala.

Návštěvy si štěňátka užívají a naopak.

Spousta fotek a videa na rajčeti - z d e .

 

váhy od 18.6. - 24.6. - 4. týden

  Červená Modrý Fialová Oranžová Žlutá
22.den 1 750 g 1 810 g 1 750 g 1 890 g 1 670 g
23.den 1 900 g 1 900 g 1 850 g 1 970 g 1 750 g
24.den 2 000 g 2 050 g 2 000 g 2 100 g 1 900 g
25.den 2 100 g 2 200 g 2 100 g 2 250 g 2 050 g
26.den 2 300 g 2 320 g 2 250 g 2 350 g 2 200 g
27.den 2 400 g 2 470 g 2 350 g 2 470 g 2 250 g
28.den 2 500 g 2 600 g 2 520 g 2 560 g 2 320 g

23.06.2013 - neděle

Nová fotogalerie - 4. týdny a nové 2 videa - první a druhé

Dnes jsme počtvrté stříhali drápky a také fotili prcky v postojích. Jsou to ještě malá štěňátka pro které je těžké zůstat stát tak, jak já chci, ale zvládla to celkem dobře.

Zítra je jim měsíc a budeme podruhé odčervovat.

slečna Červená

Cid

slečna Fialová

slečna Oranžová

slečna Žlutá

17.06.2013 - Týden utekl jako voda.

A já nestíhám ani zapisovat co je u nás nového.

3. týden jejich života jsme skoro celý strávili venku na zahradě. Byly nádherné slunečné dny (doufám, že ještě budou) a tak štěňata mohla na travičce trénovat svoje vratké nožičky. Každý den na večer, nebo podle toho, jaké je počasí, je samozřejmě přemísťujeme do porodní bedýnky v obýváku. Jejich chůze je zase o kousek jistější, ale zatím toho moc nenaběhají. Líbí se jim ťapání po trávě, kterou prozkoumávají hlavně svým čichem. Začínají objevovat své tlapky, sourozence a maminu. Olizováním a okusováním začínají poznávat svoje bezprostřední okolí. Kousají uši mamce, navzájem se chytají za ocásky, občas se jim podaří zaklínit se do sebe tlamičkami, začínají se mezi sebou navzájem vnímat. Poprvé zaznamenávám kratičké projevy radosti, vrtění ocáskem apod., ale také už se snaží štěkat a vrčet, když se jim něco nelíbí. Každý den, každou chvíli sleduji nové pokroky štěňátek.

Na můj hlas už krásně reagují a hned se snaží ke mně přiběhnout a přitulit. Chtějí se chovat, chtějí hladit. To jim dělá dobře a dělá to dobře i mně :-)

Všem štěňátkům se už klubají zoubky.

Také jsem jim dnes potřetí ostříhala drápky.

Saša stále plně kojí a čistí a kojí a čistí….. a řeknu vám, že se na chvíli nezastaví. Je to starostlivá máma. Když si jde na chvíli lehnout mimo štěňata, tak je stejně pořád ve střehu a občas jen vstane a jde je zkontrolovat, jako kdyby je přepočítávala. Omrkne je a možná přepočítá a zase si jde lehnout.

Když není mamina, tak nasadíme hlídače :-)

O víkendu jsem zkusila podat štěňatům kaši, ale dopadlo to tak, že první kaše jim sice chutnala, ale musela jsem jim pomáhat. Chvílemi mi krmení kaší připadalo jako lázně pro štěňata. Štěstí, že nás pak neviděli budoucí majitelé štěňat. To by se nestačili divit :-). Štěňata byla celá olepená od kaše. Saša jako správná máma všechny ráda umyla a hlavně dojedla zbytek kaše. Marta s Daníkem také nepřišla zkrátka.

S další a další porcí kaše už to bylo o fous lepší. Jsou to ještě prťata a hlavně mají od maminy mléka dost, tak ani nemají hlad.

Krásně přibývají na váze. Váhové přírůstky v tabulce.

váhy od 11.6. - 17.6. - 3. týden

  Červená Modrý Fialová Oranžová Žlutá
15.den 1 200 g 1 370 g 1 260 g 1 260 g 1 150 g
16.den 1 250 g 1 420 g 1 310 g 1 310 g 1 200 g
17.den 1 310 g 1 460 g 1 360 g 1 360 g 1 250 g
18.den 1 410 g 1 480 g 1 460 g 1 460 g 1 380 g
19.den 1 470 g 1 560 g 1 510 g 1 510 g 1 410 g
20.den 1 600 g 1 670 g 1 600 g 1 650 g 1 500 g
21.den 1 650 g 1 700 g 1 650 g 1 700 g 1 550 g

Také mám spoustu fotek ze 3. týdne a omlouvám se za takové množství stejných, ale já je nějak nedokážu vymazat :)).

12.06.2013 - středa

Dnes jsme z ČMKJ - Plemenné knihy obdrželi přidělená čísla pro štěňátka - 16050 - 16054/13. Zlatíčka byla zase na zahradě a moc se jim tam líbilo. Sice ještě dlouho řádit nevydrží a většinu času spinkají, ale na čerstvém vzduchu jim to určitě prospívá. Martička s Daníkem byli také rádi, že jsme celá parta spolu na zahradě. Mám spoustu fotek a tak jsem vytvořila novou Fotogalerii - 3. týden.

Martička jako správná teta a modrý pejsek Cid.

Partička na zahradě.

10.06.2013 - pondělí - čtrnáct dní života v porodní bedně :)

Dnes je těm mým zlatíčkům 14. dní a tak jsme měli v porodní bedýnce moře práce. Poprvé byla štěňata odčervena pastou Banminth a mamina Saša tabletami Galces plus. Byla jsem tak šikovná při podávání pasty, že ani jedno štěňátko nepostřehlo, že se něco děje a tu chemii mají v tlamičce. Musím se taky pochválit :) Dále jsem již podruhé stříhala drápky. No a jako každý den ve stejnou dobu proběhlo vážení. Štěňátka mi dělají velkou radost. Pěkně přibývají, mají už krásně tmavý pigment, trénují nejistou chůzi po čtyřech a už si začala hledat vhodnější místa, kde složit svoji hlavu, než tulením se u sebe nebo u maminy Saši.

Bufet :))

Saša je výborná máma. Musím jí pořád násilím nutit na venčení, sama od sebe nepůjde. Neustále štěňátka líže,masíruje, zahřívá a hlavně pořád kojí.

ségra s bráchou

váhy od 4.6. - 10.6. - 2. týden

  Červená Modrý Fialová Oranžová Žlutá
8.den 760 g 960 g 840 g 760 g 670 g
9.den 850 g 1050 g 900 g 800 g 720 g
10.den 950 g 1100 g 1000 g 900 g 800 g
11.den 950 g 1150 g 1040 g 1000 g 800 g
12.den 1050 g 1200 g 1100 g 1090 g 900 g
13.den 1100 g 1250 g 1150 g 1150 g 1000 g
14.den 1150 g 1340 g 1200 g 1200 g 1100 g

09.06.2013 - neděle

Nepršelo a svítilo krásně sluníčko. Prostě balzám na duši. Uklidila jsem porodní bedýnku a vzala štěňata na chvíli na zahradu. Čekala jsem, že budou pištět a že se jim tam nebude líbit, ale byla jsem mile překvapená. Štěňata ani nepípla. Byla moc hodná a evidentně se jim venku líbilo. Ani travička jim nevadila. Saša byla také spokojená, že je venku a že tam má i svoje děti. Štěňatům se postupně otevírají oči, ale zatím bez plného vyvinutí zraku. Také se snaží stavět na nožičky, které je ale vůbec neposlouchají :))

Ráno štěňata dostala rozlišovací obojky.

Fotky ze zahrady jsem vložila do fotogalerie - 2.týdny.

 

Úklid porodní bedýnky a jde se ven na zahradu.

Na zahradě.

06.06.2013 - čtvrtek

Vytvořena fotogalerie - 2. týden.

04.06.2013 - úterý

Štěňátkům jsem poprvé ostřihala drápky. Večerní vážení ukázalo u některých veliký nárůst, zvláště u sl. Žluté - o 100 g. Tímto dnem všechna štěňata zdvojnásobila svojí porodní váhu.

Štěňátka se mají čile k světu, maminka Saša o ně stále pečuje s velkou láskou a kromě několika procházek po zahradě se od nich prakticky nehne.

Čím dál tím více zaznamenávám hlasové projevy štěňat. Je to spíše ještě takové pískání a kňučení, než štěkání. Na to správné psí štěkání si chvíli ještě počkám.

Večerní vážení v 18 hodin: v závorce nárůst od 3.6.2013

sl. Červená - 760g ( o 90g)

p. Modrý (Cid) - 960g (o 100g)

sl. Fialová - 840g (o 90g)

sl. Oranžová - 760g (o 40g)

sl. Žlutá - 670g (o 100g)

03.06.2013 - pondělí - Štěňátkům je 1.týden

Mají už přidělená jména a přibývají mi před očima. Jsou to moje zlatíčka. Saša je vzorná máma. O štěňátka se pěkně stará. Zatím je u nich neustále a moc se z porodní bedny nevzdaluje. Daník s Martičkou leží vedle porodní bedny jako bodygardi :)), takže o Sašu i její štěňátka je vskutku postaráno.

Také jsme z fenečky se zelenou bavlnkou udělali sl. Fialovou :)). Přeci jen se tahle barva více hodí k holčičce.

 

Dnes jsem odeslala na ČMKJ - plemennou knihu Žádost o přidělení čísel zápisu.

Naše štěňátka se budou jmenovat:

pejsek - Cid Love Golden Martha,

fenky - Cathy Love Golden Martha, Cindy Love Golden Martha, Claire Love Golden Martha, Claudie Love Golden Martha

Představujeme vám jednotlivá štěňátka :

Váhy štěňátek od porodu do 3.6.2013 - 1. týden

  Červená Modrý Fialová Oranžová Žlutá
porodní váha 380 g 430 g 380 g 380 g 300 g
1.den 410 g 460 g 430 g 400 g 330 g
2.den 440 g 500 g 460 g 430 g 350 g
3.den 460 g 520 g 480 g 450 g 370 g
4.den 490 g 575 g 520 g 490 g 400 g
5.den 550 g 720 g 600 g 600 g 510 g
6.den 600 g 800 g 660 g 650 g 530 g
7.den 670 g 860 g 750 g 720 g 570 g

30.05.2013 - čtvrtek - 4. dny se štěňátkami

Dnes už všem štěňátkům upadla zaschlá pupeční šňůra. Jinak se toho zase až tak moc neděje.

Na můj vkus Saša štěňátka moc čistí. Ale co je jí do mého vkusu, viďte? Myje jim nejen bříška a masíruje, ale když už je u bříška, tak je vezme celé od paty až k hlavě. Takže je štěně celé mokré. No, má holka šichtu. Ale co já vím o vychovávání a starání se o štěňata. Sice mám také 2 mláďata, ale lidská :)).

Štěňátka jsou zatím slepá a hluchá, oční víčka i zvukovody jsou ještě zarostlé. Orientují se pouze hmatem a čichem a to jim jde opravdu moc dobře. Vždy přesně ví, kde je jejich mlíčko. Saša je vzorná máma a kojí a kojí..... a štěňata pěkně přibývají na váze.

Martička Saše tiše závidí. Je přilepená k porodní bedně a pozoruje tam veškeré dění. Někdy ji také zastoupí a umyje si některé štěndo. Saša je tolerantní a moc neprotestuje. Jen asi 2x na Martu vycenila zuby a to tedy Marta 100% respektuje a poté odchází. Taky aby ne, když je jen teta :)). Daník si štěňat vůbec nevšímá. Jsme všichni spolu pohromadě. Vždyť jsme přeci Marthy partha :)

27.05.2013 - Štěňátka se narodila !!!

Saša už v neděli odmítá jíst a je neklidná. Do pelíšku si nosí plyšáky a hrabe a hrabe. Měříme teplotu, která klesá a zase stoupá. Pět minut po půlnoci se narodila první holčička, která je označená červenou bavlnkou. Pomáhala mi dcera Terezka, která vše pečlivě zapisuje.Porod byl poměrně dlouhý. Páté štěňátko a zase holčička se narodila v 10,45 hodin. Uf, snad to máme za sebou. Raději zajedu odpoledne se Sašou na kontrolní sono do Plzně, které potvrzuje, že už Saša v bříšku nemá žádné štěňátko a že je vše v pořádku.

 

1. - 00,05 hod. - ι červená ι - fena - 380 g

2. - 03,45 hod. - ι modrý ι - pes - 430 g

3. - 05,43 hod. - ι fialová ι - fena - 380 g

4. - 06,45 hod. - ι oranžová ι - fena - 380 g

5. - 10,45 hod. - ι žlutá ι - fena - 300 g

 

Štěňátka jsou velmi čilá a největší starost teď mají, jak se dostat k mámině cucíkům.

Jo a ještě něco. Manžel nakonec u porodu nebyl, jak slíbil. Prostě chlap :)). Přijel až dopoledne a stihl tak alespoň příchod na svět žluté holčičky. Takže to prý znamená, že nakonec u porodu byl a slib splnil. Mají to ti chlapi nějaké jednoduché, že?

Po porodu.

1. den

24.05.2013 - pátek- Stále čekáme.....

21.05.2013 - Těšíme se na mateřskou

Zanedlouho přivítáme Saši první štěňata a náš Vrh „C“. Proto nadešel čas vytvořit samostatnou stránku na štěňátkovské zpravodajství, která se bude jmenovat Novinky z porodní bedýnky :).

Saša má za sebou další těhotenský týden a břicho jí zase povyrostlo. Na procházkách volí jednodušší chůzi a to nejlépe po cestičkách. Chuť k jídlu ji neopouští. O tom, kde porodí štěňata má úplně jinou představu a kritéria než já. Usoudila, že nejlepší místo pro její děti bude díra v hlíně pod první tůjí na zahradě. Stále na tom maká a snad nám strom neuschne :)).

Vnitřní porodní bednu jsme raději zvětšili, aby byla pěkně prostorná a pohodlná všem. Zatím jí vyzkoušela Martička s kocourem Jaroušem a také Daník. Jen Saša v ní moc není, jako kdyby věděla, že si ji užije ještě až až.

Martička s Jaroušem

Daník v porodní bedně :)

Také jsme o víkendu udělali veliký úklid pro venkovní odchov a trochu poupravili venkovní ohrádku. Vše je nachystáno a připraveno. Kávy je také dost, tak teď už jen počkat na ten správný den D. Držte nám palce, ať všechno dopadne dobře.

10.05.2013 - Saša už je za polovinou březosti

a zdá se, že březost zvládá naprosto s přehledem. Raději třikrát ťukám. Nyní by měla mít Saša cca 44. den březosti. Dosud jsem jí brala všude a na všechny procházky, aby si holka do poslední možné chvíle užila kamarády z "Malé a Velké louky". Až porodí, tak věřím, že bude přišpendlená ke štěňátkům a ty tam pak budou všechny ty naše procházky a kámoši. Doufám, že se na ní její kamarádi přijedou podívat a podpoří Sašu v její nové veledůležité roli maminy.

Včera nám přibyl do kuchyně-obýváku další kousek nábytku a to v podobě porodní bedny pro Sašu a její štěňátka. Zatím v ní má jen svoje některé hračky, ale že by v ní ležela, tak to ne. Alespoň mi v ní zapózovala :)

Už musíme být opatrní na skoky a dlouhé procházky. O víkendu se hodně zklidnila a břicho se každým dnem rapidně zvětšuje. Začala hodně odpočívat a polehávat. Krmím vícekrát za den v menších dávkách.

Celá rodina se těšíme na štěňátka. Dokonce mi můj manžel řekl, že by chtěl být u porodu. Tak to chci vidět, až si Saša vzpomene rodit v noci, jestli bude chtít u porodu být :))

24.04.2013 - Pondělí - Březost potvrzena

Ultrazvukové vyšetření potvrdilo, že Saša čeká štěňátka. Mám velikou radost.

A o tom co se děje v Saši bříšku se můžete dozvědět kliknutím na obrázek "Pregnancy kalendar".

24.03., 26.03, 28.03. 2013 - Námluvy u Irbyho

Saša byla nakrytá krásným a zkušeným psem Irbym - CH CZ Egoiste Du Bois De La Rayere importovaný z Francie z Du Bois de la Rayére Kennel.