Deníček štěňátek

Psi: Diamond Dandy, Diamond Destiny, Diamond Darwin, Diamond Derrick, Diamond Dasty,

Feny: Diamond Angel, Diamond Honey

RODOKMEN ŠTĚŇAT

INFO O RODIČÍCH

Fotogalerie

1. týden ι 2. týden ι 3. týden ι 4. týden ι 5. týden ι 6. týden ι 7. týden ι 8. týden ι

VIDEA : 1. týden ι 1 ι 2 ι 3 ι 4 ι 5 ι 6 ι 7 ι 8 ι 9 ι 10 ι 11 ι 12 ι 13 ι 14 ι 15 ι

VIDEA : 2. týden ι 1 ι 2 ι 3 ι 4 ι 5 ι 6 ι 7 ι 8 ι 9 ι

VIDEA : 3. týden ι 1 ι 2 ι 3 ι 4 ι 5 ι 6 ι 7 ι 8 ι 9 ι 10 ι 11 ι 12 ι

VIDEA : 4. týden ι 1 ι 2 ι 3 ι 4 ι 5 ι 6 ι 7 ι 8 ι 9 ι 10 ι 11 ι

VIDEA : 5. týden ι 1 ι 2 ι 3 ι 4 ι 5 ι 6 ι 7 ι 8 ι 9 ι 10 ι 11 ι 12 ι 13 ι 14 ι 15 ι 16 ι 17 ι 18 ι 19 ι

VIDEA : 6. týden ι 1 ι 2 ι 3 ι 4 ι 5 ι 6 ι 7 ι 8 ι

VIDEA : 7. týden ι 1 ι 2 ι 3 ι 4 ι 5 ι 6 ι 7 ι 8 ι 9 ι 10 ι 11 ι 12 ι

14.05.2014 - Štěňátka jsou ve svých nových domovech

Poslední dva kluci - fialový a žlutý odpoledne odjeli se svými páníčky domů. Pro mě je to těžké, ale věřím, že jsem všem štěňátkům vybrala úžasné rodiny u kterých se budou mít jako v bavlnce.

Bylo to opět nádherné období plné radosti, ale i starostí, protože to ani jinak nejde. V životě je vše vyvážené. A proto i toto období se štěňátky muselo jednou skončit, abych mohla zažívat další a tím dalším bude naše nová kamarádka, růžová holčička Andělka. Už se moc těším na společné chvíle s ní.

Štěňátka moje, moc na vás myslím a přeji všem krásný spokojený život, plný lásky a pochopení.

Přeji vám hodně zdraví !

 

Tímto definitivně uzavírám Deníček štěňátek vrhu D, která se narodila báječným rodičům Saše a Baileymu, za kterého ještě jednou moc děkuji jeho majitelům manželům Ilavským.


12.05.2014 - Po - Štěňátkům je 8 týdnů a nastává další loučení

a naše Marthy partha se už nějak ztenčila. Kluci - zelený, žlutý a fialový čekají, až si pro ně v tomto týdnu páníčci přijedou. Zatím užívají poslední dny spolu ve čtyřech a hrají si, jak mezi s sebou, tak se Sašou a s Martou. Je krásné je pozorovat. Dnes ráno jim Saša zase vyvrhla svoji natrávenou porci i když jsem štěňata nakrmila. Už ani nechci, aby je chodila kojit a vyvrhovat potravu, ale ona se toho vehementně dožaduje a nakonec jí ke štěňatům stejně pustím a pak je spokojená. Její mateřské pudy velí jasně a rozum je na mateřskou lásku zkrátka krátký.

Všem štěňatům jsem vytvořila v celosvětové databázi retrívrů K9 rodokmeny.

Diamond Dandy GM Diamond Dasty GM Diamond Destiny GM Diamond Derrick GM

Dimond Darwin GM Diamond Honey GM Diamond Angel GM

 

A také poslední společnou fotogalerii - 8. týden

 

Výchova štěňat v Čechách :)

11.05.2014 - Štěňátka nám odjíždějí do nových domovů

Ve čtvrtek 8.5. nás jako první opustil oranžový pejsek Diamond Destiny "Deny", který odjel k Havlíčkovu Brodu a odpoledne odjel modrý pejsek Diamond Derrick, který bude bydlet v Plzni.

V sobotu 10.5. jsme se rozloučili s červenou fenkou Diamond Honey "Honey", která bude bydlet také kousek od nás a to v Krašovicích, okres Plzeň-sever.

Od všech tří štěňátek už mám zprávy o tom, jak jsou doma šikovná a jak rychle se zabydlela. Moc děkuji za maily a fotky.

Diamond Honey

 

Diamond Destiny "Deny"

05.05.2014 - Po - Štěňátkům už je 7 týdnů

a mě začíná být smutno. Za pár dní se nám štěňátka rozutečou do nových rodin. Tak strašně rychle ten čas utekl. Když vzpomenu na víkend, kdy jsem netrpělivě čekala a hlídala Sašu, kdy konečně přivítáme na svět naše "D"éčková štěňátka. To už není ani pravda.

Prožívala jsem nádherné chvíle plné lásky, vděčnosti a štěstí. Tohle všechno mi štěňátka dala. Na starosti, které také přišli, jsem už samozřejmě zapomněla a budu myslet jen na ty krásné dny a měsíce, které jsem se štěňátky prožívala.

Budiž mi útěchou, že doma zůstane růžová holčička a bude se jmenovat Andělka.

Snažila jsem se zase o vážení, ale jde nám to čím dál tím hůř. Štěňátka jsou neposedná.

Psi : Zelený - 5 650 g, Fialový - 6 000 g, Oranžový - 5 600 g, Modrý - 5 600 g, Žlutý - 5 650 g,

Feny : Červená - 6 000 g, Růžová - 5 550 g,

Dnes jsem odeslala na Plemennou knihu - ČMKJ žádost o vystavení průkazů původu a veterinárním lékařem potvrzenou Přihlášku k zápisu štěňat. Snad nám přijdu PP včas.

Všem štěňatům byl 3.5.2014 aplikován mikročip BackHome od firmy Virbac a byl jim vystaven Europas.

Chtěla bych upozornit všechny budoucí majitele štěňat, aby si svoje štěně zaregistrovali na stránkách BackHome, kde je možná online bezplatná registrace.

(BackHome registr zvířat eviduje zvířata označena mikročipy všech značek v České republice. Je ale také součástí celosvětové sítě PETMAXX. Primárně slouží k vyhledávání nalezených zvířat, která jsou označena mikročipem).

Doporučuji štěně zaregistrovat také v Národním registru majitelů zvířat !

 

03.05.2014 - So - Návštěva u veterináře - první očkování a čipování

Štěňátka byla objednaná na čipování a první očkování. Byla strašně moc hodná a pan doktor je chválil. Seděli krásně na stole a pozorovali pana doktora, jak si vše připravuje. Pan doktor prohlásil, že jsou to rozumbradové :). Cesta autem byla naprosto pohodová. Koukali z okna a myslím, že se jim to líbilo.

Už se nám blíží finále a za chvíli štěňátka budou odcházet do nových rodin. Ach ouvej. Ale je nejvyšší čas. Čím jsou štěňátka starší, tím mám větší honičku je zabavit a utahat. Štěňátka řádí jako černá ruka. Vymýšlí nové a nové lumpárny a jsou to opravdu den ode dne velcí raubíři.

Saša je stále kojí, ale samozřejmě už jen tehdy, kdy ona uzná za vhodné. Nejspíš už mlíčka moc nemá, neboť v pátek štěňátkům poprvé vyvrhla a rozdělila se tak s nimi o její příděl potravy. Což je tedy co říct, protože má pořád velký hlad. Je to výborná máma.

Odpoledne k nám zavítala kamarádka Lenka (CHS Apraxia Felon) s fenami Clarou a Trixi a tak jsme se ještě pokoušeli o postoje štěňátek, které najdete v nové fotogalerii - 7. týden + videa.

Děkujeme všem třem holkám za návštěvu.

Štěňátka tak poznala další tety - Claru a Trixi :) a byla nadšená.

Clara se štěňátky.

01.05.2014 - Na 1. máje - Svátek práce

jsme přivítali milou návštěvu ze Slovenska. Přijeli majitelé Saši ženicha Baileyho. Paní Ilavská nafotila spoustu krásných fotek vč. postojů štěňátek. Fotky jsem uložila na rajče do nově vytvořené fotogalerie - t a d y.

Ještě jednou děkujeme za návštěvu, za dárečky a dobrůtky pro štěňátka.

28.04.2014 - Týden utekl jako voda

a štěňátkům už je 6 týdnů a proto podáváme pravidelné hlášení. Možná už jste někteří zaregistrovali z fotek, že štěňata mají svoji novou dřevěnou ohrádku. Je to super pomocník a tak už můžu v klidu od štěňat odejít a jít třeba něco uvařit k snědku pro svoji rodinu, to bylo radosti :)).


Štěňata zase takovou radost neměla. Přeci jen už nemají ten rozběh po zahradě jaký měla dosud. Ale když je občas pustím po celé zahradě, tak strašně lítají, zalézají pod stromky, hrabou díry....... no zkrátka jsou jako kdybych je držela na řetězu. Čím dál tím víc je Saša vychovává a učí je, jak se správně chovat k výš postaveným. Usměrňuje jejich chování. Např. jsem vypozorovala, že je vybízí ke hře a pak najednou hru ukončí, když ona chce a štěně jí tak musí respektovat. Je zajímavé je pozorovat. Štěňata učím hygienickým návykům. Svoji potřebu vykonávají na noviny nebo až na travičku. Jasně, někdy to také nevyjde, ale musím ocenit, že se snaží.

Štěňátka byla potřetí odčervena a objednala jsem je k panu doktorovi na jejich první očkování a čipování.

Máme také novou fotogalerii - 6. týden.

Opět po týdnu proběhlo vážení štěňat.

Psi : Zelený - 5 000 g, Fialový - 5 000 g, Oranžový - 4 800 g, Modrý - 4 800 g, Žlutý - 4 800 g,

Feny : Červená - 5 000 g, Růžová - 4 600 g

21.04.2014 - Štěňátkům je 5 týdnů

a musím říct, že každý den vymyslí jinou a novou lotrovinu. Dnes byla skoro celý den venku, jen na spaní ne. I když štěňátkům je jedno, kde spinkají, ale přeci jen zem není ještě úplně vyhřátá a tak nechci, aby se nastydla. Zajímá je všechno a už není jednoduché je uhlídat. Sice mi v hlídání pomáhá moje mami a Saša a teta Martha :), ale večer toho stejně máme všechny až nad hlavu. Štěňátka už na mé zavolání krásně přibíhají a někteří se dožadují i hlazení a chování v mé náruči. Každý den máme jinou návštěvu a tak štěňátka o lidskou náruč a pohlazení nemají vůbec žádnou nouzi. Hodně si hrají mezi sebou a zapojuje se také Saša s Martou, což je pro štěňata velmi dobře.

Když nevymyslí štěňata lotrovinu, tak jim k tomu pomůžu já. Dala jsem jim na trhání noviny a to bylo panečku radosti. Hlavně jsem je na chvíli zabavila :)

Spoustu nových fotek a videí ze zahrady jsem uložila do fotogalerie - 5. týden

Už štěňátka nevážím každý den, ale nebojte o váhy nepřijdete. Každý týden budou váhy zveřejněny.

Dnes dopoledne jsem štěňata vážila a myslím, že se na mě domluvila, neboť váží všichni skoro stejně. Největší je pořád červená fenka.

Psi : Zelený - 3 850 g, Fialový - 3 850 g, Oranžový - 3 850 g, Modrý - 3 850 g, Žlutý - 3 850 g,

Feny : Červená - 3 900 g, Růžová - 3 800 g

Video : Trhání novin :)

19.04.2014 - So - 33 dní - Chci být štěně u nás doma :)

Krmení ode mě 3x denně, pití mlíčka od maminy Saši a následná hygiena, pravidelná manikúra a pedikúra, hladící komanda v podobě návštěv dospěláků a dětí, hraní a bitky mezi sebou a po té spánek. Po vyspání se vše opakuje pořád dokola. Tak takhle se mají naše štěňátka. Já jim zkrátka závidím.

Vytvořila jsem novou fotogalerii - 5. týden + videa (videa jsou kraťounká a omlouvám se za jejich kvalitu, kameraman u ČT ze mě nebude :-))

Včera jsme měli návštěvu až z Plzně :), aby si vybrali pejska. Bude bydlet v domku se zahradou a za kamarády bude mít mj. 2 labradoří kluky. Děkujeme za milou návštěvu.

Budoucí psovod a veterinář Sam se štěňátky.

 

Na zahradě je krásně.

14.04.2014 - Po - 28 dní - Štěňátkům jsou 4 týdny

a podruhé byla odčervena spolu se Sašou tabletou Galces Plus. Opět jsem stříhala drápky.

Váhy štěňátek - 4. týden [gramy]

označení

pohlaví

8.4.

22.den

9.4.

23.den

10.4.

24.den

11.4.

25.den

12.4.

26.den

13.4.

27.den

14.4.

28.den

Zelený pes 2200 2300 2400 2500 2650 2820 2950
Fialový pes 2000 2100 2230 2350 2500 2720 2900
Žlutý pes 2100 2200 2320 2450 2650 2750 2900
Oranžový pes 2150 2300 2390 2450 2650 2800 2900
Modrý pes 2150 2300 2400 2500 2700 2850 3000
Červená fena 2220 2300 2400 2500 2750 2850 3000
Růžová fena 1980 2100 2180 2300 2500 2650 2850

12.04.2014 - So - 26 dní - Nová fotogalerie - 4 týdny

Štěňátka rostou před očima. Již přikrmuji 3x denně a mezi tím Saša kojí a to i v noci. Ale už jí to musí bolet chuděru, protože štěňata mají zoubky jako jehličky. Je to trpělivá máma. Každý den mají štěňátka návštěvu a tak v tomto směru budou 100% socializovaná. Také už nás navštěvují budoucí majitelé štěňátek. Snažím se štěňatům měnit prostředí a povrchy a když mi to počasí dovolí, beru je na zahradu. Štěňátkům se to líbí a jsou hodně zvědavá. Stále moc nevydrží a po chvíli usnou :-)

Vytvořila jsem novou fotogalerii - 4. týdny, kde jako obvykle jsou umístěna i videa.

U maminky je prostě nejlépe.

Kytička :)

07.04.2014 - Po - 21. dní - Štěňátka mají přidělená rodná čísla :)

Dnes jsem obdržela z Plemenné knihy - ČMKJ potvrzenou Přihlášku k zápisu vrhu štěňat. Tzn., že každé štěňátko má již přidělené svoje číslo zápisu "rodné číslo" - 16586 - 16592.

Dnešní třítýdenní narozeniny štěňátka trávila na zahradě. Bylo zase krásně a tak jsme toho museli využít. Martička byla ráda a štěňátka si užila jak jen to umí jen ona. Byla nadšená a očička jí jen zářila :-)

Jako každý den večer i dnes jsem vážila. Níže je tabulka, kde jsou doplněny dnešní váhy štěňátek. Už jsou to pořádní cvalíci. Fotky z dnešního odpoledne na zahradě jsem uložila do fotogalerie - 3. týdny.

 

Štěňátka s tetou Martou.

S maminou Sašou.

06.04.2014 - Ne - 20. den - 2. stříhání drápků a týdenní váhy

Dělají mi radost zlatíčka moje. Věřím, že Saše také, alespoň se tváří jako že jo i když během dne u štěňátek už není většinu času. To je jen nakojí a umyje a pádí z bedýnky ven. V noci s nimi tráví více času. To tedy nevím proč. Také už přešla z kojení v sedě na kojení ve stoje. Všechna štěňátka mají prořezané špičáky a řezáky, tak možná proto už od nich Saša více utíká. A ani se jí nedivím. Ob den jim povoluji obojky.

Každý den ve stejnou dobu probíhá vážení. Také se na ně chodí dívat a očichávat teta Martha. Až budou štěňátka větší, tak si s nimi bude zase hezky hrát. Dnes jsem také podruhé stříhala drápky.

 

Váhy štěňátek - 3. týden [gramy]

označení

pohlaví

1.4.

15.den

2.4.

16.den

3.4.

17.den

4.4.

18.den

5.4.

19.den

6.4.

20.den

7.4.

21.den

Zelený pes 1430 1450 1500 1550 1650 1720 2000
Fialový pes 1200 1250 1400 1450 1550 1630 1850
Žlutý pes 1450 1500 1550 1600 1690 1750 1950
Oranžový pes 1450 1500 1600 1670 1750 1810 2000
Modrý pes 1500 1500 1560 1630 1750 1800 2100
Červená fena 1500 1500 1650 1720 1800 1850 2000
Růžová fena 1300 1350 1400 1490 1560 1630 1870

05.04.2014 - So - 19. den - Vařili jsme kaši ..........

Štěňátka měla poprvé kaši. Myslím, že fotky níže mluví za vše :-). Můj záměr byl jasný. Ulevit Saše při krmení sedmi dravců, ale nevím zda se mi to povedlo. Za sebe říkám, že ne. Chudák Saša měla po jejich lázni v kaši více práce, než kdyby štěňata nakojila. Očistit sedm štěňátek od kaše není žádná legrace, ale Saša to zvládla na jedničku a myslím, že aspiruje na matku roku. Věřím, že příští várku kašičky už zvládnou lépe, protože jsou to moc šikovná štěňátka :-).

Spousty nových fotek a videí jsem uložila do fotogalerie – 3. týden.

Před tím....

Po tom....

Video: U zdroje... :-)

Modrý kluk a jeho nacpané břicho.

04.04.2014 - Pá - Štěňátek první čtvrthodinka na zahradě

Nádherné dny a tak už jsem neodolala a vzala štěňata na zahradu. Nevadilo jim to vůbec a dokonce tam po chvíli usnula. To dělá ten vesnický čerstvý vzduch :-).

Doplněny fotky do fotogalerie - 3. týden + nová videa.

03.04.2014 - Čt - 17. den - Čas poznávání

Štěňátka začínají zjišťovat, že nejsou v porodní bedýnce sama. Začínají se mezi s sebou navzájem okusovat, olizovat, očichávat a to všechno co jim přijde pod nos. Tato komunikace je však stále velmi krátká a většinu dne zatím ještě prospí. Na můj hlas už krásně reagují a hned se snaží ke mně přiběhnout a přitulit. Chtějí se chovat, chtějí hladit. To jim dělá dobře a dělá to dobře i mně :-)

Saša je úžasná máma, která je pořád čistí, kojí, přepočítává a to stále dokola.

Vytvořila jsem fotogalerii - 3. týden.

Bráchové - Zelený s Modrým

01.04.2014 - Út - 15. den - Jména štěňátek

Trochu se zpožděním, ale přece jsem odeslala na ČMKJ - plemennou knihu Žádost o přidělení čísel zápisu.

Naše štěňátka se budou jmenovat:

Psi : Feny:

Diamond Dandy - rezervované

Diamond Angel - rezervované

Diamond Darwin Diamond Honey - rezervované

Diamond Dasty

Diamond Destiny - rezervované

Diamond Derrick

31.03.2014 - PO - Sedm statečných

Štěňátkům bylo 14. dní a poprvé jsem odčervovala růžovou pastou Drontal Junior. Samozřejmě jejich mamina Saša dostala tablety dospělácké - Cestal Plus. Štěňátka byla šikovná a nejspíš já taky, protože nikde jinde nebyla růžová vidět, jen málo na tlamičkách štěňátek. Štěňátka stále pěkně přibývají. Zatím Saša jen kojí, ale v polovině nebo na konci týdne už bych jí chtěla trochu pomoci a začít štěňata přikrmovat.

Váhy štěňátek - 2. týden [gramy]

 

označení

pohlaví

25.3.

8.den

26.3.

9.den

27.3

10.den

28.3.

11.den

29.3.

12.den

30.3.

13.den

31.3.

14.den

Zelený pes 880 910 1000 1100 1140 1200 1220
Fialový pes 850 850 950 1000 1020 1100 1150
Žlutý pes 920 1000 1050 1110 1200 1250 1250
Oranžový pes 860 910 1000 1100 1160 1250 1250
Modrý pes 860 930 1000 1100 1160 1300 1300
Červená fena 900 960 1100 1150 1200 1300 1350
Růžová fena 780 850 950 1000 1050 1100 1150

30.03.2014 - Ne - 13. den

Zítra mají štěňátka "čtrnáctideniny" a protože jsem nechtěla, aby je oslavila prvním odčervením, tak již dnes dostala svoje první opravdické a slušivé obojky.

Dnes jsem také odstranila z porodní bedny prkénka proti zalehnutí štěňat. Už jsem se bála, aby se štěňátka o ně neuhodila. Přeci jen, když k nim přijde jejich mamina Saša, tak jsou to malí ďáblíci a řádí jako piraně :-).

sl. Růžová :)

Bráchové a ségry všichni spolu.

29.03.2014 - So - 12. den - nové fotky a videa

Založila jsem novou fotogalerii na rajčeti - 2. týden + videa. Štěňátka rostou jako z vody. Všechna už mají přes 1 kilo a jsou váhově vyrovnaná. Dělají mi radost. Dnes otevřely oči obě fenky Růžová a Červená. Ani pejsci se nenechali zahanbit a nechtěli být pozadu a tak i Modrý, Žlutý, a Fialový mají otevřené oči.

Takže už všechna štěňátka mají očka otevřená, ale zatím ještě bez plného vyvinutí zraku. Na fotkách to tedy zatím není moc vidět, protože většinou spinkají :-).

Čím dál častěji slyším z bedýnky hlasové projevy štěňátek a občas se to podobá i vrčení či štěkání. Musím tedy mít velkou představivost :-).

Štěňátka mají v téhle době vyvinutou termoregulaci. To je i poznat, jak si každý už v pohodě jde lehnout do jiného rohu. Saša už je tím pádem nemusí tolik zahřívat svým tělem a může už být venku na zahradě delší dobu. Ovšem, když to ona vydrží. Spíš nemá stání a jde se jen vyvenčit a okamžitě zpět ke štěňátkům nebo alespoň do jejich blízkosti a má se na pozoru.

Od sestřenice jsem dostala 7 marcipánových štěňátek a mají přesně takové barvičky obojků, jaké mají moje štěňátka. Moc hezké a děkuji Vlaďko.

28.03.2014 - Pá - 11. den - Den manikúry a pedikúry

Už bylo potřeba zkrátit všem štěňátkům drápky, aby to Saše při kojení moc nebolelo. I když Saša je výborná máma a drží a nechává si tak od těch mrňousů líbit prakticky všechno. Mlíčko má zaplať Bůh zatím dost a tak kojí a čistí, kojí, čistí..... :-)

Dnes otevřel svoje oči i Oranžový kluk.

Video: Očista dočista

27.03.2014 - Čt - 10. den už štěňátka chtějí vidět svět.....

jako první otevřel oči zřejmě nejzvědavější kluk Zelený. Ostatní štěňátka mají zatím úzké škvírky, ale čekám, že o víkendu budou mít očička otevřená všechna štěňátka. Díky tomu však pro mne skončil čas focení s bleskem. Už musím být opatrná. Možná tím pádem bude fotek méně, protože není vždy vhodné světlo na focení. Ale nebojte se nic, budu se snažit a možná přibude více videí.

Odpoledne jsem byla se Sašou na vyndání stehů po císařském řezu. Jizva se jí krásně zahojila.

Štěňátka dělají velké pokroky, jsem paf z toho jejich stavění se na nožičky a běhání po bedýnce, která má 150 cm. Jasně že jejich chůze je ještě nekoordinovaná, ale jde jim to báječně. Samozřejmě se vždy nejvíce "proberou", když přijde mamina Saša, to jsou pak tryskáči všichni :-). Naplní svoje nádrže až po okraj (jako když já tankuji do auta) :-) a pak zase usnou s blaženým výrazem ve tváři. Jsou to moje lásky.

Video: Takhle to vypadá v bedýnce, když přijde maminka

Váhy štěňátek - 1. týden [gramy]

 

označení

pohlaví

PV

17.3.

18.3.

1.den

19.3.

2.den

20.3

3.den

21.3.

4.den

22.3.

5.den

23.3.

6.den

24.3.

7.den

Zelený pes 450 400 450 510 600 670 760 800
Fialový pes 500 450 500 560 630 690 800 800
Žlutý pes 550 500 550 600 650 720 820 850
Oranžový pes 500 450 500 580 630 700 800 810
Modrý pes 500 450 500 560 620 700 800 810
Červená fena 550 500 550 600 660 710 800 810
Růžová fena 450 400 450 560 600 650 730 730

23.03.2014 - Ne - Skoro týden :-)

Zítra už bude těm malým „Ď“ áblíkům jeden týden. Každý den je na nich znát a dělají veliké pokroky a někteří i kroky :-). Všechna štěňátka se snaží používat svoje vratké nožky. Někdo více a někdo méně. Když kolem štěňat projde mlíkárna, tak se vzepřou na všechny čtyři a chvátají k mámině mlíčku.

Na jeden zátah doplní svoje bříška a dál spokojeně spinkají. Tedy až po té, co je jejich mamina důkladně umyje od hlavy až po paty.

Podařilo se mi zachytit slečnu Červenou, jak trénuje svoje nožky.

Klikněte na obrázek:

Pohodička pana Zeleného :)

Štěňátka krásně přibývají a to je důkaz, že Saša má mlíčka dost. Dnes poprvé od nich Saša 2x odešla a lehla si jinam. Už začíná stávkovat. Však už bylo na čase. Nehnula se od nich chuděra vůbec a když jsem ji chtěla nakrmit, tak jsem jí misku s masíčkem dávala do porodní bedny.

Dělají mi velkou radost zlatíčka moje!

Také od dneška už s námi bude po celou dobu Marta a Daník. Jsou v klidu a Sašu s jejími dětičkami respektují a Saša je ráda, že už jsme zase všichni pospolu.

Bráchové - p. Žlutý a p. Oranžový

21.03.2014 – Pá - Už čtyři dny máme doma pískající bedýnku :-)

Štěňátka jsou úžasně vitální, baští s velkou chutí a zatím se od mámina dudlíků plného mlíčka skoro nehnou. No já se zase nehnu od nich a porodní bedýnky :-). Všichni už mají upadlou pupeční šňůru a pigment mají skoro všichni krásně tmavý.


Tak jako poprvé je Saša výborná máma a stará se o svoje dětičky prakticky nepřetržitě. Olizuje je od paty k hlavě a některá tím jejím čištěním chytla jinou barvu srsti, takovou žluto-zelenou, ale naštěstí to není trvalé :-).

Mlíčka má zatím dost a to je dobře.

A teď vám představím ty moje lásky, vč. porodní váhy, ale bohužel ne přesného času narození, protože čas mají všechna štěňátka přibližně stejný, když na svět přišla císařským řezem. Zase si nemusí závidět kdo je starší a prvorozený a kdo mladší ...:)

Všechna štěňátka spatřila světlo světa 17.3.2014 v cca 13,30 hodin.

A tady jsou:

Zelený pejsek
  • 450 g

Fialový pejsek
  • 500 g

Žlutý pejsek
  • 550 g
 
Oranžový pejsek
  • 500 g
 
Modrý pejsek
  • 500 g
 
 
Červená fenka
  • 550 g
 
 
Růžová fenka
  • 450 g

17.03.2014 - Máme štěňátka - 5 pejsků a 2 fenky


Postupně budu doplňovat info o štěňátkách a jejich mamině. Zatím pár fotek a nějaká videa z prvního dne - z d e.

 

[4]

16.03.2014 - Ne - 65. den březosti a dlouhá noc za námi a ještě jedna před námi

Mám radost, že už jsme se zase posunuly o kus dál. Jenže ani po dvou hodinách nepřichází žádné kontrakce. Saša je v pohodě, ale já už na nic nečekám a odjíždíme k veterináři. Tam byla vyšetřena a ošetřena, dostala infúzi s glukózou. Pan doktor jí provedl sono, zjistil, že srdíčka tlučou, udělal i rtg, a zjistil, že je první štěňátko krásně připravené v porodních cestách a zkusil ještě píchnout oxytocin, ale kontrakce žádné nebo velmi slabé. A závěr už znáte. Saša musela podstoupit císařský řez. Bohužel jedna fenečka byla moc napitá plodové vody a nepřežila. Je mi to líto a je jí velká škoda. Byla krásná a velká. Nevím, proč to takhle bylo. Doktor říkal, že Saša má ohromné břicho a děloha je hrozně roztažená a nemá sílu na nějaké stahy. Bůh ví.

Opět jsem se přesvědčila, že každý porod je jiný a při každém mi překvapí něco jiného.

Důležité je, že teď už je dobře. Saša je úžasná a štěňátka jsou čiperná a mají se k světu. Jsou to cvalíci. Nemohla jsem je v pondělí ani pořádně zvážit, protože byla hrozně živá a na váze s sebou neuvěřitelně mrskala :-).

Přibližná váha všech byla v pondělí kolem 500 g.

Každý den je budu vážit. Ale už teď vidím, jak s chutí baští a přibývají mi před očima. Mám z nich obrovskou radost a přeji jim moc zdraví a milující páníčky.

13.03.2014 - Čt - 62. den březosti

Už aby byla štěňátka na světě. Saši je mi líto, jak musí nosit to veliké břicho. Sotva chodí a jenom funí. Zatím má pořád chuť k jídlu, ale začala si vybírat co si dá. Vždyť má taky nárok, takže já pěkně nosím dobrůtky skoro na stříbrném podnose až pod nos :-) a ona si vybírá, které si dá. Teplota je zatím stále stejná. Je klidná na rozdíl ode mě a hodně spí. Snad se o víkendu dočkáme.

11.03.2014 - Út - 60. den březosti

Už se nám to krátí všem. Saše měřím ráno a večer teplotu. Ráno jsem jí také naměřila přes břicho 107 cm. Zase se jí zvětšilo. Klidně by mohla rodit dřív. Štěňátka jsou vyvinutá a od 59.dne může fena rodit. Jenže to nezáleží na mě, ale na štěňátkách, kdy jim se bude chtít na ten náš svět. Jsem nervózní, ale už se na ty prcky moc těším. A také na to, až si vyberu tu mojí princeznu do naší Marthy parthy :). Držte nám palce !!!

Saša se chladí na dlaždičkách.

Martička v porodní bedně. Tak jsem jí tam nedávala zbytečně :-)

Marta čeká na štěňátka. To bude dobrá teta :)

Saša se raději chladí. Ona ví, že si porodní bednu užije až až..... a zatím jí Martě ráda přenechá.

07.03.2014 - Pá - 56. den březosti

Už máme všechno nachystané. V obýváku je připravená porodní bedna, ale zatím v ní v noci spal jen Daník a chodí si tam lehat i Martička. Ta také chodí kontrolovat, jestli už tam náhodou nejsou ta prťata. Myslím, že v tuhle chvíli je ona jediná a samozřejmě i já, která se těší na štěňata a hlavně vím, že ona ví........ :-).

Alespoň mi Saša v porodní bedně zapózovala, ale zatím v ní moc není a leží spíš na verandě na dlaždicích, kde si chladí břicho.

Saša pózuje a Martička musí přihlížet :)

Saša je nejraději venku na sluníčku a hraje si s Martou.

Už se jí i špatně sedí.

Saša pozoruje štěňátka, jak se hýbou v bříšku :)

05.03.2014 - St - 54. den březosti

Raději už jsem začala měřit teplotu. Budu měřit vždy ráno a večer ve stejnou dobu. Dneska ráno jsem naměřila 37,5°C. A také jsem změřila obvod břicha, které se od neděle zvětšilo o 1 cm - 104 cm. Uf, buď tam má holka štěňat hodně, nebo jsou to pořádní cvalíci. Pohyby štěňat už jsou daleko zřetelnější. A i podle toho, jak se Saša na svoje břicho tváří, když se jí tam štěnda hýbají. Každou chvíli se na břicho otáčí a líže si ho.

Hodně odpočívá a o víkendu už začala hledat místo pro porod. Opět má úplně jinou představu než já o tom, kde přivede svoje děti na svět. Má vybrané dvě lokality: za a před barákem. Chytrá je, co kdyby jedna skrýš nevyšla :-)

Jedna díra je pod tújí na zahradě a druhá vyhrabaná díra je v zahrádce před barákem a také pod tújí. Doufám, že obě túje do porodu vydrží a neuschnou. Martička Saše vydatně v hloubení pomáhá. Je to přeci kámoška a jak jí znám, na štěňátka se moc těší.

Chuť k jídlu ji stále neopouští, což je dobře. Krmím Sašu v menších dávkách, ale 3x až 4x denně, protože už jí dělá problém sežrat celou dávku najednou.

Dudlíky jí otírám vlažnou vodou a to se jí líbí. Okolo nich už má od víkendu vypadané chlupy.

02.03.2014 - Ne - 51. den březosti

Saši břicho roste a roste. Chudák malá, tiše se jí omlouvám za to, jak jsem to celé zase vymyslela. Panička chce štěňátka a holčičku do Marthy parthy a Saša musí tahat velké břicho. Ale všechno se jí snažím vynahradit mojí neustálou péčí o ní a ona si ji náležitě užívá a neodmítá. Však ví co je pro ní příjemné. Moje dlaně jsou každou chvíli nalepené na jejím břiše, abych cítila pohyby štěňátek. Zatím je to takové slabé mravenčení. Když zmáčknu Saše ty její velké dudlíky, tak už z nich teče mlíčko.

Vzala jsem jí míru přes břicho krejčovským metrem a naměřila 103 cm. Na procházce už jen pomalu jde a ani se nesnaží běhat. To bych musela jó zašustit pytlíkem v kapse, aby z toho přiběhnutí, jestli by se tomu tak mohlo říkat, pro ni něco káplo :-)

Sašenka 51.den březosti

24.02.2014 - Po - 45. den březosti

Saša se doufám cítí dobře, alespoň to takhle na ní pozoruji. Raději ťuk, ťuk, ťuk :). Chuť k jídlu jí opravdu neopouští a nejraději by jedla pořád, což opravdu není možné. Břicho už má veliké i když na fotkách níže to tak vidět není. Podle chytrého těhotenského kalendáře by velikost plodů měla být cca 9 cm. Chodíme na krátké procházky, které zvládá v pohodě. Na dlouhé už si s ní netroufám. Je na sebe hodně opatrná a chodí si pomalu a skoro vždy něco nese v tlamě, např. klacek, mojí čepici nebo rukavice, vodítko. O víkendu se chystám nainstalovat do obýváku porodní bednu. Už vidím, jak v ní bude první ležet kocour Jarouš a Daníček :)

06.02.2014 - Saši těhotenský kalendář

Kliknutím na obrázek se dozvíte, jak se miminka vyvíjejí.

05.02.2014 - Potvrzena březost ! Saša jde na mateřskou :)

Dnes nám byla sonograficky potvrzena březost naší Saši. Štěňátka by se měla narodit v polovině března. Těším se moc a zároveň už teď jsem napnutá kolik se narodí fenek a kolik pejsků :-)

Pan doktor byl velmi ochotný a nahrál nám fotku ze sono na flashdisk. Doma mi ale čekalo překvapení, když jsem na "flešce" nenašla fotku, ale kraťounkou video sekvenci z jednoho místa v Saši bříšku :). A tak už máme naše první video "déčkových" štěňátek.

11.01.2014 - So - 13.den hárání se uskutečnilo krytí (překrytí 12.1.)

09.01.2014 - Čt - 11.den hárání - odběr krve - progesteron 8,3 nmol/l. Doporučeno krýt o víkendu - 11.1.-12.1.

07.01.2014 - Út - 9. den hárání - odběr krve - progesteron 4,61 nmo/l - odběr opakovat 9.1.

01.01.2014 - odčervení - 3,5 tablety Caniverm

30.12.2013 - zaslána žádost o vystavení Doporučení ke krytí poradkyni chovu GR (KCHLS) pí. Maříkové

30.12.2013 - podán přípravek proti blechám - EFFIPRO SPOT ON 20-40 kg

29.12.2013 - Saša začala hárat